Dlaczego jest i jak leczyć ślizgającą się przepuklinę?

Przepuklina przesuwny jest wadą, która wyraża się wychodząc z narządów wewnętrznych „zwykłego” komory przez istniejącej lub utworzone z takiego lub innego otworu, bez utraty integralności błon obejmują ciała. Występienie narządu może nastąpić pod skórą, w wewnętrznych jamach i kieszeniach, a także w obszarze domięśniowym.

Zgodnie z klasyfikacją anatomiczną można wyróżnić następujące typy:

 • Dootrzewnowe;
 • Przeponowy;
 • Outdoor.

Występy dootrzewnowe

Dootrzewnowym przepukliny przesuwnych mogą zawierać występ w omental, esicy, jelita ślepego i więzadeł Treytsa. Ten typ tworzenia jest rzadki w około 25% przypadków.

Patologia rozwija się z powodu osłabienia struktur mięśniowych w obrębie określonego narządu. Ten typ występu często towarzyszą komplikacje, wyrażone przez naruszenie zawartości worka przepuklinowego.

Uszczypnięciu towarzyszy całkowita niedrożność jelit, wymagająca natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Rokowanie choroby zależy od jakości i terminowości leczenia.

Wewnątrz jamy brzusznej wymagają stałego monitorowania,ponieważ wraz ze wzrostem ciśnienia wewnętrznego może wystąpić szczypta, która wymaga pilnej pomocy lekarskiej. Przyczyny rozwoju takich schorzeń obejmują cechy strukturalne ciała ludzkiego, który tworzy się z powodu dziedzicznych lub nabytych właściwości. Patologiczna formacja może wynikać z braku wzrostu procesu otrzewnej w dzieciństwie, co prowadzi do niedorozwoju krematora.

Cechy występów przepony

Najczęstszą patologią występów przeponowych jest przepuklina ślizgowa otworu przełykowego przepony. Ta patologia charakteryzuje się defektem w obszarze przepony, przez który część żołądka przemieszcza się do okolicy klatki piersiowej. Dzięki wysuniętej formie występu żołądek zostaje przesunięty wraz z jego główną częścią.

Rozworu przepuklina pojawia się z powodu osłabienia struktur mięśniowych, w sąsiedztwie części przełyku, w wyniku starzenia się organizmu, obecność komórek atypowych, urazów lub operacji chirurgicznych lub w przypadku wrodzonych wad otworów przepony.Wraz ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej części obszaru przełyku i żołądka rosnąć w górę ze względu na słabość struktur mięśniowych.

Należy jednak zauważyć, że przesuwanie rozworu przepukliny zachodzi bez obecności dolegliwości, więc leczenie choroby można rozpocząć, gdy choroba jest w stadium rozwoju trudne.

Przesuwne przepuklina żołądka może przejawiać się w postaci następujących objawów:

 • Zgaga pojawia się za pośrednictwem jednego lub 4 godzin po spożyciu;
 • Ból w górnej części klatki piersiowej pod wpływem aktywności fizycznej;
 • Skurcze i wzdęcia.

W obecności tego typu powikłań patologii może objawiać się jako trudności w połykaniu funkcji przy wykorzystaniu żywności zimnej i ciepłej lub alkoholu. Może to być drobne lub poważne krwawienie, które jest następstwem uszkodzenia żołądka lub przełyku. Możliwe jest również wystąpienie silnego bólu, uderzenia podczas zaciskania obrębie żołądka znajdującą się nad membraną. W tym przypadku pacjenta do zabiegu.

Przepuklina Leczenie ma na celu zapobieganie powikłaniom i zmniejszenie objawów, wymaga kompleksowego podejścia.Zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego należy przestrzegać diety, brać leki wzmacniające dolną część zwieracza przełyku. Ważnym punktem są zalecenia dotyczące zmiany pozycji ciała w celu zmniejszenia bólu lub dyskomfortu. Ponadto obowiązkowe jest ograniczenie działań, które powodują wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, całkowite odmawianie noszenia niewygodnej ciasnej odzieży i palenia. Nikotyna przyczynia się do zwiększonej produkcji kwasu żołądkowego, co może powodować poważne powikłania w przypadku chistowatych patologicznych wypustek.

Aby poprawić ogólny stan pacjenta cierpiącego na przepuklinę przeponową, zaleca się następujące leki:

 • Leki przeciwwymiotne;
 • Leki zobojętniające kwas;
 • Leki na kaszel;
 • Środki zmiękczające stolec;
 • Leki zmniejszające masę ciała (jeśli to konieczne).

Cechy przepuklin zewnętrznych

Przepuklina pachwinowa typu ślizgowego powstaje dość często, w przybliżeniu w 75% przypadków. Możesz odróżnić prostą i pochyłą przepuklinę, która rozwija się w pachwinie. Wśród anatomicznych cech wysuniętego wysunięcia widoczne są duże rozmiary formacji, obecność dużych przepuklin, grubych ścian worka przepuklinowego. Podobna patologia występuje częściej u osób starszych.

Wśród charakterystycznych cech patologii przepuklinowych można wyróżnić tworzenie worka przepuklinowego w ścianie brzucha i otrzewnej trzewiowej pokrywającej narządy ślizgowe w niewielkiej odległości. Przesuwająca się przepuklina pachwinowa może zostać zablokowana, co jest typowe dla innych postaci i typów wypukłości. W przypadku naruszenia prawa wymagana jest interwencja chirurgiczna zgodnie z metodami Boba Hor- era-Gerarda, Spasokukockiego i Kimbarowskiego.

W leczeniu przepukliny bezpośredniej zaleca się stosowanie techniki Bassini i Kukudzhanov. Szczególnym momentem w zabiegu chirurgicznym jest otwarcie worka przepuklinowego. Dlatego przed rozpoczęciem operacji zaleca się określić końcową powierzchnię otrzewnej naściennej narządu i przeprowadzić autopsję z tego miejsca. Zawartość worka przepuklinowego zostaje skorygowana, po czym od wewnątrz wkłada się mankiet ze szwem. Nadmiar worka jest odcięty, wystający organ wraca na swoje miejsce, a szew jest zaciśnięty.

Przepuklina ślizgowa typu zewnętrznego może rozwinąć się w obszarze pęcherza moczowego, narządów płciowych u kobiet i jelita ślepego. Wyeliminowanie edukacji patologicznej może nastąpić jedynie poprzez interwencję chirurgiczną.

Podejście do operacji dobiera się ściśle w zależności od gatunku, wielkości, stanu zawartości, obecności zrostów i ogólnego samopoczucia pacjenta. Wykwalifikowany specjalista powinien przeprowadzić operację, ponieważ niewystarczające doświadczenie prowadzi do otwarcia prześwitu organu, jakim jest ściana worka przepuklinowego. Aby zapobiec komplikacjom w leczeniu patologii, stosuje się techniki laparotomii z użyciem tradycyjnych nacięć skóry.