Efektywne ćwiczenia na planszy Evminov z przepukliną międzykręgową

Wśród metod leczenia patologii kręgosłupa ważne miejsce zajmuje kinezyterapia. Znaczenie tej metody wynika z możliwości uniknięcia interwencji chirurgicznej. Zatem ćwiczenia na planszy Evminova z przepukliną międzykręgową wykazały dobry efekt terapeutyczny.

Ćwiczenia na pokładzie Evminova z przepukliną międzykręgową dają dobry efekt terapeutyczny.

Efekt terapeutyczny ćwiczeń

Zajęcia na symulatorze mają pozytywny wpływ na stan kręgosłupa i aparat mięśniowo-szkieletowy grzbietu. W pozycjach wiszących i półsuchych na planszy powstają warunki do rozluźnienia różnych grup mięśni. W wyniku ćwiczeń osiągane są następujące cele:

 • trakcja kręgosłupa i zwiększona ruchliwość stawów międzykręgowych;
 • przywrócenie krążenia krwi poprzez rozluźnienie spastycznych naczyń;
 • rozciąganie mięśni pleców.

Systematyczne powtarzanie ćwiczeń zapewnia wzmocnienie mięśni dzięki dozowanemu obciążeniu statycznemu.

Ćwiczenia na tablicy Evminov

Przed rozpoczęciem szkolenia należy określić obecność lub brak przeciwwskazań. Wybór programu ćwiczeń powinien zostać powierzony lekarzowi terapii ruchowej, który oceni nasilenie zespołu bólowego, stopień wysunięcia krążka,zmiany stanu aparatu mięśniowo-szkieletowego, obecność deformacji kręgosłupa i ogólny stan fizyczny pacjenta.

Wybór programu ćwiczeń powinien zostać powierzony lekarzowi wydziału terapii ruchowej, który oceni nasilenie zespołu bólowego i stopień wysunięcia krążka.

Pod względem intensywności obciążenia rozróżnia się ćwiczenia podstawowe, kompleksy średniej intensywności i skomplikowane. Im większy kąt deski, tym większa jest waga ładunku. Rozpocznij od 6 °.

Ćwiczenia i zmiana pozycji na płycie działają płynnie, unikając ostrych klap i skręcając na osi więcej niż 20 °.

Wykluczanie wykonywania ćwiczeń z ważeniem towarów. Czas trwania pierwszych lekcji wynosi 10 minut, a dobre szkolenie tolerancji trwa do 30 minut. Lekarze zalecają powtarzanie kompleksów ćwiczeń 3-6 razy dziennie. Przed rozpoczęciem treningu należy sprawdzić niezawodność elementów złącznych.

Podstawowe ćwiczenia

Pozycja wyjściowa (PI) - leżąc na plecach, nogi u dołu, ręce na rączkach.

 1. Stawiamy zamknięte nóżki 10 do 15 razy od siebie.
 2. Jednocześnie ściągamy skarpetki stóp i brody do siebie przez 2-5 sekund. Pięty są przyciśnięte do deski. Wracamy do IP. Wykonujemy 10 powtórzeń.
 3. Nie podnosząc stopu z planszy, naprzemiennie zginaj prawą nogę w kolanie, powracając do FE, następnie w lewo, a następnie obie nogi. Po 3-5 powtórzeniach, uzupełniamy ćwiczenie rozciąganiem kolanowym do boku po zgięciu nogi. Ponownie, powtórz 3-5 razy.
 4. Odwróciliśmy najpierw prawą nogę z powrotem do IP, potem lewą nogę, potem obie. Wykonujemy 3-5 powtórzeń. W tej samej kolejności podnieś wydłużone nogi w górę, zwracając je do FE.
 5. Nie oderwij stopu od deski, wygnij obie nogi i wycofaj zamknięte kolana naprzemiennie w prawo iw lewo. Powtórz 3-5 razy.

Zestaw ćwiczeń na pokładzie Evminova.

Kompleks o średniej intensywności

IP - z tyłu, nogi u dołu, ręce na uchwytach.

 1. Nie rozdzieraj podeszew powierzchni, płynnie przesuwaj się po płycie. Następnie podnieś miednicę, pozostań w tej pozycji przez 3-5 sekund. Wracamy do IP. Wykonujemy 3-5 powtórzeń.
 2. Nogi ugięte w stawach kolan rozciągają się w kierunku głowy pochylonej ku nam. Płynnie wracamy do FE. Wykonujemy 3-5 powtórzeń.
 3. Wykonujemy ćwiczenie "Nożyczki", przemiennie zmieniając krzyż z góry. Po 10 powtórzeniach każda stopa jest zwracana do IP.
 4. Wykonujemy ćwiczenie "Rower", najpierw wykonujemy okrężne ruchy do przodu, a potem z powrotem.Powtórz 5 razy.

FE - na brzuchu, nogi poniżej, ręce na rękach. Ćwiczenia powtórz 3-5 razy.

