Objawy przepukliny uduszonej

Przepuklinę brzucha nazywa się wyjściem narządów jamy brzusznej poza jej granice pod niezmienioną skórą. Większość pacjentów ma nadzieję uniknąć leczenia chirurgicznego. Jednak tak niebezpieczne komplikacje, jak powściągliwa przepuklina, doprowadzają ich do stołu operacyjnego w nagłym wypadku.

Edukacja przepukliny

żołądku człowieka jest mięśni torby, w której ułożone organów trawiennych, rozrodczego, układu moczowego, systemy krwiotwórczych. Przednia ściana brzucha składa się z trzech warstw wielokierunkowych włókien mięśniowych. U zdrowych osób dorosłych, są bardzo silne i mocno trzymać ramę ciała, aby brać udział w utrzymaniu postawy, spacery i ćwiczenia. Jednak w ścianie jamy brzusznej znajdują się obszary, w których włókna mięśniowe są mocowane razem z tkanką łączną. Jest elastyczny i elastyczny, a przy dużych obciążeniach może nawet się rozerwać.

Do słabych miejsc ściany brzucha należą:

 • pierścień pępkowy;
 • Linia Biała (środkowa linia ciała, które może być wykonane z miejsca na żebra związek chrząstek);
 • prawy i lewy kanał pachwinowy - tworzenie pachwiny, gdzie mężczyźni ukryli powrózka nasiennego i kobiet - runda więzadła macicy;
 • prawy i lewy kanał udowy - formacje pod pachwinową fałdą, z naczyniami i nerwami przechodzącymi przez nie;
 • Linie spigelowe po obu stronach - łukowate granice między poprzecznym mięśniem brzucha i jego ścięgnem;
 • wszystkie blizny pooperacyjne na brzuchu.

Wraz ze wzrostem ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, obciążenie ścian jamy brzusznej gwałtownie wzrasta od wewnątrz. Tkanki mięśniowe przeżywają ten atak, a tkanka łączna nie. Rozciąga się lub pęka, a na silnym, muskularnym płótnie znajduje się otwór, w którym mogą dostać się narządy wewnętrzne lub ich części.

Ciśnienie wewnątrz brzucha wzrasta w następujących przypadkach:

 • ciąża - podczas gdy rosnąca macica zwiększa objętość brzucha, a tło hormonalne sprawia, że ​​wszystkie tkanki łączne ciała stają się bardziej elastyczne i sprężyste dla gotowości do porodu;
 • narodziny, szczególnie trudne i długotrwałe;
 • nadwaga;
 • przewlekłe zaparcia;
 • przedłużony kaszel;
 • podnoszenie ciężarów;
 • głośny płacz lub płacz dziecka;
 • granie na instrumentach dętych;
 • noszenie zbyt ciasnych pasów i pasków.

Jak przebiega przepuklina

Przepuklina to worek, w którym narządy jamy brzusznej są stale lub czasami.Wyróżnia:

 • przepuklina - mięśnie, pomiędzy którymi utworzyła się patologiczna dziura;
 • przepuklinę powięziową - skórę i błonę brzuszną, otaczające narządy;
 • zawartość - z reguły jest to pętle jelita, czasami pęcherz i duże sieci (nagromadzenie tkanki tłuszczowej między narządami wewnętrznymi).

Wizualnie przepuklina wygląda jak miękki zaokrąglony występ na ścianie jamy brzusznej, na kości udowej lub dużych wargach sromowych u kobiet, wzrost jednej strony moszny u mężczyzn. Czasami powoduje dyskomfort podczas chodzenia, ale nie może powodować bolesnych objawów. We wczesnych etapach edukacji pojawia się tylko w sytuacjach towarzyszących zwiększonemu ciśnieniu w jamie brzusznej, a następnie całkowicie zanika, zwłaszcza w pozycji poziomej.

Niebezpieczeństwo przepukliny

Pacjenci nie szukają pomocy przez długi czas, ponieważ edukacja nie szkodzi. Ale są straszne powikłania przepuklin, które nie tylko są pilnie doprowadzane do stołu operacyjnego, ale także niebezpieczne dla życia bez odpowiednio wykwalifikowanego leczenia. Wszystkie są raczej nieprzyjemne, objawy niektórych są niezwykle bolesne, pojawiają się nagle i zaskakują osobę.

 1. Uraz przepukliny.
 2. Nieodwracalność.
 3. Coprostasis.
 4. Zapalenie przepukliny.

Warunki te nie zależą od "stażu pracy" choroby, wieku i płci pacjenta. Tylko niektóre cechy stylu życia mogą wpływać na ich wygląd.

Największym niebezpieczeństwem związanym z tymi powikłaniami jest naruszenie przepukliny. Jest bardziej powszechny niż inne.

Jak się szczypie

Za każdym razem, gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej, przepuklina otwiera się, a narządy brzuszne wypadają. Potem mija okres stresu, ciśnienie w jamie brzusznej wraca do normalnego poziomu i, w większości przypadków, zawartość worka przepuklinowego wraca na miejsce, a bramy są zamknięte. Szczypanie ma miejsce, gdy ze szczególnie długim, długotrwałym wysiłkiem, w worku przepuklinowym znajduje się więcej organów, a wielkość przepuklinowych bram pozostaje taka sama. Kiedy stres się nie udaje, pętle jelitowe lub część sieci nie mają czasu, aby powrócić do wnętrza brzucha, a skrzydła mięśni się zamykają.

