Co jeśli dziecko ma przepuklinę białej linii brzusznej?

Przepuklinę białej linii brzusznej częściej rozpoznaje się u dorosłych w wieku 25-40 lat, a u dzieci jako wadę wrodzoną. Powstaje na pionowej powierzchni od procesu wyrostka mieczykowatego do artykulacji łonowej. Biała linia ma szerokość 10 do 25 cm w pępku i zwęża się do 5 mm. To w obszarze rozbieżności płytki ścięgna na poziomie pępka pojawia się w płacie przepuklina białej linii brzucha. Wada może być bliska-policzkowa, nadpubiasta i podbupochnym.

Przepuklina białej linii rozwija się dość rzadko, a jeszcze mniej można przekształcić w pępowinową wypukłość.

Włókna ścięgna z wybrzuszonymi narządami wewnętrznymi mogą się dzielić o ponad 10 cm, ponieważ zaawansowana choroba jest niebezpieczna i wymaga leczenia chirurgicznego.

Mechanizm rozwoju i przyczyny

Kiedy przepuklina białej linii u dzieci, narządy takie jak epiploon, pętla jelitowa i żołądek przez patologicznie poszerzone ścięgna są wystające. Proces jest zlokalizowany w pępku, ale przepuklina pępkowa nie jest obserwowana. Im więcej włókno rośnie u dziecka, tym większe ryzyko uwięzienia.

Taka choroba może wystąpić u noworodków w pierwszych dniach lub miesiącach życia, co wiąże się z genetyczną predyspozycją i wrodzoną słabością układu mięśniowo-szkieletowego.W wyniku tych nieprawidłowości rozciąga się więzadło mięśniowe i wybrzuszenie narządów jamy brzusznej w pobliżu pępka. Rzadką przyczyną choroby u noworodków jest trauma porodowa i długotrwały krzyk.

Objawy kliniczne

Przepuklina białej linii brzucha u dziecka może występować dyskretnie przez kilka miesięcy, a nawet lat, jeśli nie ma innych dolegliwości i wysiłku fizycznego. Jest to jednak rzadki wyjątek, który w większości przypadków rozwija się ostro wraz z wyraźnymi objawami. Po pierwsze, dzieci wizualnie określają występ w jamie brzusznej niewielkich rozmiarów, co widać już u noworodków. Ten występ jest okrągły, po naciśnięciu wnika do jamy brzusznej.

Stopniowo z noworodkami wiążą się następujące objawy:

 1. Dzieci z przepukliną białej linii stale płaczą, co wiąże się z nieprzyjemnymi i bolesnymi odczuciami w pępku;
 2. Jest wzdęcie, biegunka lub zaparcie;
 3. Przedłużający się przebieg choroby prowadzi do naruszenia i martwicy narządu.

Naruszenie przepukliny u noworodka zdarza się bardzo rzadko, ale jest stanem zagrażającym życiu.

Dziecko należy natychmiast operować, aby usunąć chore tkanki, które umierają i prowadzą do zatrucia.

Rodzaje i diagnostyka

W zależności od lokalizacji przepukliny u noworodków i starszych dzieci, te typy chorób są rozróżniane:

 1. Nadbrzusza lub nadbrzuszna: zlokalizowana powyżej pępka i występuje w 90% przypadków;
 2. Podubukochnaya lub paraumbilikalnaya: zlokalizowane w pępku, ale w przeciwieństwie do pępkowego występu jest niezwykle rzadkie - 1% dzieci;
 3. Podshopochnaya lub hypogastric: zlokalizowane poniżej pępka.

Przepuklina białej linii brzusznej jest skomplikowana, gdy wzrasta ciśnienie wewnątrzmaciczne lub zapalne, występują choroby zakaźne jamy brzusznej.

Zraniona przepuklina jest niezwykle niebezpieczna dla noworodka, mimo że jest rzadka.

