Joga w przepuklinach kręgosłupa

Joga w chorobach kręgosłupa - jest to dobry sposób, aby przyspieszyć odbudowę pleców, zwiększenie napięcia mięśni, poprawia krążenie i łagodzi napięcia. Każdego roku liczba pacjentów z zaburzeniami funkcji układu mięśniowo-szkieletowego, który jest ze względu na niską aktywność, wzrost wychodzić przy komputerze i negatywnych czynników, które wpływają na osobę nawet podczas powstawania płodu.

Najczęściej diagnozowane przepuklina kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego oraz przewlekłe poważną chorobę, jak zawsze istnieje ryzyko ucisku nerwu kulszowego i rdzeniu kręgowym. Główne przyczyny przepukliny, które mogą być sterowane za pomocą jogi, to dysk międzykręgowy zaburzenia krążenie i odżywianie, zaburzenia postawy u dzieci, osłabienie mięśni, przewlekłe napięcie mięśni pleców.

Joga - zestaw ćwiczeń psychofizycznych systemu, który zawiera zestaw postawy (asany), które mają różny wpływ na ciało fizyczne i stan psychiczny. Joga z przepukliną kręgosłupa jest doskonałym źródłem do korekcji i zatrzymania procesów patologicznych występujących w zajętym kręgosłupie. Są proste ćwiczenia i ćwiczenia, które mogą wykonywać wszyscy pacjenci z patologiami pleców.

Ważne! Joga jest koniecznie połączona z prawidłowym odżywianiem i oddychaniem, dlatego nie jest możliwe samodzielne rozpoczęcie ćwiczeń i zaleca się przeszkolenie przez specjalistę. Oczywiście, możesz użyć niektórych pozycji jogi, aby wzmocnić kręgosłup, ale wtedy będzie to prosta gimnastyka na plecach.

Co musisz wiedzieć o jodze dla kręgosłupa u pacjentów z przepukliną międzykręgową?

  1. Regularnie i systematycznie ćwicz jogi, podnosząc ich wiedzę na temat nauk i zwiększając możliwości ciała. Przynajmniej jest to przekonujące dla mistrzów, którzy osiągnęli eliminację wibracji mentalnych (główny cel jogi);
  2. Praktykowanie jogi może być sobą, gdy chcemy mieć wpływ na przepuklinę kręgosłupa lędźwiowego lub inną jednostkę, ale jeśli masz cel, aby opanować ten system całkowicie, trzeba zbliżyć się do guru;
  3. Trzeba zacząć angażować się w dobrym nastroju iz wiary w odzyskanie kręgosłupa, ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce do uprawiania i usunąć wszystkie zewnętrzne czynniki drażniące, a ostatecznie krajowy;
  4. Musisz zacząć od małego, a jeśli znasz już skomplikowane pozycje jogi, powinieneś wrócić do podstaw i opanować proste ćwiczenia.Przeskakiwanie z jednego do drugiego jest również bezcelowe, po opanowaniu poprzedniego trzeba przejść do nowej postawy;
  5. Joga jest stylem życia, ale nie powinna być kontynuowana przez cały czas. Fanatyczna postawa nie sprawi, że kręgosłup będzie zdrowszy, ale możesz być bardzo rozczarowany w praktyce.

Stosunek do jogi może być bardzo różny, a jeśli jesteś poważny, zacznij od teorii i komunikacji z mistrzami. Kiedy głównym celem jest leczenie kręgosłupa lędźwiowego, wystarczy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i wykonać ćwiczenia, które lekarz zaleci i zaprezentuje. Patrząc na zdjęcie z ułożeniami, możesz skręcać po mistrzowsku, ale chory kręgosłup tego nie polubi.

Przydatne asany z przepukliną międzykręgową

Ardha Matsiendrasana

Pozycja wyjściowa siedzi na podłodze, nogi są wyprostowane, ramiona zrelaksowane, plecy proste. Prawa noga jest zgięta pod lewym udzie tak blisko, jak to możliwe, druga noga przechodzi przez udo lewej strony, tak aby piętę całkowicie dotykała podłoga.

Purna sarpasana lub wąż poza

IP - leżąc na macie gimnastycznej, na brzuchu, dłonie spoczywają na podłodze, tułów jest podniesiony, nogi są proste.Konieczne jest, opierając się na rękach, aby przechylił głowę i ramiona do tyłu tak bardzo, jak to możliwe, dolny brzuch powinien być unieruchomiony i nie zerwany z podłogi.

Wat Naristan Shaktivardhak

IP - siedząc na podłodze, tył jest równy, ramiona opuszczone. Konieczne jest, aby podnieść nogi zgięte w kolanach do tułowia. Ręce zaciskają dolną nogę, podczas gdy prawa ręka pokrywa lewą kostkę, a lewe ramię to prawy nadgarstek. Następnie musisz zrobić salto, powtórz to kilka razy.

Shalabhasana

IP - leżąc na brzuchu, ręce znajdują się wzdłuż tułowia, nogi są wyprostowane. Na wyjściu podnoś ramiona, ramiona, tułów i nogi ze względu na naprężenie pośladków. W tej pozycji musisz pozostać trochę, zaczynając od 5, a następnie zwiększyć do 10 30 sekund.

Cele leczenia i odpowiednie pozy jogi

Celuj w leczeniu kręgosłupaAsanas
Poprawa mikrokrążenia i odżywiania tkanek kręgosłupaProwadzone są aktywne ćwiczenia, rozgrzewka jest niezbędna. Dostarczane są krokodyle i kotki
Zwalczanie napięcia mięśni, relaksacjaMakarasana, Padahastasana, Shavasana
Ulgę w bólu i relaksSkręcenie, statyczna trakcja kręgosłupa, parivartanasana
Korekta postawy i wzmocnienie mięśni plecówWykonuje ćwiczenia siłowe, postawy wymagające wytrzymałości. Setuasana, Urdhva prasarita padasana, ardha navasana

Obejrzyj wideo: Joga -Leczenie przepukliny kręgosłupa (Sierpień 2019).