Zastosowanie karipazymu w leczeniu przepuklinowych kręgów

Lek Karipazim był pierwotnie stosowany w leczeniu oparzeń, ale od 1999 roku opracowano technikę leczenia przepuklin międzykręgowych przez profesora VP. Naidinym. Na dzień dzisiejszy lek ten jest wydawany w postaci proszku, jest aplikowany za pomocą elektroforezy i jest lokalny. Elektroforeza z Karipazimem działa bezpośrednio na ognisko patologiczne, następuje zmiękczenie tkanki chrzęstnej, przepuklina staje się elastyczna i przestaje ściskać korzenie nerwowe, które działają jak środek przeciwbólowy. Lek dobrze pobudza procesy regeneracyjne w kręgosłupie, wspomaga odnowę komórkową, dlatego leczenie karipazymem jest wskazane w wielu dolegliwościach układu mięśniowo-szkieletowego, w tym przepuklinach międzykręgowych kręgosłupa.

Elektroforeza z karipazymem jest skuteczna w długotrwałej terapii, jeden kurs składa się z 15-35 procedur wykonywanych codziennie lub co drugi dzień.

Elektroforeza lekowa wzmacnia działanie terapeutyczne wielu leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i regeneracyjnych, które poddawane są leczeniu przepukliny rdzenia kręgowego. Efekt ten osiąga się poprzez bezpośrednią penetrację leku do zniszczonego dysku, ponadto elektroforeza przygotowuje skórę i gruczoły łojowe do dobrego wchłaniania substancji.Lek stopniowo przenika do naczyń krwionośnych i układu limfatycznego, co zapewnia transport leku do dotkniętych tkanek.

Skład i zasada działania karipazymu

Karipazim jest naturalną substancją pochodzenia roślinnego, której głównym składnikiem jest surowiec papai. Zawiera również dodatkowe substancje - lizozinę, chymopapainę, proteinazę.

Oznacza efekt przeciwzapalny i proteolityczne i jest wzmacniany, jak pokazano za pomocą sprzężenia zwrotnego w połączeniu elektroforezy spa wanna i zestaw ćwiczeń dla kręgosłupa.

Obróbkę uzyskuje się ze względu na korzystny wpływ leku na chrząstki kręgi silniejsze i że zmiękczona przepukliny, co zmniejsza ryzyko wystąpienia ściskania rdzenia kręgowego i nazywana zespołem neurologicznym.

W celu wprowadzenia leku jest powszechnie stosowany do elektroforezy, ale może być stosowany zewnętrznie, przez rozcieńczenie proszku i powodując skórę w miejscu rdzenia przepukliny.

Zastosowanie lokalne jest nieskuteczne, co potwierdzają opinie, ale jest stosowane, gdy istnieją przeciwwskazania do elektroforezy.

Elektroforeza z karipazymem:

 1. Proszek rozcieńcza się bezpośrednio przed fizjoterapią, na 1 butelkę 10 ml roztworu;
 2. Kroplę Dimexide dodaje się do gotowego roztworu w celu zwiększenia efektu;
 3. Elektroda z główną substancją częściej nakłada się na kręgosłup szyjny, a na dolną część pleców i uda roztworem euphyliny;
 4. Czas trwania jednej procedury wynosi do 15 minut, po czym wstrzykuje się przeciwzapalny żel, który również zawiera papainę.

Nieoperacyjne leczenie przepukliny międzykręgowej za pomocą Karipazimu daje pierwsze pozytywne wyniki z drugiego tygodnia codziennych zabiegów.

Pacjent odczuwa zmniejszenie bólu, sztywność i objawy neurologiczne, w tym drętwienie skóry, obrzęk.

Wskazania

Lek stosuje się w leczeniu wielu chorób kręgosłupa, które poprzedzają przepuklinę międzykręgową.

Elektroforeza z karipazymem jest skuteczna w przypadku następujących nieprawidłowości:

 1. Występowanie i osteochondroza;
 2. Przepuklina międzykręgowa dowolnej lokalizacji, przepuklina Schmorla;
 3. Dyskogenne zapalenie korzonków nerwowych i pourazowe przykurcze;
 4. Zapalenie stawów i artroza dużych stawów, zapalenie stawów okołostawowych;
 5. Rdzeniowe i mózgowe zapalenie pajęczynówki;
 6. Zapalenie nerwu.

Recenzje pacjentów, którzy byli leczeni tym lekiem są pozytywne. Około 80% pacjentów potwierdza dobry efekt terapeutyczny po pierwszym zabiegu elektroforezy. Caripazim pomaga uniknąć interwencji chirurgicznej, gdy leczenie rozpoczyna się we wczesnej fazie rozwoju przepukliny kręgosłupa.

Zalety elektroforezy z karipazym

Substancje lecznicze wprowadzone do patologicznego ogniska za pomocą elektroforezy mają przedłużony efekt, opadają bezpośrednio na zaatakowany obszar i działają szybciej. Takie leczenie jest mniej toksyczne i zmniejsza ryzyko reakcji alergicznej.

Ta procedura jest dostępna dla każdego pacjenta, jest przeprowadzana w dowolnej sali do fizjoterapii i jest dobrze połączona i nie jest sprzeczna z innymi metodami leczenia układu mięśniowo-szkieletowego. Lekarze zalecają pacjentom ze schorzeniami kręgosłupa terapię manualną, kąpiele lecznicze i stosowanie maści i innych lokalnych leków po fizjoterapii.

Łączone leczenie, jak pokazują opinie, ma korzystny wpływ na regenerację kręgosłupa i przyspiesza ten proces.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Elektroforeza jest przeciwwskazana u osób z przewlekłymi chorobami skóry, skłonnością do krwawień, obecnością alergii na konkretny lek, chorobami onkologicznymi, astmą oskrzelową i zmianami skórnymi. W przypadku przepukliny kręgosłupa takie leczenie jest przeciwwskazane w postaci zamaskowanej choroby.

Możliwe działania niepożądane:

 • reakcja alergiczna;
 • zaczerwienienie, miejscowe podrażnienie skóry;
 • swędzenie, pieczenie, gorączka.

W przypadku pojawienia się niepożądanej reakcji, elektroforeza zatrzymuje się, lek natychmiast zmywa się, leczenie tym środkiem nie zostaje wznowione.

Lek nie wpływa na funkcję psychiczną, nie powoduje spowolnienia, senności i innych efektów, które mogą wpływać na prowadzenie pojazdu i inne czynności, w których należy zwiększyć uwagę.

Koszt leku w postaci proszku - od 250 rubli, żel Karipazimovy - od 800 rubli, żel Papain Active - od 450 rubli.

Przed użyciem w domu zaleca się skonsultowanie się z lekarzem, zapoznanie się z opiniami pacjentów oraz przeczytanie szczegółowych instrukcji i przeciwwskazań przed zakupem leku.