Dziecko ma objawy zatrucia, niestrawność, wymioty, silny ból, z którego dzieci nieustannie płaczą. W procesie zaciskania jama brzuszna (gruczoł lub jelito) jest uciskana w worku przepuklinowym, krąŜenie krwi ulega przerwaniu, co szybko prowadzi do upośledzenia funkcji i procesów martwiczych. Może to spowodować pęknięcie narządów i zapalenie otrzewnej.

Jak pojawia się przepuklina?

 1. Kiedy lekarz widzi wybrzuszenie w jamie brzusznej, rozpoczyna się badanie;
 2. Aby osiągnąć mobilność i konsekwencję, konieczne jest badanie dotykania;
 3. Z naciskiem lekarz ocenia wrażenia dziecka, jego reakcję;
 4. Noworodki są badane w stanie spoczynku i napięcia;
 5. Jeśli występują powikłania, dzieci są wysyłane na ultrasonografię, gastroduodenoskopię.

Przed leczenia przepukliny u dziecka podjąć analizę krwi, moczu i kału, a także zbadać krew WZW, kiła i HIV.

Jak leczyć?

Operacja przepukliny wyłącznie biała linia, ale jeśli chodzi o dzieci, operacja jest przełożona i prowadzony nadzór nad dzieckiem. Obserwacja towarzyszy konserwatywnych metod występów masażu, fizjoterapii i leków.

Kiedy wykonywana jest operacja?

 1. Do dwóch lat choroba postępuje, wada powiększa się;
 2. Do pięciu lat nie można było wyleczyć bez operacji;
 3. W każdym wieku dochodzi do naruszenia lub innych komplikacji.

Dzieci odbyło hernioplastics otwarty ciągnąć ani chirurgii laparoskopowej. Elekcyjny chirurgia jest często wykonywane bez komplikacji przez laparoskopii,ale gdy istnieje ryzyko uszkodzenia narządów wewnętrznych, leczenie jest wskazane z publicznego dostępu, aby móc zbadać jamy brzusznej.

Manipulacja odbywa się w ramach generalnego (bezpieczne dla dzieci) znieczulenia. Wada przyszyto coraz bardziej sztuczny materiał jako mięsień zwijaj dziecko jest słaby, ale na zeznaniach naprawy przepukliny jest możliwe przy użyciu naturalnych tkanin.

Szycie siatki zapewnia lepsze rokowanie, ponieważ ryzyko nawrotu jest praktycznie nieobecny. Tkanka rośnie przez siatkę łatwo i obciążenie stawów równomiernie.

W przypadku zszycia własnej tkanki istnieje ryzyko rozbieżności szwów i powtórzyć chorób.

Czas trwania działania od 20 do 60 minut, a następnego dnia, gdy pacjent jest odprowadzane do domu. Szwy są usuwane tydzień później, dziecko jest jeszcze trochę czasu jest opatrunek pooperacyjny dieta i brać leki regenerujące.

Zapobieganie

Aby zapobiec nawrotom choroby - to jest głównym celem w okresie rehabilitacji. Rodzice powinni monitorować zachowanie dziecka, aby wykluczyć długotrwały płacz, stres. Ważne jest, aby przestrzegać zdrowej diety dla zapobiegania zaparcia i wzdęcia.Stopniowo dziecko musi być przyzwyczajone do wychowania fizycznego, wykonywać codzienne ćwiczenia z nim w prasie, robić spacery, ale wykluczać duże obciążenia i stresy.

Perianopic przepuklina nie jest niebezpieczna, podobnie jak operacja usunięcia go.

Specjaliści mają duże doświadczenie w pracy z tą chorobą w dzieciństwie, wybrano bezpieczne i skuteczne metody usuwania. Niebezpieczne dla dziecka może być brak aktywności, co prowadzi do konieczności usunięcia martwicy, części jelita lub żołądka.

Obejrzyj wideo: Ogromna przepuklina wielkości piłki do futbolu usunięta po 12 latach (Sierpień 2019).