Przyczyny i metody leczenia przepuklin przepuklinowych

Przepuklina pachwinowa - to rodzaj przepukliny międzykręgowej. Ta patologia jest rzadka i ma swoje osobliwości, które są spowodowane strukturą tego działu naszego kręgosłupa.

Dlaczego powstaje?

Wśród przyczyn powstania przepukliny na kości ogonowej, główne miejsce zajmuje uraz. Kobiety są najbardziej dotknięte przez ich fizjologię. Nawet niewielki ładunek może prowadzić do urazu kości ogonowej, co uruchamia mechanizm rozwoju przepukliny. Znaczącym miejscem wśród przyczyn traumatyzacji kości ogonowej są konsekwencje porodu.

Może to być patologiczny proces samego dostarczenia lub bardzo duży płód. W tych przypadkach kręgi doświadczają zwiększonego obciążenia, co może prowadzić do powstawania patologii.

Oprócz urazów przyczyną problemów w funkcjonowaniu krążków międzykręgowych i zaburzeniem ich tkanek może być zapalenie narządów miednicy. Osłabienie tkanek kręgów i dysków może prowadzić do metabolicznych i układowych chorób przewlekłych. W rezultacie nawet niewielki wstrząs uszkadza kość ogonową, uszkadza krążki międzykręgowe i sprzyja rozwojowi przepukliny.

Przyczyny edukacji

  • Urazy: siniaki, upadki, ciężkie porody,
  • Zapalenie w układzie moczowo-płciowym,
  • Choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

W jaki sposób manifestuje się patologia?

Objawy patologii nie są od razu widoczne. Przez wiele lat nie może powodować dyskomfortu. Faktem jest, że przy danej lokalizacji przepukliny rdzeń kręgowy i korzenie nerwowe zwykle nie cierpią. Ponadto kręgosłup kości ogonowej nie podlega obciążeniom pionowym. Takie cechy prowadzą do tego, że istniejąca przepuklina objawia się tylko w momentach bezpośredniego wpływu na kość ogonową. Ponadto kręgosłup kości ogonowej nie podlega obciążeniom pionowym. Takie cechy prowadzą do tego, że obecna patologia objawia się tylko w momentach bezpośredniego wpływu na kość ogonową.

Przez długi czas patologia może dawać symptomy tylko w pewnych sytuacjach, na przykład, gdy dana osoba siedzi na twardej powierzchni. Kobiety mogą rozwinąć silny zespół bólowy pod koniec ciąży i podczas porodu. Zespół bólu nazywa się koktsigodniya. Jej ciągłe objawy pojawiają się po kontuzji.Łatwo dostać urazu kości ogonowej, na przykład poślizgnięcia w zimie. Nawet niewielki spadek lodu podczas jazdy na łyżwach, a także podczas ruchu na chodniku, może prowadzić do uszkodzenia kości ogonowej i uszkodzenia jego tarcz.

Wraz z rozwojem patologii pojawiają się bóle w regionie krzyżowo-biodrowym, w kroczu, w okolicy odbytnicy. Równocześnie z pojawieniem się bolesnych wrażeń pacjenci często naruszają procesy oddawania moczu i defekacji. Wszystkie te problemy powstają z powodu stanu zapalnego w tym obszarze.

Objawy

  • Ból w kości ogonowej,
  • Ból w odbytnicy, w kroczu,
  • Dysfunkcje pęcherza i jelit.

Zespół bólu może być tak silny, że nie daje normalnego snu w nocy i nie ustępuje całkowicie nawet po zażyciu środków przeciwbólowych. Zapobiega to pozostaniu aktywnym, zmieniając styl życia.

Zapalenie rozwija się dość szybko z powodu słabego dopływu krwi w tym obszarze. Z tego powodu uszkodzenie może być znaczące i prowadzić do topienia tkanek, zarówno chrząstkowych jak i kości. Ostremu zapaleniu może towarzyszyć proces ropny, odpowiednio, wzrost temperatury i ogólne pogorszenie stanu.Wszystko to prowadzi do rozwoju powikłań przepukliny pachwinowej - tworzenia się nabłonkowego kanału i przetoki.

Podejrzane poważne zmiany mogą być znakami zewnętrznymi. W obszarze uszkodzenia skóra staje się czerwona, ubita. Zakażenie szybko przechodzi do innych narządów, jeśli zapalenie rozprzestrzenia się na tkankę tłuszczową. W pewnym momencie powstaje przetoka, czyli otwór, który otwiera się na zewnątrz. Przez to jest ropa. W przypadku długotrwałego stanu zapalnego możliwe jest wytworzenie kilku przetok, które trafiają do ściany brzucha, krocza.

Oprócz powyższych objawów przepukliny dziąseł, wraz z rozwojem zespołu bólowego, dodawane są dodatkowe objawy. Są one spowodowane reakcjami organizmu na ból i stany zapalne i mogą mieć różny stopień nasilenia i rozpowszechnienia.

Objawy wtórne

  1. Lęk,
  2. Zaburzenia snu,
  3. Ogólne pogorszenie stanu układu mięśniowo-szkieletowego z powodu stanu zapalnego,
  4. Przewlekłe problemy w pracy jelita, układ moczowo-płciowy.

Diagnoza i leczenie

Choroba ta jest diagnozowana w wyniku analizy dolegliwości, badania, prześwietlenia pacjenta.Konieczne jest również wykonanie badania krwi i ewentualnie skanu CT.

Który lekarz określi przepuklinę kości ogonowej? Diagnoza może być wykonane przez neurologów, internistów, ortopeda lub w zależności od tego, w placówce medycznej odnosi pacjenta.

Przepuklina na kości ogonowej ma najpierw leczenie zachowawcze. Leki przeciwzapalne, fizjoterapia, terapia ruchowa są przepisywane. Ciężki ból można usunąć za pomocą blokad. Aby ułatwić państwo wykorzystuje specjalne zaokrąglone poduszki, na których można usiąść wygodnie bez uszkodzenia kości ogonowej. W przypadku braku efektu leczenia zachowawczego stosuje się leczenie chirurgiczne. Jest to również konieczne podczas formowania ścieżki łuszczycowej i przetoki.

Obejrzyj wideo: Leczenie przepukliny pachwinowej; Inguinal hernia treatment (Sierpień 2019).