 1. Zginamy prawą nogę w kolanie, biodro przyciska się do deski. Jednocześnie odwracamy głowę w prawo, tak jakbyśmy patrzyli na palec ugiętej nogi. Wracamy do IP. Powtórz ćwiczenie lewą stopą i wróć do FE. Następnie zginaj obie nogi i kieruj się do tyłu.
 2. Odrywamy wydłużone nogi z planszy i sadzimy je po bokach, wracamy do FE.
 3. Przekierowujemy wyciągniętą lewą nogę na bok i do góry, jednocześnie rozciągając w przeciwnym kierunku prawą ręką, tak jakbyśmy chcieli uzyskać obiekt wysoko leżący. Powtórz ćwiczenie prawą stopą i lewą ręką.
Tablica Evminova. Złożone ćwiczenia dla kręgosłupa
Ćwiczenia na tablicy Evminova!
"Pierwsza pomoc" Preventor Evminov - Alexander Melnichenko

Kompleks złożony

IP - na brzuchu, głowa poniżej, stopy na uchwytach.

 1. Dłonie za plecami i angażują się w "zamek", podnoszą bagażnik, odrywając ramiona od deski. Miednica dociskana jest do powierzchni. Wracamy do IP. Powtórz 3 razy.
 2. Zaakceptuj pozę "unoszącego się ptaka" i powoli podnieś tułów nad deską, miednica jest przyciśnięta do powierzchni. Wracamy do IP. Powtórz 3 razy.
 3. Położyliśmy ręce na tyle głowy. Rozdzierajmy ciało z planszy. Wracamy do początkowej pozycji głowy. Powtórz 3-5 razy.
 4. Podnosimy wyciągnięte ramiona, pochylamy plecy, szyję, którą ciągniemy do sufitu.

Po zakończeniu kompleksów zaleca się leżeć przez kilka minut na półsztywnej powierzchni.

Przeciwwskazania

Do ćwiczeń w przychodni konieczne jest postępowanie po konsultacji ze specjalistą, ponieważ istnieją przeciwwskazania do ćwiczeń:

 • gruźlica;
 • rak i przerzuty guzów kręgosłupa;
 • uraz rdzenia kręgowego i kręgosłupa;
 • osteoporoza;
 • zapalenie kości i szpiku kręgosłupa;
 • ciężkie choroby serca i naczyń krwionośnych (zaburzenia rytmu serca, tętniaki);
 • ostry okres chorób zakaźnych;
 • zaostrzenie przewlekłych chorób somatycznych.
Ćwiczenia na pokładzie Evminova są zabronione w przypadku poważnych chorób serca i naczyń krwionośnych.
Gruźlica jest przeciwwskazaniem do zawodów w przychodni.
Nie zaleca się wykonywania ćwiczeń na symulatorach ortopedycznych w leczeniu osteoporozy.

Tworzenie tablicy własnymi rękami

Mając niewielkie umiejętności stolarskie, tablicę Evminova można wykonać ręcznie.

Wykonaj listwę ząbkowaną o wymiarach 50x150x3000 mm i wyciąć na 2 kawałki.Pierwszy ma długość 270 mm, długość drugiego cięcia przekracza wzrost korpusu o 50 cm, a powierzchnia robocza wymaga płyty wiórowej o szerokości 260 mm. Możesz przykleić krawędź płyty wiórowej plastikową krawędzią o grubości 2 mm.

Najpierw powstaje podstawa. Z górnego końca długiego cięcia belki wycina się otwór pod łańcuchem, od dołu - pogłębienie pod dolną poprzeczką. Zszywacz do mebli, bar jest pokryty gęstą tkaniną, stary płaszcz jest odpowiedni do tych celów.

Do dolnej belki poprzecznej wymagane jest cięcie drewna miękkiego o wymiarach 40x60 mm, które mocuje się do podstawy za pomocą 2 śrub na drewno 6x100 z podkładkami. Aby zmniejszyć poślizg, wygodnie jest uszyć poprzeczkę gumą.

Rysunek planszy Evminova.

Do produkcji wózka, 2 wykrojki są pobierane z klonu klejonej płyty o wymiarach 200x320 mm. Wykonują 2 otwory o średnicy 32 mm pod poprzeczkami. U podstawy wózka wywiercony jest krótki kawałek drewna z 2 przelotowymi otworami podłużnymi o średnicy 9 mm pod stalowymi prętami 8 mm. Podstawa jest pokryta ściereczką i połączona z końcami. Do uchwytów weź ze śrutu puste wycinki o wymiarach 30x550 mm. Górny uchwyt jest przymocowany do końcówek za pomocą gwoździ.

Powierzchnia robocza płyty wiórowej jest przymocowana do podłoża.Na zewnętrznej powierzchni belki w równych odległościach mocujemy części szyny montażowej, aby ustalić położenie wózka.

Recenzje

Stanisław, 37 lat, Biełgorod

Jestem na planszy od około 2 lat. Wcześniej był leczony przepukliną lędźwiową od neurologów i neurochirurgów po operacji, w której uczęszczał na kursy LFK. Tam też nauczali kompleksu ćwiczeń na tablicy. Od tego czasu regularnie utrzymuję napięcie mięśni pleców, a ból rzadko przeszkadza.

Zlata, 41 lat, Харьков

Klasy na początku nie pomogły. Ale potem uświadomiłem sobie: deska nazywa się prekursorem Evminova, ponieważ zapobiega pogorszeniu. Po pełnym leczeniu z lekarzami ponownie zacząłem treningi, lubię to. Szyja relaksuje po ciężkim dniu pracy.