Przepuklina pod oczami: istota problemu, przyczyny usuwania chirurga i bez operacji

Wydaje się, że masz dość snu i nie grzeszycie żadnych ekscesów, a worki pod oczami są trudniejsze do ukrycia nawet przez nowomodne środki? Może to wcale nie worki, a przepuklina pod oczami - skupisko tkanki tłuszczowej pod skórą powiek?

Ten problem wynika z utraty tonusu i elastyczności skóry.

Formacja podoczodołowa nie powoduje bólu, swędzenia ani jakiegokolwiek dyskomfortu. Nie jest niebezpieczny, ale wraz ze wzrostem do znacznych objętości może przeciskać kanały łzowe, powodując łzawienie. Również przepuklina jest znaczącą wadą kosmetyczną, którą chcesz usunąć tak szybko, jak to możliwe, aby poprawić swój wygląd. Następnie opowiem o trzech prostych i skutecznych sposobach, aby to zrobić.

Aby pozbyć się problemu na zawsze, możesz tylko jeden sposób - chirurgiczny. Różne zabiegi liftingujące i kosmetyczne przynoszą tylko tymczasowy efekt.

Przepuklina pod oczami

Jaka jest istota przepukliny pod oczami? Co to jest?

Bardzo delikatne ludzkie oko składa się z różnych struktur wodnych otoczonych muszlami. Znajduje się w niszy kości - oczodołu, którego ściany są wystarczająco cienkie. Aby tak się nie stało, silniejsze uszkodzenie oczodołu spowodowało uszkodzenie błon oko - oko jest "owinięte" w dość dużą ilość tłuszczu.Tkanka tłuszczowa jest umieszczana w specjalnym "woreczku" utworzonym przez cienką membranę; kończy się podszyciem zewnętrznych krawędzi kości orbity.

Struktura oka

Od niekorzystnych skutków otoczenia, oko jest chronione z zewnątrz przez wieki - bardzo cienkie fałdy skóry. Nie są splatane, ale stykają się z membraną owijającą warstwę komórek tłuszczowych. Kiedy skóra powieki się rozciąga, powstaje podciśnienie, w wyniku którego w membranie powstają mikrootworki, przez które pojawia się tłuszcz. To jest przepuklina pod oczami. Warstwa tłuszczowa zakłóca odpływ limfy z obszaru podoczodołowego, w wyniku czego formacja jest dalej zwiększana.

Tworzenie warstwy tłuszczowej z przepukliną pod oczami

Dziewięć powodów powstawania przepuklin pod oczami

 1. Dziedziczność: genom koduje zmienione białka skóry, odpowiedzialne za elastyczność.

 2. Funkcje anatomii struktur kostnych, które tworzą orbitę.

 3. Zaburzenia krążenia krwi w naczyniach włosowatych w obszarze pod oczami z powodu palenia i picia alkoholu.

 4. Brak snu.

 5. Choroby narządów wzroku.

 6. Brak równowagi hormonów płci żeńskiej.

 7. Zwiększone zmęczenie oka z powodu dużego obciążenia.

 8. Częsty stres.

 9. Wpływ promieniowania ultrafioletowego na okolice powieki (w przypadku opalania się w solarium lub na plaży bez okularów ochronnych).

Pojawienie się przepukliny zwykle mają dojrzały wiek - po 35 latach, ze względu na zmniejszoną elastycznością skóry i więzadeł. Ale jeśli podmioty te były nadal jednym z rodziców, a osoba ta nie jest bardzo zdrowy sposób życia - przepuklina utworzone wcześniej.

Objawy

Formacje podoczodołowe wyglądają jak nadmierne fałdy skóry pod oczami lub w wewnętrznym kąciku górnej powieki. Tkanka tłuszczowa może nakładać się na ścieżkę łzy, z powodu której osoba odczuwa ciągłe łzawienie.

Aby odróżnić od przepukliny nie jest jeszcze wypełniona tkanka tłuszczowa „torby”, prosty test: kiedy lekki nacisk na edukację gałki ocznej pod dolnych lub górnych powiek wzrasta.

Co robić, gdy jest edukacja

Głównym problemem jest defekt kosmetyczny. Istnieją trzy sposoby jej usunięcia:

 1. radykalny i skuteczny w 100% - operacyjnie, po którym może powrócić przepuklina (ale istnieją sposoby, aby temu zapobiec);

 2. terapia bez operacji (zabiegi kosmetyczne, elektrostymulacja itp.);

 3. sposoby ludowe.

Sposób №2 i №3 - sprężystość i odcień skóry wokół oczu, który jest użyteczny w początkowych etapach wypadnięciem. Komórki tłuszczowe nie usuwają takich procedur.
Rozważmy szczegółowo każdą metodę leczenia.

Interwencja operacyjna

Aby wyeliminować wysunięcie tkanki tłuszczowej pod oczami, stosuje się operacje zwane "blepharoplastyką". Wykonuje się ją na dwa główne sposoby: metodę skalpela i metodę przezskórną.

