Leczenie środków ludowych Bechterewa

Leczenie choroby Bechterewa za pomocą środków ludowych, jako dodatkowy składnik terapii zachowawczej, pomoże zwalczyć procesy zapalne i zespół bólowy. Ponadto niektóre przepisy mogą spowolnić proces kostnienia kręgosłupa, przekształcając go w monolityczną strukturę.

Choroba Bechterewa

Choroba Bechterewa lub zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest chorobą autoimmunologiczną. Termin "autoimmunologiczny" oznacza, że ​​organizm sam niszczy własne tkanki.

W ludzkim ciele z chorobą Bekhtereva specjalny gen jest trzymany od urodzenia. Jeśli czynnik zakaźny dostanie się do kręgosłupa, gen transformuje tkanki chrząstki tak, że są "zamaskowane" na infekcję. W wyniku choroby Bekhtereva organizm zaczyna niszczyć dyski międzykręgowe i stawy w aspekcie własnego układu odpornościowego.

Как правило, если пациента мучает болезнь Бехтерева, лечение народными средствами ставит следующие цели:

 • Купировать болевой синдром;
 • Облегчить состояние воспаленных тканей;
 • Улучшить кровообращение в погибающих хрящевых тканях;
 • Нормализовать обменные процессы в тканях позвоночника.

Заметно, что народное лечение при болезни Бехтерева носит скорее симптоматический характер. Изменения позвоночных тканей при этой патологии необратимы. Но можно замедлить их, и чтобы это сделать, в обязательном порядке нужно наблюдаться у врача. Не всегда народного лечения будет достаточно при болезни Бехтерева.

Курс лечения отварами

Травяные отвары могут помочь облегчить состояние при болезни Бехтерева. Чтобы их приготовить, нужно залить 1 л кипящей воды следующие лекарственные растения:

 • Смесь из 1 ст.л. подорожниковых листов, череды и пары багульниковых щепоток;
 • 1 ст.л. календуловых и шалфеевых цветов, пару щепоток душицы;
 • 1 ст.л. календулового цвета, пару щепоток солодки, немного аирового корня;
 • 4 ст.л. лабазника (залив кипящевой водой, нужно затем подвергнуть воздействию горячего пара в течение 1 часа).

Нужно употребить готовый отвар за период 24 часов. Курс народного лечения болезни Бехтерева составляет месяц. Один отвар при этом нужно употреблять только семь дней, а затем перейти на другой.

Травяные сборы против воспаления

Если в обострении находятся воспалительные процессы, обратите внимание на предложенное народное средство:

 • 3 ст.л. листков сирени;
 • 2 ст. л. Брусники брусничных ягод, березовых листков и спорыша;
 • 1 конский каштан;
 • Смешиваем, заливаем стаканом кипящей воды, после часа настоя фильтруем;
 • Употребляем за сутки, каждый день в течение шести недель;
 • Повторяем через полгода.

Kolejny lek przeciwzapalny dla pacjentów z chorobą Bechterewa:

 • Wymieszaj kwiaty limonki, labaznik, jagody bzu czarnego i warzywa korzeniowe pietruszki (wszystkie 30 ml);
 • Dodaj brzozowe pąki i liście, topolowe pąki (wszystkie w 45 ml);
 • Wlać pół litra wrzącej wody, gotować przez dziesięć minut, a następnie stać przez około godzinę;
 • Używamy trzy razy dziennie, przebieg leczenia wynosi sześć tygodni.

Ponadto spróbuj poniższych bulionów. Aby je wykonać, weź wszystkie składniki w równej proporcji - w objętości 30 ml. Napełnij jedną szklanką wrzącej wody, nalegamy około sześćdziesięciu minut. Akceptujemy cały dzień. Chorobę Bekhtereva traktujemy tak przez około sześć lub dziewięć tygodni. Potem dwa tygodnie odpocząć i znowu wypić, ten sam okres:

 • Owoce dzikiej róży, kwiaty nagietka, szyszki chmielowe, oregano i sznurki;
 • Owoce głogu, liście eukaliptusa, pąki sosny, oregano, liście mięty;
 • Devyasilovye korzenie, owoc jałowca, sznur, skrzyp z pola.

