Leczenie zapalenia korzeniowego w domu

Leczenie zapalenia korzeniowego w domu może znacznie ułatwić życie pacjenta. Lekarze twierdzą, że można leczyć zapalenie korzonków w domu, a jednocześnie utrzymać ich zwykły poziom sprawności i mobilności. Pacjent może bezpiecznie pracować i poświęcić czas na swoje ulubione zajęcia, unikając tylko takiej aktywności, która może spowodować silny ból. Z zapaleniem korzeni można to łatwo osiągnąć, stosując leczenie ludowe.

Co to jest zapalenie korzonków

Ból rozwija się ostro w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, częściowo umiejscowionym w okolicy miednicy, tylnej części ud, łydek, czasem stóp. Zespół bólu zlokalizowany jest tylko po jednej stronie ciała. Najczęstsze przyczyny zapalenia korzeni nerwowych to deformacje kości i przepuklina międzykręgowa. Młodzi ludzie rzadko chorują rwa kulszowa, ryzyko wzrasta w średnim wieku, najpoważniejszym grupy ryzyka - pacjenci pięćdziesięciu lat, to prawdopodobieństwo choroby staje się niższa.

Zapalenie błony maziowej przynosi pacjentom dotkliwy ból i pogarsza jakość życia. Jednak pomimo ciężkich objawów, lędźwiowe zapalenie błony śluzowej jest z powodzeniem leczone zachowawczo. Interwencja chirurgiczna rzadko jest wymagana.

Co robić w czasie zaostrzenia

Zapalenie korzeni reaguje dobrze na siebie. Dopuszczalne jest stosowanie leków, różnych okładów, leczenia zapalniczki za pomocą środków ludowej.

  • Pamiętaj, aby przeczytać: pierwszą pomoc dla rwa kulszowa lędźwiowego

Podczas ataku zapalenia korzeni nerwowych najpierw trzeba usunąć zespół bólowy. Zajmij pozycję poziomą, stwórz dla siebie komfortowe warunki. Ortopedzi udzielają porad w następującej sytuacji.

Leżąc na plecach, zginaj nogi w stawach kolanowych i biodrowych, układając je na ciasnej poduszce. Stopy i piszczele nie powinny odczuwać żadnego napięcia. Umieść małą miękką poduszkę pod głową. W tej pozycji odpoczywaj, nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów i uspokajaj. Pomoże to złagodzić twój stan, powoli radząc sobie z procesem zapalnym i obrzękiem.

Inną opcją jest położyć się na brzuchu, włożyć jedną twardą poduszkę pod dolną część pleców, a drugą pod głowę i ramiona. Nogi lekko uginają się w stawach kolanowych, a także umieszczają pod goleniami cienką poduszkę. Po zaakceptowaniu tej pozycji pocierać rozgrzewające maści w obszarze bolesnych wrażeń, a następnie przykryć ciepłym kocem.

  • Być może szukałeś: jak leczyć rwa kulszową

Leczenie zapalenia korzeni nerwowo-rzęskowego jest zdecydowanie trudne, ale można znacznie złagodzić własne życie, usuwając z niego ból na czas. W takiej sytuacji, jak zapalenie korzonków, leczenie w domu powinno rozpocząć się natychmiast, aby przestać odczuwać ból.

Leki

  • Środki przeciwbólowe powstrzymują ból w zapaleniu korzeni (Paracetamol, Pentalgin);
  • jeśli jest to niemożliwe, aby poradzić sobie z silnym ataku bólu, pacjent pomoże zastrzyk znieczulający - działa niemal natychmiast (lidokaina, Tremikain);
  • niesteroidowe leki przeciwzapalne (diklofenak, indometacyna) pracują z główną przyczyną bólu - procesy opuchniętych i zapalnym;
  • w czasie silnego ataku bólu zaleca się również stosowanie steroidów (deksametazonu lub Kenalogu);
  • zwiotczające mięśnie zmniejszyć skurcze mięśni, ale mają wiele skutków ubocznych, są przypisane do opieki medycznej i tylko w trudnych sytuacjach (cyklobenzaprinu, metokarbamolu);
  • środki żelu lub maści w celu radzenia sobie z tym problemem i objawów - zmniejszają zapalenie i ból (Ketonal, Finalgon).

