W jaki sposób objawia się przepuklina spiageliczna?

półksiężycowy przepukliny lub spigelievoy brzucha odbywa się w kierunku do przedniego pępka biodrowej kręgosłupa wokół pochwy krawędzi rectus. Zawartość takich występów w coraz większym stopniu działa obręczy, ślepy, jelito cienkie, rzadko wykracza poza granice ich anatomicznym pęcherzyka żółciowego i innych, blisko siebie narządów jamy brzusznej. Napotkał tego rodzaju patologii jamy brzusznej rzadko z równą częstością u kobiet i u mężczyzn. Ale jak pokazuje praktyka, linia przepuklin opuchli rozwija się głównie u osób starszych.

Istnieją trzy odmiany wypukłości półksiężycowatej linii brzucha:

  1. Podskórne - korpusy przechodzą przez powięzi i mięśni skośnego;
  2. Śródmiąższowe - patologicznych proces jest zlokalizowana pomiędzy mięśnia wewnątrz i rozcięgna;
  3. Dootrzewnowy.

Wśród przyczyn rzadką postać przepuklin brzusznych pojedyncze dziedzicznej czynnika, ćwiczeń, ciąża, urazu, przewlekłe choroby przedniej ściany jamy brzusznej i jamy brzusznej.

Jak się przejawia?

Objawy kliniczne spigelievoy przepuklina brzuszna można zaobserwować obrzęk na jeden (jednostronne) lub obu stronach (dwustronne).Wizualnie ustalony obrzęk lub tworzenie się objętości na ściance brzucha, gdy czujesz, że jest elastyczny i miękki, można umieścić niewielki występ. Skargi pacjenta dotyczą dyskomfortu, nudnego, falistego bólu.

Trudno jest zdiagnozować małe wypustki linii lunaty, które znajdują się śródstopie lub pod otrzewną, szczególnie u osób z nadwagą.

Występ linii spigelii ma swoje osobliwości, ale większość objawów jest podobna do innych przepuklin brzusznych. Ta przepuklina jest łatwo mylona z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ponieważ ból pojawia się w dolnej części brzucha, a często po prawej stronie.

Choroba rozwija się w trzech etapach: początkowy, długi i ostatni:

  1. Początkowy etap powstawania patologii u danej osoby jest niewidoczny, stan zdrowia się nie zmienia. Rozpoznanie takiego występu jest bardzo trudne, biorąc pod uwagę jego nietypową lokalizację i niską częstotliwość. Niepokoje mogą towarzyszyć chorobom brzucha, w tym zaburzeniom czynności wątroby i pęcherzyka żółciowego, zmianom ruchowym, podrażnieniom jelita;
  2. Przedłużający się bieg linii półksiężycowej daje bolesne odczucia, które pojawiają się w dolnej części brzucha, rozciągając się w pępku i pachwinie.Diagnoza jest nadal skomplikowana, ale leczenie w drugim etapie jest konieczne i prowadzone wyłącznie metodą chirurgiczną;
  3. Kiedy przepuklina brzucha osiąga duże rozmiary, można ją zobaczyć wizualnie, workiem przepuklinowym przesuwa się przez skórę, podczas gdy osoba doświadcza bolesnych odczuć. Rozpoznanie staje się łatwiejsze z powodu defektu zewnętrznego. Leczenie jest tylko chirurgiczne.

Ważne! Tempo rozwoju patologicznego występu jest indywidualne, co wpływa na stan narządów wewnętrznych. Są przypadki, gdy przepuklina w pierwszym lub drugim stopniu nie występuje przez kilka lat.

Diagnostyka

W przypadku szybkiego rozpoznania częstych przepuklin brzusznych i stwierdzenia wady przez prawie każdego specjalistę z wykształceniem medycznym, występowanie linii półksiężycowatej jest trudne do rozpoznania nawet przez doświadczonych lekarzy. Wstępna diagnoza jest często wykonywana przez chirurgów, gdy pacjenci są leczeni bólem w dolnej prawej części brzucha. Możliwe, że zostanie wykonana operacja awaryjna, mająca na celu usunięcie zapalenia wyrostka robaczkowego, ale już podczas interwencji chirurgicznej ustala się dokładną diagnozę.

Te przepukliny są często mylone z guzów łagodnych i złośliwych, wysyłanie pacjenta do biopsji, MRI i CT. Badania te również pomóc w ustaleniu diagnozy.

Potwierdzenie diagnozy jest możliwe za pomocą następujących metod instrumentalnych:

  1. USG - lekarz pełni ocenia stan narządów wewnętrznych i podkreśla wady, to jest możliwość wyboru optymalnego leczenia chirurgicznego;
  2. CT i MRI - badanie prowadzone jest z użyciem środka kontrastowego do rozważenia szczegółowo zawartość przepukliny.

Natychmiast po rozpoznaniu decyduje się na radykalnej przepukliny linii półksiężyca brzucha.

Metody naprawy przepukliny

Spigelievoy wada linia jest wyeliminowane za pomocą standardowych operacji przepukliny. Może to być otwartym plastikowe tkanki lokalne, z instalacją lub syntetycznej konstrukcji tradycyjnej naprawy przepukliny z instalacji implantu siatkowego.

Trzeba też podkreślić endoskopową operację, która jest coraz częściej stosowany do demontażu i montażu siatki przepukliny. Ale laparoskopia nie jest jeszcze stosowany w linii spigelievoy występ, ze względu na brak wiedzy na temat choroby i jej zachowanie.

Naruszenie przepukliny występuje w 10-25%, a jest to wysoki odsetek innych przepuklin brzusznych. Po leczeniu chirurgicznym nawroty występują tylko w 1-3%.

Duża przepuklina w tym przypadku może uratować życie danej osoby, ponieważ drobne defekty utrudniają identyfikację tego, co często prowadzi do fałszywej diagnozy i wdrożenia niedopuszczalnych konserwatywnych metod leczenia.