Jak pozbyć się przepukliny oka - chirurgii lub środków ludowej?

Przepuklina oka nie jest wcale niebezpieczna dla naszego zdrowia, ponieważ jest to defekt czysto kosmetyczny. Jednak złogi tłuszczu w okolicach powiek znacząco psują wygląd. Szczególnie wielki smutek przepukliny przynosi kobiety i dziewczęta.

Dlaczego powstaje przepuklina powiek

Przepukliny oczu mają różne przyczyny: mogą to być zarówno procesy wewnętrzne, jak i zewnętrzne wpływy, a także brzydkie worki pod oczami mogą być cechą anatomii konkretnej osoby.

W życiu codziennym taka patologia nazywa się "torebkami pod oczami" i często się ją znajduje.

Bezpośrednią przyczyną - rozciąganie i rozrzedzenie skóry powiek, rozrzedzania i przerwanie integralności błony komórkowej i oddziela warstwę tłuszczu ze skóry, a także tłumi mięśnia okrężnego oka. Wszystkie te czynniki prowadzą do powstania przepuklinowej wypukłości na dolnej, górnej lub obu powiekach.

Najczęstsze przyczyny

 • Dziedziczna predyspozycja,
 • Naruszenie krążenia limfy i krwi,
 • Ogólne wyczerpanie i stres,
 • Stałe przepracowanie oczu,
 • Niewystarczający sen,
 • Zaburzenia hormonalne,
 • Cechy struktury czaszki na orbicie.

Nie lekceważ wpływu naszego stylu życia na kondycję skóry, w szczególności na skórę powiek. Nadmierny stres niektórych mięśni twarzy prowadzi do wczesnego powstawania zmarszczek, które mogą służyć jako rodzaj "kieszonki" na złogi tłuszczu. Może to spowodować dalszy rozwój procesu. Jednak zmniejszenie napięcia mięśniowego z powodu niewystarczającego obciążenia mięśni jest również szkodliwe dla skóry powiek.

Nie należy mylić przepuklin powiek i ich obrzęków. Obrzęk powiek rozwija się z powodu problemów w pracy nerek, serca, nadużywania alkoholu.

Najczęściej przepukliny oka pojawiają się w wyniku naturalnych procesów starzenia się organizmu. Należy rozumieć, że próg starzenia się jest inny dla każdego. Patologie po 30 latach też niestety również występują, chociaż najintensywniejsze procesy starzenia zaczynają się po 50-60.

Co to jest

Dopuszcza się podział w zależności od ich umiejscowienia na dolnej lub górnej powiece. Jeśli problem rozwija się u góry, nadmiar tłuszczu zwykle gromadzi się w wewnętrznym kąciku oka. Na początku nic nie jest zauważalne, jeśli jednak po prostu naciskasz gałkę oczną, możesz poczuć niewielki występ.

W tworzeniu się przepukliny tłuszczowej powieki dolnej znajduje się pod krawędzią rzęs. Mogą mieć różne objętości i często przypominają obrzęk pod oczami.

Jak się pozbyć

Ta patologia może stać się istotną wadą kosmetyczną. Aby całkowicie pozbyć się problemu, możesz operować. Jeśli rozpoczęcie leczenia w najwcześniejszych stadiach, możliwe jest, aby poprawić wygląd skóry i zmniejszyć występ użyciu technik sprzętowych.

Leczenie chirurgiczne

Leczenie (Blepharoplastyka) może być zarówno sam jak i w połączeniu z innymi operacjami. Na przykład, usunięcie sieci naczyniowej jest dość logicznym uzupełnieniem odsysanie tłuszczu, jeśli chcesz takiego warunku korekta powiek.

Metody wykonywania Blepharoplastyka:

 1. Skalpel,
 2. Transconjunctival.

Kiedy tworzywo sztuczne procedura skalpelnoy wytwarzane w zwykły sposób: nadmiar skóry wycięto skalpelem. Taką operację uważa się za celową i skuteczną po osiągnięciu 40-45 lat.

Transconjunctival odsysanie tłuszczu odbywa się poprzez nakłucie spojówki. Istotą operacji jest wypompowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.Technika ta jest uważana za minimalnie inwazyjną, nie ma po niej żadnych blizn. Ta Blepharoplastyka jest przenoszona dość łatwo i ma krótki okres rehabilitacji w porównaniu z metodą skalpela.

Bardzo ważne jest, aby szukać pomocy wykwalifikowanego specjalisty w specjalistycznej klinice lub centrum medycznym. Wynik zależy od kwalifikacji, dokładności i umiejętności praktycznych chirurga plastycznego.

W przypadku operacji usunięcia przepukliny oka cena zależy przede wszystkim od lekarza i kliniki, w której operacja zostanie wykonana. Średnio, Blepharoplastyka kosztuje 30 000-50 000 rubli.

Po operacji

Po odsysanie tłuszczu przepukliny wieku „bierze” na zawsze, ale że nie było żadnych powikłań pooperacyjnych trzeba przestrzegać pewnych zasad:

 1. ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza,
 2. nie usuwaj samodzielnie bandaży i plastrów,
 3. zastosuj zimne okłady do oczu,
 4. unikaj wysiłku fizycznego i skłonności.

Leczenie zachowawcze

Usunięcie przepukliny oka bez operacji może mieć dość zauważalny i trwały efekt, jeśli techniki niechirurgiczne są stosowane we wczesnych stadiach.Nowoczesne centra medyczne oferują cały arsenał technik sprzętowych. Dzięki ich terminowemu i regularnemu powtarzaniu można przez długi czas zarządzać bez operacji.

Metody leczenia niechirurgicznego:

 • Mezoterapia,
 • Mikroprądy,
 • Peeling chemiczny,
 • Plazmolifting,
 • Zbrojenie Mezonite.

Wszystkie zabiegi mają na celu przede wszystkim nawilżenie i poprawę napięcia skóry, eliminując zmarszczki. Ponadto poprawia się mikrokrążenie, co ma korzystny wpływ na stan skóry i pozwala na nadmiar tłuszczu pod spodem. W rezultacie skóra powiek jest zaciśnięta, a przepukliny stają się mniej widoczne.

Środki ludowe

Leczenie środkami ludowymi może być dodatkową pomocą w leczeniu sprzętowym lub zapobieganiu postępowi problemu. Zmniejsz torebki pod oczami i zwiększ koloryt skóry za pomocą prostych procedur - okładów z wywaru z rumianku lub herbaty. Nadaje się zarówno do czarnej, jak i zielonej herbaty. Zielone odcienie herbaty dobrze ze względu na zawartość kofeiny, czarny eliminuje stagnację zjawisk, napina skórę. Rumianek ma taki sam efekt.

Aby uzyskać kompres, trzeba zrobić bardzo mocną herbatę lub zaparzyć 2 łyżki rumianku w szklance wody. Powstały bulion należy schłodzić do temperatury ciała. Ponadto, bawełniane koła są zwilżane w bulionie i nakładane na oczy przez 15-20 minut. W tym czasie musisz położyć się spokojnie, możesz w ciszy, ale możesz posłuchać przyjemnej muzyki. Takie procedury powinny być wykonywane codziennie wieczorem i jeśli to możliwe, to rano.

Mając ostrożny stosunek do swojego zdrowia, zawsze możesz podjąć niezbędne kroki w odpowiednim czasie, wtedy wynik będzie tym, czego potrzebujesz.