1. Metoda skalpela

W znieczuleniu ogólnym wykonuje się następujące nacięcie:

 • przepuklina powieki górnej - w fałdzie, która jest pomiędzy podłożem gałki ocznej i kości (górnej powiece końcach);
 • kiedy pod przekrwienie tkanki tłuszczowej powieki dolnej nacięcie wzdłuż krawędzi rzęs.

Miejsca nacięć z przepukliną skalpela

Dalsze nadmiar komórek skóry i lipidów są usuwane, rana nakłada się na szwy kosmetyczne.

Po operacji pojawia się pewien ból w mruganiu, a rana w końcu się leczy. Po 1,5-2 miesiącach, szew staje się prawie niewidoczny.

2. Chirurgia przezspojówkowa

Taka interwencja może być przeprowadzone w warunkach ambulatoryjnych miejscowym znieczuleniu przy użyciu kropli do oczu (czasami przedstawia ogólne znieczulenie).

Specjalne urządzenie nakłuć błonę śluzową w wieku, w obszarze jego wewnętrznej krawędzi. Włożono długą cienką rurkę, przez którą specjalny ssak próżniowy usuwa tłuszcz z pojemnika pod oczami.

Dzięki metodzie transkoncjalnej na skórze nie ma żadnych blizn; Obszar nakłucia leczy się bardzo szybko, ponieważ spojówka oka jest bogata w naczynia krwionośne. Ból podczas tej operacji jest minimalne, ale nie nadaje się do dużych ubytków skóry pod oczami.

Leczenie bez operacji

W początkowej fazie przepukliny możesz spróbować bez chirurgii. Aby to zrobić, użyj:

(jeśli stół nie jest całkowicie widoczny - obróć go w prawo)

Nazwa proceduryOpis i objaśnienia

Specjalne programy kosmetyczne

Masować podoczodołową obszar, peeling (usuwanie, złuszczenie górnej warstwy zrogowaciałej skóry), stosowanie specjalnych kremów.

Elektrostymulacja

Stosowanie prądów o niskiej częstotliwości, które zwracają tonu mięśni mimicznych i mięśni powiek, zapobiegając w ten sposób naprężenie membrany, która posiada tłuszczu okostnej oczodołu.

Drenaż limfatyczny

Procedury mające na celu poprawę odpływu limfy z "torebek" pod oczami. Pomagają usunąć ich składnik wodny.

Mezoterapia

Podawanie mikroinjekcyjne leków, które przywracają koloryt skóry.

Podnoszenie RF i thermage

Drgania częstotliwości radiowej skóry i tkanek podskórnych. Metody są bardzo podobne, ale nie identyczne.

Odpowiednie procedury powinny doradzić lekarzowi-kosmetologowi, ale żadna z tych metod nie może usunąć tkanki tłuszczowej.

Co można zrobić w domu?

Z pomocą popularnych metod usuwania tkanki tłuszczowej z okolic suborbitalnym nie jest to możliwe, ale te przepisy są w stanie bez chirurgii i w domu, „podciągnąć” pod tkanką oka, co znacznie spowalnia wzrost przepukliny.

Pięć sprawdzonych przepisów:

 1. Trzydzieści gramów świeżej pietruszki drobno posiekane, zalać 100 ml wrzącej wody, gotować przez 5 minut nad małym ogniem. Odwar do ochłodzenia, osusz. W otrzymanym płynie do wsadowych kółek z bawełny i do robienia płynów na chore powieki przez 5-7 minut.

 2. Jedna łyżeczka białej glinki zmieszana równo z olejem różanym, nakładana na powieki przez kilka minut. Zmyć ciepłym wywaru z płatków róży herbacianej, natłuścić kremem pod oczy.

 3. Używane saszetki z zamrożonej czarnej herbaty nakładają się na powieki.

 4. Zrób balsamy z miąższu gotowanej dyni.

 5. Możesz ubiegać się o przepuklinę wcieraną miąższem dojrzałego awokado.

Maska do przepukliny oka

Środki zapobiegawcze

Środki zapobiegania przepuklinom oka wynikają z przyczyny patologii:

 • nie pij przed pójściem spać;
 • wykluczać słone jedzenie przed snem;
 • Wykluczanie smażonych potraw i alkoholu;
 • okresowo wycieraj twarz kostkami lodu wykonanymi z wody z cytryną lub wywaru z pietruszki;
 • po 30 latach raz w roku poddawane są specjalnym zabiegom kosmetycznym: liftingiem RF, plastyką konturową, karboksyterapią (wprowadzeniem dwutlenku węgla pod skórę).

W rzeczywistości można temu procesowi zapobiec, jeśli nie ma genetycznych przesłanek dla choroby.

Dbaj o siebie i bądź zdrowy!

Obejrzyj wideo: Are Humans Designed To Eat Meat napisy pl. (Luty 2020).

Loading...