Zasady ładowania w przepuklinę kręgosłupa

Po operacji na przepuklinę międzykręgową oczekuje się przyjemnych i mało rekonstrukcyjnych zabiegów. Poranne ćwiczenia, wybory żywieniowe, spacery, dobry sen i odpoczynek to rzeczy, które nie tylko pokazują się w okresie rehabilitacji, ale mogą także przynosić przyjemność. Ćwiczenia na plecach są pokazywane wszystkim pacjentom w różnym wieku po przeniesieniu operacji chirurgicznej. Łatwe ładowanie z kręgosłupa przepukliny oraz zestaw ćwiczeń na dzień - to jest prawdziwa droga do wzmocnienia ciała bez leków, są szkodliwe dla układu pokarmowego i szybko zrezygnować z pasa nośnego, bo na długo noszenia sprawia, że ​​mięśnie w stanie poradzić sobie z własną funkcję.

Lekarze zalecają każdemu, bez względu na zwykły tryb życia, i polega on na tym, że kręgosłup po operacji powinien zawsze być spokojny i zrelaksowany.

Jedynymi wyjątkami są użyteczne dla niego chwilach, gdy organizm budzi się i trzeba dźwięk mięśni, przyspiesza krew na lepsze odżywianie wszystkich narządów, a zwłaszcza mózgu.

Opłata i jej prawidłowe wykonanie

Po operacji kręgosłup wymaga odpoczynku, ale dotyczy to ciężkiej pracy fizycznej i stresu. Opłata z kolei łagodzi zmęczenie, tonizuje i dodaje sił. Ćwiczenia wykonywane rano, sprzyjają relaksacji, poprawiają krążenie krwi i przepływ limfy, co zapobiega procesom stagnacji, zapaleniom tkanek i pojawianiu się typowej symptomatologii przepuklin.

Co oddaje poranne ćwiczenia?

 1. Przygotowuje organizm do aktywnego dnia, wykonując zadania domowe i kompleks terapeutyczny ćwiczeń;
 2. Tonuje mięśnie, poprawia odżywianie tkanek, co przyczynia się do regeneracji i szybkiego powrotu kręgosłupa;
 3. Wzmacnia układ odpornościowy, normalizuje stan psychiczny;
 4. To dobre zapobieganie wielu patologiom układu mięśniowo-szkieletowego, ale tylko w przypadku regularnego i zintegrowanego podejścia;
 5. Przyspiesza procesy metaboliczne, przywraca rytm serca i oddychanie.

Przepuklina międzykręgowa pojawia się przede wszystkim u osób z osłabionymi mięśniami, dlatego wzmocnienie gorsetu mięśniowego jest kolejnym ważnym celem okresu rekonwalescencji.

Ładowanie nie przyczynia się do wzmocnienia, tylko przygotowuje kręgosłup do kompleksu leczenia,i bez takiego przygotowania istnieje duże ryzyko rozciągnięcia i powrotu choroby po długim leczeniu, które pochłonęło wiele wysiłku i pieniędzy.

Ćwiczenia na kręgosłup

Ładowanie po operacji składa się z prostych ruchów: zakrętów, naciągnięć, pochyleń, skrętów, zwojów.

 1. tułów z tyłu zabiegu zaleca się zrobić w pozycji stojącej (można nawet siedzieć), lekko pochylić się do przodu, próbując dosięgnąć palcami podłogi. Robi się to powoli i dokładnie tak samo, jak ciało wraca do swojej pierwotnej pozycji. Skręca w lewo i prawo to powinno być wykonane na połowę jego pojemności, jako podstawę we wczesnym okresie rehabilitacji po usunięciu przepukliny dysków nie jest jeszcze gotowy, aby włączyć do maksimum;
 2. Ciągnięcie można już wykonać w dowolnej pozycji ciała, ale najskuteczniejszą po operacji na przepuklinę międzykręgową jest zwisanie na pasku z odwijaniem;
 3. Potrzebne są obroty, aby zwiększyć krążenie krwi i zapobiec procesom stagnacji. Takie ruchy są koniecznie zawarte w ładunku i mogą być wykonywane przez cały dzień. Alternatywnie, głowa, tułów i miednica obracają się.

<

Po takim przygotowaniu pleców można rozpocząć bardziej złożone ćwiczenia, które są przydatne po usunięciu przepukliny międzykręgowej.

Ćwiczenia leżące na brzuchu

 1. Wyprostuj ręce i połóż je na brodzie, nogi są proste. Powoli podnieście nogi, ale nie zginajcie ich. W tym samym czasie pośladki i odcinek lędźwiowy kręgosłupa są napięte;
 2. Ręce kładzione wzdłuż tułowia, nogi proste. Jednocześnie podnieś ręce i nogi, zachowując ich prostą pozycję. Ciało musi przybrać postać łuku, ale, co najważniejsze, nie przesadzaj, orientuj się w odczuciach;
 3. Podnieś prawą nogę, zginając się w kolanie. Przejdź przez lewe ramię i spójrz na stopę przez kilka sekund, a następnie powtórz po drugiej stronie.

Ćwiczenia leżące na plecach

 1. Nogi uginają się w kolanach i przyciągają się do brzucha;
 2. Ręce za głową, na przemian podnoszą kolana i sięgają do nich łokciem;
 3. Jednocześnie podnieś proste nogi i ramiona, wyciągnij ręce do palców;
 4. Włóż ręce pod głowę, unieś ramiona i przyciągnij nogi do brzucha;
 5. Ręce prostują się wzdłuż tułowia, zginają nogi w kolanach i podnoszą biodra, opierając się na rękach.

Ćwiczenia, stojąc na czworakach

 1. Odchylając się z łukiem, rozciągnij miednicę na piętach;
 2. Jedna noga jest odciągnięta, druga jest zgięta w kolanie, ręce są proste, powoli podciągnij nogę, wyciągnął się, patrząc na podłogę;
 3. Prawą dłonią dotknij lewego pięty, podnosząc nogę i odwrotnie.

Po zabiegu, fizykoterapia zaleca się zaangażować w zespole, a potem każdy zestaw położyć się na plecach, aby rozluźnić mięśnie, a następnie można przejść do następnego ćwiczenia.

Po takim kompleksie ćwiczeń w ciągu kilku dni widać poprawę, ból i napięcie mięśni stopniowo zanikają. Początkowo będzie niewielki dyskomfort podczas gimnastyki i gimnastyki, ale jest to również zjawisko przejściowe. Nie zapomnij o prawidłowym odżywianiu i innych metodach fizjoterapii, które muszą być wykonane razem z kulturą fizyczną, aby uzyskać dobry efekt terapeutyczny.

Stosunek do ładowania wszystkich, oczywiście, różne, a jeśli od dzieciństwa, to środek konieczny, to musimy rozważyć jego istotę i zmienić nastawienie do zdrowego stylu życia, ponieważ człowiek jest naprawdę wolny, gdy zwolniony z lęków dziecięcych i patrzy na rzeczy są trzeźwe przez pryzmat doświadczenia.A ci, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez uprawiania sportu i zwiększają wytrzymałość organizmu, powinni zwolnić i pozwolić sobie na relaks przy prostych ćwiczeniach.