Jak zidentyfikować i wyleczyć pęknięcie żołądka?

Przepuklina przedniej ściany jamy brzusznej jest częstą chorobą noworodków i osób dorosłych z zaburzeniami mięśni lub nabytymi chorobami narządów wewnętrznych. Najczęściej występują przepuklina pępkowa i pachwinowa, której przyczyną jest patologia formacji w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Wrodzona przepuklina brzuszna, której objawy obserwuje się tuż po urodzeniu, nie stanowi zagrożenia dla dziecka i jest eliminowana bez operacji przez kilka miesięcy aktywnej terapii. U dorosłych sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ ciało i występ są źle przystosowane do leczenia zachowawczego, dlatego operacja jest konieczna, aby trwale pozbyć się choroby i możliwych poważnych konsekwencji.

Przepukliny dowolnej lokalizacji mają podobne objawy i są łatwo rozpoznawane, najważniejsze jest zwrócenie się do specjalisty w odpowiednim czasie.

Przepuklina brzuszna to wysunięcie narządów jamy brzusznej pod skórą lub do sąsiednich wnęk. Osoba może mieć wrodzone predyspozycje do choroby, a następnie jakikolwiek stresujący czynnik dla organizmu może wyzwalać proces opuszczania narządów ze względu na jego anatomiczne granice.Przyczynami przepukliny są wysokie obciążenia ciała i każdy stan prowadzący do zwiększenia ciśnienia w jamie brzusznej - ciąża, objadanie się, choroby przewodu pokarmowego, wodobrzusze. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy otrzewna jest już osłabiona, a mięśnie u każdego mogą rozciągać się i ominąć narządy.

Klinika

Typowe objawy przepukliny brzusznej są takie same, różnice zaczynają się, gdy przepuklina postępuje i powoduje inne choroby. Ciężka przepuklina prowadzi do zaburzenia czynności narządu żołądkowo-jelitowego, który martwił się jeszcze przed pojawieniem się defektu, ale możliwe jest, że wczesne zdrowe tkanki i całe układy mogą być zaangażowane w proces patologiczny. W takim przypadku najpierw musisz leczyć towarzyszące dolegliwości, a następnie usunąć przepuklinę.

Nabyte i wrodzone przepukliny różnią się klinicznie i etiologicznie, dlatego należy je rozpatrywać osobno.

Cechy nabytej przepukliny brzusznej?

 1. Nieskomplikowany występ jest bezbolesny, łatwy do założenia, nie powoduje dyskomfortu, z wyjątkiem przepuklin olbrzymich, które czasami osiągają dziesiątki centymetrów;
 2. Skomplikowanej przepuklince mogą towarzyszyć stany zapalne, pęknięcie ściany narządowej, ropnia, naruszenie, a zatem powiązane objawy są powiązane;
 3. Przepuklina brzuszna może być pierwotna, pooperacyjna (w miejscu blizny) i wtórna;
 4. Istnieją nieodwracalne i nieodwracalne ubytki jamy brzusznej. W drugim przypadku, po naciśnięciu przepukliny nie jest przesunięty, co wskazuje, że proces klej, fuzja ciała i naruszenia;
 5. Przez stopień formowania odróżnia się początkowe, kanałowe i pełne wypukłości;
 6. Brzucha występ jest najbardziej zewnętrzną (75%) i wewnętrzny (przeponowy i dootrzewnowo).

Specyficzne cechy

Pacjenci z przepukliną żołądka składają następujące skargi:

  1. Po wystąpić wady, nie dyskomfort, ale w momencie zbocza, aktywność fizyczna, stres pojawia się dyskomfort i tępy ból;
  2. W zaawansowanym stadium zaczyna ciała naruszenie worka przepuklinowego i struktur otaczających: zaparcia i wzdęcia (pachwinowe i przepuklina pępkowa), odbijanie, pieczenie w klatce piersiowej, czkawka (przeponowy), nudności, pogorszenie ogólnego stanu zdrowia, utrata apetytu, zwiększone pocenie się może być obecny na każda forma występu w jamie brzusznej;
  3. Silny ból, wymioty, brak krzeseł, bladość, powiększenie brzucha - komplikuje objawów przepukliny oraz takich pacjentów przejść bezpośrednio do zabiegu.

Lekarz potwierdza przepukliny palpacyjne i może ponadto być przypisane rentgenowskie albo USG brzuch, klatkę piersiową lub narządów miednicy, niezależnie od położenia wystawania.

Leczenie przepuklin brzusznych

Aby wyleczyć dorosłego z wybrzuszeniem jamy brzusznej może być tylko chirurgicznie. Zawsze są wyjątki i przeciwwskazania, ale nie można pozbyć się przepukliny bez operacji, a inne metody tylko wspierają stan pacjenta.

Leczyć przepuklinę brzuszną ze wzmocnieniem mięśni, dla których odpowiednia jest gimnastyka lecznicza, ćwiczenia dopasowane do lekarza.

Podczas operacji powiększony otwór, który służył jako punkt wyjścia dla przepukliny, zamyka siatka - syntetyczny implant, który naprawia wadę. Taka siatka służy jako gwarancja wzmocnienia ściany brzusznej, zapobiegając ponownemu pojawieniu się przepukliny, nawet pod wpływem wewnętrznych i zewnętrznych czynników negatywnych.

Przeczytaj więcej o przepuklinach brzusznych.

Jak leczyć przepuklinę przed operacją?

Operacja jest zaplanowana i przed jej wdrożeniem należy zlikwidować komplikacje. Usunięcie może zostać przeniesione, aby wyeliminować choroby współistniejące, które zakłócają podstawowe leczenie, i w tym okresie należy zachować ostrożność, aby temu zapobiec.

Kompleksowe leczenie przepukliny żołądka zaczyna się od wyeliminowania przyczyny, która najprawdopodobniej była dużym obciążeniem. Czynniki ryzyka, takie jak brak diety, nadmierny wysiłek lub przypadkowa trauma, są wykluczone.

Przed zabiegiem i okresie pooperacyjnym pacjent jest przedstawiony na sobie nawias, który chroni od zwiększonej przepukliny i zmiękcza ruch. Kiedy przepuklina pępkowa jest również stosowana łatka. W przypadku przepony przeponowej należy przestrzegać diety, aby zmniejszyć obciążenie żołądka i wstrząsnąć przełykiem.

Obejrzyj wideo: Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy (Luty 2020).

Loading...