Co jeśli dmuchnę moim plecom?

Wrażenie bólu w okolicy lędźwiowej może pojawić się nagle. Obszar grzbietowy jest czymś więcej niż inne części ciała poddane obciążeniom siłowym. Lędźwie ranią z powodu urazów, osteochondrozy, zapalenia korzeni. Ale najczęściej pojawia się ból w dolnej części pleców i łopatkach z powodu hipotermii mięśni. Podobny stan w terminologii medycznej nazywa się myositis. Ta reakcja zaczyna się około trzech dni po ekspozycji na zimno.

Jak mogę sprawdzić, czy moje plecy nie zostały zniszczone?

W przypadku ostrego lub ciągnącego bólu w okolicy lędźwiowej. Cięcie występuje również w okolicy łopatek, szyi, miednicy małej. Mięśnie pleców i talii nieustannie pękają i skręcają się. Ból jest tak silny, że nie można się obracać ani wykonywać ruchów bez wrażenia przeszywania nożem. Jest to bezpośredni znak, że tył został zniszczony. Zimny ​​człowiek boli nie tylko chodzić i poruszać się, ale nawet kaszleć, kichać lub śmiać się.

Wrażenia z bólu pojawiają się z tego powodu, że mięśnie po ekspozycji na zimno ulegają zapaleniu i pojawiają się skurcze. Ponieważ zaburzenie krążenia nie występuje natychmiast, dana osoba może nie znaleźć związku między hipotermią a powstającym bólem.

Dlaczego dochodzi do przechłodzenia pleców?

Ludzie, myśląc, że w ciepłym sezonie są prawie odporni, aby zapomnieć o tak szkodliwym zjawisku jak przeciąg. Dlatego pierwszą przyczyną ranienia pleców i dmuchania w plecy jest praca przy upalnej pogodzie na ulicy. Proces zapalenia mięśni pleców wygląda tak: człowiek ogrzewa mięśnie podczas porodu, a gdy nadejdzie czas odpoczynku, zatrzymuje się i dostaje trochę chłodnego powietrza. Przecięcie ciasno rozgrzewa mięśnie, powodując skurcz. Z tego powodu ludzie różnych zawodów zepsuli swoje zdrowie, odpoczywając. Na przykład kierowcy opuszczający ogrzewane kabiny samochodów, aby chłodzić powietrze.

Podobna sytuacja dotyczy pracowników biurowych, którym udało się wybrać miejsce bezskutecznie zlokalizowane w pobliżu klimatyzatora. Po wejściu do biura po gorącej ulicy pracownik może uzyskać ostrą hipotermię mięśni wokół talii. Zasada występowania choroby zimna i pleców jest następująca: po rozgrzaniu mięśni grzbietu, a następnie pojawia się efekt przeziębienia, dochodzi do naruszenia krążenia krwi i skurczu.To jest skurcz i bolesny ból.

Oprócz hipotermii przyczyną zapalenia mięśni mogą być choroby zakaźne, przeciążenie mięśni, robaki, działanie toksycznych substancji na organizm.

Jeśli z powrotem wiał, to jak go leczyć?

Ostry ból w plecach pojawia się nieoczekiwanie i zawsze chcesz samemu wyleczyć ból, bez uciekania się do drogich leków. Jest kilka wskazówek, co zrobić, jeśli powróciłeś. Pierwszym punktem działania jest zapewnienie wygodnej pozycji leżącej i rozgrzanie zimnej strefy łopatki i okolicy lędźwiowej. Reszta łóżka jest ustawiona na trzy lub cztery dni. Leczenie ostrego bólu, który pojawia się w plecach, decyduje osoba, która zachorowała. Skoro ma wybór albo samoleczenia, albo skonsultować się ze specjalistami.

Aby ogrzać mięśnie, można użyć różnych rozgrzewających maści dla mięśni: żelu fastum, fingonu, papryki i innych podobnych.

  • Powiązane artykuły: jeśli szyja się podniosła, niż rozmazać stan zapalny mięśni

Środki ludowe sugerują stosowanie okładów alkoholowych lub podgrzewaczy z ciepłą solą. Taka alternatywna metoda również będzie skuteczna. Po maści lub okłady są stosowane do obszaru problemowego potrzebuje dodatkowej izolacji w wełniany szal, szalik lub kołdra dla mięśni. Ogrzewanie kręgosłupa lędźwiowego poprawia krążenie krwi i zwiększa szybkość dostarczania do uszkodzonych tkanek składników odżywczych.