Środki znieczulające

Kiedy choroba Bekhtereva jest często bolesnym atakiem bólu. Aby złagodzić ból, możesz spróbować użyć następujących zaleceń:

 • Używaj jako maść, olej myśliwski lub olej airo;
 • Wcierane w cykuty, akonity, nalewki pieprzowe.

Dobrą ulgą w bólu po chorobie Bechterewa jest gorąca kąpiel z wypełniaczem. Aby to zrobić, można wziąć wszystkie rośliny lecznicze, ugotować je w dużej ilości wrzącej wody, odcedzić. Następnie powstały bulion wlewa się do kąpieli, której temperatura wody wynosi wtedy czterdzieści stopni.Gorąco bulion doprowadzenie wody do wymaganej temperatury. Kąpiele te mogą przynieść znaczną poprawę w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, jeżeli znajdują się w każdym trzy w ciągu dnia, przez osiem tygodni.

Środki grzewcze

Wiele osób wie, że procesy zapalne (w tym zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa) jest dobrze przycięte ekspozycja spalania i gorące. Jednakże, nie jest ważny punkt - podobne środki (w tym maści farmacji rozgrzewających i ściska) może być stosowany tylko na dwa dni po ostrym zapaleniem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko rozprzestrzenienia się procesu zapalnego z chorobą Bekhtereva. Przez pierwsze dwa dni lepiej jest używać zimnych okładów lub maści mentolowych jako środków znieczulających.

Tak więc, przeciw bólowi z ostrym zapaleniem pomoże:

 • Miotły pokrzywy w kąpieli;
 • Trucizna ze użądlenia przez pszczoły jest starożytnym środkiem przeciw zapaleniu;
 • Jadu węży i ​​maści farmaceutyczne na ich podstawie.

Fitoterapia

W takiej instalacji jak arniki, zawiera duże ilości użytecznych substancji. Dzięki jego pomocy w zwalczaniu obrzęków, procesów zapalnych. Trawa pomocny wpływ na stan naczyń krwionośnych w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, normalizuje krążenie krwi w dotkniętych tkanek. Przygotuj rasskuru z arniki. Wymieszaj 100 g trawy z 250 ml żużla, dodaj 25 ml terpentyny.Podgrzać parą przez półtorej godziny. Przenieś mielenie do stanu zimnego, przecedz przez gazę. Pocierać produkt w chwilach bolesnych ataków w dotkniętym obszarze.

Gorczyca biała ma korzystny efekt rozgrzewający na obszar ogniska zapalnego w chorobie Bekhtereva. Nalewkę z białej gorczycy przygotowuje się na kilka tygodni - dwie łyżki gorczycy napełnione są szklanką wódki. Przed pójściem spać użyj jako frytkownicy.

Kwiaty to prawdziwy naturalny kompleks minerałów, olejów i użytecznych kwasów. Oprócz działania znieczulającego pomaga stabilizować stan tkanek chrzęstnych, spowalnia proces ich usztywniania podczas choroby Bekhtereva. Zaparz jako herbatę, używaj szklanki dwa razy dziennie.

Kora białej wierzby ma silne działanie przeciwzapalne w przypadku choroby Bechterewa. Wymieszaj sto gramów kory, butelkę mocnego czerwonego wina, zamieszaj i nalegaj w szkle przez około miesiąc. Odfiltrować otrzymaną nalewkę i poddać ją infuzji dodatkowej przez siedem dni. Dla smaku i mocniejszego sezonu grzewczego z miodem i cynamonem.Przechowuj nalewkę w lodówce. Stosuj trzy razy dziennie przed posiłkami, 1 łyżka.

Kąpiele terpentynowe Zalmanov

W przypadku choroby Bekhtereva kąpiel terpentynowa Zalmanova może mieć znaczny efekt leczniczy.

Rozpocznij podgrzewanie pół litra czystej wody. Kiedy zacznie się gotować, zasypiając kilkoma łyżkami drobno posiekanego mydła dla dzieci, wlej 20 kropli kwasu salicylowego. Następnie poczekaj kwadrans, a mieszanka się gotuje, lekko mieszaj. Usuwamy pojemnik z płyty grzewczej, wlewamy pół litra smaru balsamicznego. Dobrze wymieszaj, dodaj dwie łyżeczki nalewki kamforowej. Wlać do szklanej butelki, przechowywać w niej. Podczas przechowywania, ta preforma zostanie podzielona na kilka warstw substancji i przed wymieszaniem kąpieli konieczne jest ponowne wymieszanie preparatów. Jest przechowywany do roku.