Naruszenie przepukliny powoduje ostry ból, podczas gdy niemożliwe jest rozluźnienie mięśni brzucha. Na woreczku przepuklinowym znajdują się narządy wewnętrzne, a zasilające je naczynia rozciągają się do nich z jamy brzusznej.Ból i skurcze mięśniowe ściskają tętnice w okolicy przepuklinowych wrót, a wrażliwe i tkliwe tkanki przestają otrzymywać tlen i składniki odżywcze. Jeśli nic nie zostanie zrobione, umrą i zaczną się pogarszać, powodując zapalenie otrzewnej - rozległe zapalenie w jamie brzusznej. Dlatego przepuklina uduszona jest stanem zagrażającym życiu, wymagającym pilnego przetransportowania pacjenta karetką do poczekalni chirurgicznej dyżurnej i ewentualnie awaryjnego leczenia chirurgicznego. Nie pozwól na samoleczenie, opóźnienie może zagrażać życiu!

Objawy szczypania

Naruszenie przepukliny nie może pozostać niezauważone, ponieważ ma jasne znaki:

 • Nagle, po epizodzie stresu, pojawia się bardzo intensywny ból, czasem aż do wystąpienia szoku bólowego - zagrażającego życiu, ostrego spadku ciśnienia krwi i dopływu krwi do narządów. Zraniona przepuklina przy próbie jej dotknięcia jest również bardzo bolesna.
 • Zaciśnięta pętla jelita lub części sieci nie pasuje do jamy brzusznej, nawet jeśli łatwo było przywrócić narządy do wcześniejszego miejsca.
 • Skóra powyżej jest silnie rozciągnięta, napięta.
 • Specjalne objawy zostaną określone przez lekarza podczas badania.

Dzieci, które nie mogą narzekać na ból, istnieją oznaki ogólnego niepokoju - ciągły płacz, ogólnego podniecenia, stałym pragnieniem bycia na ramionach matki. Niemowlę nie może być karmione lub rozpraszane przez zabawkę. Długotrwały płacz może podnieść temperaturę.

Wszystkie z tych objawów należy natychmiast wprowadzają pacjenta w szpitalu chirurgicznym na służbie, a późniejsze zmiany zależy od siły i czasu trwania głodu tkanek.

Leczenie choroby

Komplikacje przepuklin wymagają od chirurga pewnej taktyki:

 1. Jeśli od momentu wystąpienia objawów mniej niż dwie godziny, można spróbować leczenia zachowawczego. Pacjent otrzymuje specjalne preparaty rozluźnienie ściany mięśniowej i w czasie ich działania chirurg próbuje wyprostować wykręcono ręcznie organy w jamie brzusznej. Jeśli manipulacja to uda, ból i objawy powikłań są eliminowane, osoba pozostaje w szpitalu na obserwacji przez 1-2 dni.
 2. Jeśli konserwatywne metody okazały się nieskuteczne lub stosuje je zbyt późno, guzki przepuklina powinna być natychmiast operowany. W końcu im dłuższy okres naruszenia, tym większe ryzyko śmierci narządu.
 3. Podczas operacji, konieczne jest otwarcie worka przepuklinowego przepuklinowego i rozwijać się pętle jelita nie uciec w nieznane. Następnie chirurg dokładnie bada zawartość przepukliny i ocenia oznaki żywotności tkanki. Jeśli się ściemni, nie ruszaj się, a ich tętnice nie pulsują, nieodwracalnie umierają. Aby uniknąć infekcji, będą musiały zostać usunięte.
 4. Jeżeli pacjent jest skierowana zbyt późno w procesie został zaangażowany cały jamy brzusznej w trakcie kontroli wykazały objawy zapalenia otrzewnej, lekarz będzie musiał dokonać dużego nacięcia, aby zbadać każdy narząd w poszukiwaniu ofiar infekcji tkanek, usuwać je, dokładnie spłukać środek antyseptyczny pozostały, a następnie przyszyć, pozostawiając dreny. Pacjent po takiej operacji czeka oczywiście poważne środki przeciwdrobnoustrojowe, codzienna bandażowanie i długotrwałego leczenia w wydziale chirurgicznym.

Zapalenie otrzewnej jest niezwykle trudne i może prowadzić do śmierci!

Środki zapobiegawcze

Naruszeniu przepukliny można zapobiec. Po pierwsze, naprawę przepukliny należy wykonać w zaplanowany sposób, zanim nastąpi szczypanie. Jedyny powód,na które nie można zrobić - objawy leczone choroby współistniejące (ciężka niewydolność serca, nadciśnienie oporne, niekontrolowana cukrzyca). Po drugie, w okresie przygotowań do interwencji chirurgicznej lub gdy jest to niemożliwe, konieczne jest noszenie specjalnego bandaża. Jest to mocno pasek, trzymając narządy w jamie brzusznej i nie pozwalając im spaść do worka przepuklinowego ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej. Ograniczona przepuklina nie występuje podczas noszenia takiego gorsetu, zastępując funkcję mięśni ściany.

Każdy, kto wykrył objawy przepukliny, powinien skonsultować się z chirurgiem, aby potwierdzić diagnozę i odnieść się do zaplanowanego leczenia chirurgicznego. Żadna ludowa lekarstwo nie uratuje dorosłego przed tą dolegliwością. Opóźnianie wniosku o profesjonalną pomoc zwiększa ryzyko powikłań.

Loading...