Niestety, nie można znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak szybko wyleczyć schwytanych na zimno. Możesz tylko chwilowo przytępić ból aż do momentu całkowitego wyzdrowienia mięśni. Jeśli osoba schłodziła jego dolną część pleców, odczuwa ogromny ból. Więc nie zbędne do przyjęcia środków przeciwbólowych w celu złagodzenia napięcia w mięśniach.

Jeśli proskvozilo z powrotem w żadnym wypadku nie należy brać gorącej kąpieli. Pomimo tego, że zapewnia ciepło potrzebne w talii. Gorąca woda tylko wzmacnia ból mięśni grzbietu.

Dodatkowo w procesie leczenia pomocna jest relaksacja mięśni przy użyciu masażu pleców i kończyn. Możesz również leczyć przeziębienia za pomocą specjalnych procedur fizjoterapii. Na przykład lekarz może przepisać procedury za pomocą elektroforezy lub elektrycznej stymulacji mięśni. Ponadto, dla szybkiego powrotu do zdrowia, nie jest zabronione stosowanie procedur związanych z akupunkturą.

Gdy zbliża się moment powrotu do zdrowia, należy zachować ostrożność i poruszać się tylko z dodatkowym ociepleniem w talii i nie wykonywać gwałtownych ruchów. Trzeba zwracać uwagę na to, czy istnieją choroby kręgosłupa inne niż skurcz mięśni, takie jak przepuklina kręgowa lub osteochondroza. Ze względu na fakt, że przy tych chorobach nie zaleca się intensywnego rozgrzewania grzbietu. W takim przypadku musisz udać się do lekarza. Najprawdopodobniej dobry specjalista zaleci specjalne leki, które należy wstrzyknąć do mięśni, aby wyeliminować skurcze za pomocą wstrzyknięć.

Leczenie lekami jest przepisywane przez lekarza tylko w skrajnych przypadkach, gdy tradycyjne metody i zapobieganie nie pomagają. Jednocześnie wprowadzane są blokery novocain, które tylko eliminują ból i pozwalają zimnemu żyć w normalnym tempie. W przypadku konieczności natychmiastowego skonsultowania się ze specjalistą, najpierw należy skonsultować się z neurologiem. Przechodząc od tego, że podstawa bólu może ukryć się w pokonaniu nerwów. Również przy ustalaniu przyczyn bólu i leczenia pomoże reumatolog.Te same zabiegi poprawiające zdrowie będą wykonywane przez fizjoterapeutę i masażystę.

Zapobieganie

Jeśli schudł raz i miał już doświadczenie w leczeniu przeziębienia grzbietu, to od tej pory trzeba być bardzo ostrożnym. Przede wszystkim powinieneś ubierać się w zależności od warunków pogodowych. Nawet jeśli słońce świeci wiosną i jesienią, nie należy natychmiast zdejmować kurtki i wystawiać ciała na działanie zimnego powietrza.

Konieczne jest zwrócenie uwagi na przeciągi w domu lub miejscu pracy i unikanie ich.

Jeśli to nie zadziała, zawsze powinieneś nosić pas ociepleniowy, który nie zostanie zniszczony i ochroni przed hipotermią mięśni, zawsze zapewniając ocieplenie grzbietu. Nie tylko w pasie, ale w całym ciele, przydatne będzie monitorowanie odporności. Można to również zrobić poprzez stopniowe stwardnienie ciała. Z czasem weź witaminy i minerały dla prawidłowego krążenia i rozwoju tkanek.

Po upływie dwóch lub trzech miesięcy od ostatniego ochłodzenia pleców, możesz zacząć stosować specjalne profilaktyki i wzmocnienia gimnastyki kończyn. Przydatne będzie regularne odwiedzanie basenu.Ponieważ pływanie pomaga wzmocnić mięśnie, jednocześnie zapewniając relaksujący efekt.

W związku z tym stwierdza się, że nikt nie jest odporny na wystąpienie ostrego bólu pleców. Ale jeśli traktujesz uważnie swoje zdrowie i stan fizyczny, możesz zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami. A kiedy wrócisz, musisz zapewnić maksymalny spokój i ciepło.

Obejrzyj wideo: CHALLENGE ZJEDZ TO LUB UBIERZ TO NA 100k SUBÓW - CZY TATA ZJE PSIĄ KARMĘ :) EAT IT OR WEAR IT (Grudzień 2019).

Loading...