Kiedy po raz pierwszy bierzesz ocieplącą kąpiel, Zalmanov, musisz dodać emulsję w stosunku jednej łyżki stołowej do całej kąpieli. Mieszanie wody. Kiedy przyzwyczaisz się do efektu zabiegu, możesz stopniowo zwiększać stosunek do trzech łyżek stołowych dla całej objętości wody. Procedura leczenia choroby Bechterewa trwa około kwadransa.

Wychodząc z wanny, nie musisz brać prysznica.Zamiast tego natychmiast otulimy się ciepłą szatą i położyliśmy się pod grubą pledą. Przy takim leczeniu choroby Bekhtereva przydatne będzie picie herbaty z preparatów ziołowych.

Istnieją jednak przeciwwskazania do takich kąpieli. Nie można ich używać w przypadku nieżytów żołądka i wrzodów żołądka, problemów z wątrobą, skłonności do tworzenia skrzepów krwi, chorób serca.

Diety

Aby spowolnić patologiczny proces choroby Bekhtereva, musisz także zmienić dietę. Istnieją pokarmy, które mogą spowolnić wzrost tkanki kostnej.Skorzystaj z następujących wskazówek:

 • Użyj soli tak mało jak to możliwe.
 • Należy unikać mleka i sfermentowanego mleka;
 • Produkty tłuszczowe z chorobą Bechterewa są szkodliwe;
 • Z olejów roślinnych lepiej wybrać oliwę nierafinowaną;
 • Orzechy, nasiona i suszone owoce mają pozytywny efekt;
 • Odmówić smażenia - gulasz, gotować, gotować jedzenie dla pary;
 • Aby poprawić stan chrząstki, przydatne są bogate bulwy;
 • Jednocześnie lepiej ograniczyć spożycie mięsa;
 • Kurczak i ryby są dozwolone, ale nie powinny stanowić podstawy diety;
 • Dominować w diecie powinny być zboża, warzywa i owoce.

Mieszkańcy Morza Śródziemnego wymyślili swoją dietę, która pomaga spowolnić przebieg choroby Bekhtereva:

 • Większość diety to warzywa i owoce. Dozwolone są duże ilości zieleni, orzechów, roślin strączkowych i zbóż;
 • Czerwone mięso jest praktycznie niedozwolone. Możesz jeść tylko cztery razy w miesiącu i trochę. Aminokwasy wymagane przez pacjenta zawarte są w kurczakach, rybach, owocach morza. Ale stanowią tylko niewielką część diety;
 • Zastępujemy wszystkie tłuszcze oliwą z oliwek. Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego są niedopuszczalne;
 • W tych produktach wystarczająca ilość sodu dla zdrowia organizmu. Oddzielna sól jest całkowicie wykluczona, zamiast niej używamy przypraw i ziół.

Skuteczność leczenia ludowego

Choroba Bechterewa jest poważną chorobą prowadzącą do nieodwracalnych zmian w organizmie. Kiedy pojawi się którykolwiek z jego objawów, należy jak najszybciej udać się do gabinetu lekarskiego. Proces patologiczny ma właściwość progresji. Istnieje jednak możliwość spowolnienia choroby Bekhtereva, aby uniemożliwić pełną transformację kręgosłupa w szkielet kości, w którym pacjent zostanie zamknięty.Aby zapisać się od najgorszych prognoz, trzeba dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Środki zapobiegawcze w objawów choroby Bechterewa pojawiła obejmuje duży zakres procedur i technik medycznych. To nie tylko leki - tu i fizjoterapii oraz specjalnej diety i masażu i fizjoterapii.

Właściwe stosowanie środków ludowej może pomóc w leczeniu zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zapobieganiu ataków bólowych. Ale nie możemy na początku, aby na nich polegać. Po drugie, wszelkie środki folk powinny być również stosowane za wiedzą i zgodą lekarza. W przeciwnym razie, nie może sobie zaszkodzić. Albo przynajmniej nie osiągnąć pożądany efekt tylko w momencie zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest opór kompleksową terapię.

Loading...