Metody ludowe

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak leczyć rwa kulszową w domu, należy zwrócić uwagę na medycynie ludowej. Choroba jest starożytna. Ludzie wymyślili wiele sposobów na złagodzenie bólu w tamtych czasach, kiedy praca fizyczna była bardziej powszechna, a plecy odczuwały poważniejszy stres.

Czosnek

Czosnek ma silne działanie przeciwzapalne. Weź trzy duże główki czosnku, włóż je do garnka, zalej 0,5 litra wody i zagotuj. Wyjmij głowy i wcieraj w owsiankę. Włóż tę mieszaninę na serwetkę i umieść ją w obszarze lokalizacji zespołu bólowego. Na górze celofanu zacisnąć, a następnie przykryć cieplej. Metodę tę można stosować przez cały dzień, ale niepożądane jest jej stosowanie podczas snu.

Wosk pszczeli

Ludowe lekarstwo na wosk pszczeli to skuteczny sposób na rozgrzanie pleców. Lepiej jest go używać kilka dni po wystąpieniu zespołu bólowego. Wosk doprowadza się do stanu ciekłego, stosując ogrzewanie parą. Obszar lokalizacji bólu jest lekko naoliwiony osty. W tym momencie wosk powinien trochę wstać i przyjąć temperaturę, w której nie spali dolnej części pleców.Nałóż wosk na olej z łopianu. Zamknij powstały kompres z celofanem lub folią, u góry ułóż pasek ocieplający z wełnianego szalika lub szalika.

Nie poruszaj się podczas procedury - spoczywaj w pozycji poziomej, twarzą do dołu. Wosk pszczół ogrzewa tkanki miękkie, łagodzi nerw kulszowy, eliminuje stany zapalne.

  • Przeczytaj również: plastry z zapaleniem korzeni nerwowych

Pasy wełniane

Aby leczyć lędźwiowe pory lędźwiowe w domu, możliwe jest użycie wełny psów lub owiec. Nałóż z tych materiałów dzianinową apaszkę, w tym sam możesz ją związać lub wyciąć ze starej bluzy, mocując pasek za pomocą niezbyt ciasnych pasków. Zanim zaczniesz używać taśmy, zanurz ją w roztworze soli, ale po wyschnięciu istotą tej metody jest działanie suchego ciepła.

Pas można nosić stale, także podczas snu. Suche ciepło bardzo łagodnie wpływa na ból w plecach i łagodzi ból.

Czarna rzodkiewka

Sok z tego warzywa ma silne działanie przeciwzapalne i dlatego jest stosowany w leczeniu zapalenia korzeniowego. Średni rozmiar warzyw zamienia się w bałagan, miesza się z kilkoma łyżkami miodu i kieliszkiem wódki.Rozłóż obszar bólu olejem z ostu lub słonecznika, przykryj gazą, na którym umieścisz przygotowaną mieszankę. Przykryj celofanem lub folią spożywczą, zawiń dolną część pleców. Zrelaksuj się z takim kompresem przez kilka godzin. Aby było jeszcze bardziej skuteczne, możesz wcześniej udać się do łaźni.

Łaźnia

Wilgotne ciepło rosyjskiej łaźni parowej ma głęboki wpływ na tkanki miękkie i ułatwia podrażnienie nerwu kulszowego podczas zaostrzenia zapalenia korzeni. Dlatego, jeśli to możliwe, warto odwiedzić kąpiel, w szczególności przyda się użycie mioteł brzozowych lub dębowych. Po działaniu mioteł w obszarze nieprzyjemnych wrażeń, należy gładko wetrzeć ciemne mydło do prania. Jeśli nie spowoduje to silnego bólu, ruchy mogą być dość intensywne. Pozostawiając kąpiel, rozgrzewając się jeszcze bardziej i kładąc się spać, ból cofnie się bliżej poranka.

