Diagnozowana przepuklina otworu przełykowego przepony i armii

Przepuklina przeponowa lub przepuklina rozworu przełykowego może być nabyta lub wrodzona. Jest to choroba przewlekła, towarzysząca w zależności od stadium rozwoju szeregu poważnych objawów (zgaga, ból w klatce piersiowej, odbijanie, niewydolność serca, ból nadbrzusza).

Zgaga jest jednym z najbardziej wyraźnych objawów przepukliny w przełykowym otwarciu przepony.

Patologia jest taka, że ​​jest przemieszczenie przełyku, żołądka do jamy klatki piersiowej przez otwór. Choroba może prowadzić do niebezpiecznych komplikacji, jeśli nie podejmiesz odpowiednich działań terapeutycznych. We wczesnych stadiach leczenie zachowawcze jest możliwe, z powikłaniami, tylko interwencja chirurgiczna.

Nie wszystkie przypadki przepukliny rozworu przełykowego i wojska nie są kompatybilne.

Przejście komisji medycznej

Kampania powitalna dla każdej młodej osoby rozpoczyna się od badania lekarskiego. Nawet jeśli karta medyczna rekruta mieć diagnozę przepukliny przeponowej (HH), komisja wojskowa może wysłać do przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich.

Fibrogastroduodenoscopy (EGD) do określania zaawansowania choroby lub dodatkowe metody diagnostycznej jest brane pod uwagę.
Nawet jeśli karta medyczna rekruta mieć diagnozę przepukliny przeponowej (HH), komisja wojskowa może wysłać do przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich.
Standardem wykrywania HBP jest radiografia klatki piersiowej z użyciem środka kontrastowego.

Fibrogastroduodenoscopy (EGD) do określania zaawansowania choroby lub dodatkowe metody diagnostycznej jest brane pod uwagę. Faktem jest, że nawet przy wyrażonych klinicznych przejawach refleksu endoskop nie można zidentyfikować.

Standardem wykrywania HBP jest radiografia klatki piersiowej z użyciem środka kontrastowego. Badania przeprowadza się w pozycji Trendelenburga, to znaczy, że pacjent znajduje się na stole X-ray poziomo, ale podniesionych nóg. W tej sytuacji występuje przepływ materiału kontrastowego z żołądka do przełyku.

Kategorie trwałości

Wojskowych ekspertów medycznych rozpoznać młody człowiek pasuje do poddania służby wojskowej są lista patologii, która oficjalnie nazywa się „Harmonogram chorób.”

Przepuklina w przełykowym otwarciu przepony: objawy, leczenie
Przepuklina przełyku.Jak pokonać zgagę

Przepuklina przeponowa w "Schedule" jest wymieniona w art. 60, aw patologii 1 stopnia poborowy otrzyma kategorię B-3. Ta kategoria jest również nazywana "ograniczoną armią", to znaczy, że usługa musi być prowadzona zgodnie z niezbędnymi warunkami, reżimem i zaleceniami lekarza. Korzyści wynikają z faktu, że wysiłek fizyczny, nagłe ruchy, podnoszenie ciężarów mogą powodować przemieszczenie i szczypanie przełyku.

Potwierdzając stan patologiczny drugiego stopnia, młody człowiek może otrzymać bilet wojskowy, w którym wskazana zostanie kategoria B, która ogranicza możliwość doręczenia.

W jakich przypadkach następuje odroczenie armii

W "Schedule of Diseases" do tej samej sztuki. 60 jest uwaga, że ​​jeśli jest skierowanie do leczenia chirurgicznego (dotyczące różnych typów przepuklin, z wyjątkiem krążków międzykręgowych), osoba otrzyma wytchnienie.

Ale po pozytywnym wyniku leczenia operacyjnego i stabilizacji przepony, draftee zostanie uznany za zdolnego do służby w wojsku.