Ziemniaki

Zwykłe ziemniaki dają jeszcze jedną odpowiedź na pytanie, jak leczyć lędźwiową kulszę. Ugotuj pięć bulw średniej wielkości i potasuj, ale razem ze skórką. Ofiarny wydział olej oset lub słonecznik, przykryć gazy, to złagodzi ból.

Lekko schłodzić kleik w miejsce nasmarowane i przykryte, na górze umieścić celofan, owinąć. Spoczywaj w pozycji poziomej, aż kompres zostanie całkowicie schłodzony. To narzędzie działa tak, jak szybko ziemniak oddaje swoje wilgotne ciepło. Możesz użyć surowych ziemniaków. Pocierać, mieszać z benzyną w stosunku 1: 1, nakładać gazę i zużywać nie więcej niż kwadrans.

  • Pamiętaj, aby przeczytać: jak leczyć dolną część pleców w domu

Ciało i kamfora

Jest to tradycyjny kompres spaghetti i kamfory. Pierwszy składnik powoduje silny przepływ krwi w obszarze problemowym grzbietu, a kamfora ma silne działanie rozgrzewające. Wymieszaj 100 g sproszkowanego kamfory i bodjagi, posyp mieszanką roztopionego, gotowanego masła. Dobrze wymieszaj, poczekaj, aż produkt ostygnie.

Delikatnym ruchem masażu, pocierać lekarstwo w obszar zespołu bólowego, rób to kilka razy dziennie. Kamfora należy przechowywać w lodówce.

Terapia śniegowa

W poszukiwaniu tego, co leczyć rwa kulszowa, zwykle uciekać się do środków do ocieplenia, ale właściwości lecznicze są zimne.Uspokaja odcinek lędźwiowo-krzyżowy, dzięki czemu ból ustępuje. Śnieg lepiej użyć natychmiast, jak tylko zacznie się atak. Jeśli na podwórku jest zima, wrzuć śnieg do trzylitrowej puszki, wymieszaj zawartość garścią soli, nalej ją na grzbiet pacjenta. Postaw przed nim ceratę, bo śnieg natychmiast zaczyna topnieć.

Ciężkie przeziębienie jest nieprzyjemne, ale skuteczne w przypadku ostrego zapalenia korzonków nerwowych, ból szybko zacznie ustępować.

Terapeutyczny trening fizyczny

Kiedy środki ludowe na zapalenie korzonków spełniły już swoje zadanie, a pacjent przestał cierpieć, należy rozpocząć fizjoterapię. LFK stymuluje ruch krwi i limfy, poprawia trofikę, eliminuje stagnację procesów. Przestrzeń międzykręgowa zwiększa się, masa mięśniowa stopniowo się zwiększa, w wyniku czego eliminowane są procesy obrzęku i zapalne.

LFK jest przeciwwskazany w przypadku zapalenia korzonków nerwowych, jeśli pacjent jest w ciężkim stanie, doświadcza zaostrzenia lub ma problemy z sercem.

Wszelkie ćwiczenia z zapaleniem korzeni nerwowych należy wykonywać w pozycji leżącej, siedzącej lub na czworakach, w tych pozycjach zmniejsza się nacisk na kręgosłup. Zadaniem ćwiczeń jest usunięcie skurczu mięśni ramion, ramion i pleców. Nie można wykonywać ćwiczeń wymagających zginania lub nieugięcia pleców, ponieważ może to zwiększyć nacisk na krążki międzykręgowe.

Obejrzyj wideo: Ta Niesamowita Roślina Pomoże Ci w Wielu Dolegliwości i Jest Łatwa w Uprawie | Właściwości Aloesu (Styczeń 2020).

Loading...