Torba z duralem jest zdeformowana, co to jest

Pacjent widział ją w tych badaniach MRI słowy dural sac jest zdeformowany, natychmiast bierze zainteresowanie tym, co worka oponowego. Jest to film ochronny rdzenia kręgowego i otaczających korzeni nerwowych. Jest zwykle uszkodzony w wyniku wypukłości i przepuklinowych krążków międzykręgowych. Czasami także po traumatycznych skutkach. Tylko lekarze są zaangażowani w leczenie takich schorzeń. Nie możesz myśleć, że recepty ludzi lub popularne woski grzewcze będą działały lepiej. Dzięki temu zabiegowi często możesz tylko skrzywdzić siebie. Skonsultuj się z lekarzem, a im wcześniej, tym lepiej.

Worek oponowy kręgosłupa

Worek Dural to folia, która chroni rdzeń kręgowy przed różnymi efektami. Z kolei ta powłoka jest już chroniona przez struktury kostne kręgosłupa. Rdzeń kręgowy jest otoczony nie tylko worka oponowego, który jest najbardziej gęsta powłoki, ale także pajęczynówki. Worek jest ciasny, w środku znajduje się płyn mózgowo-rdzeniowy. Korzenie nerwowe poruszają się swobodnie w płynie mózgowo-rdzeniowym, ponieważ kręgosłup jest dłuższy niż rdzeń kręgowy.

Jednym z częstych objawów jest parestezje - zmniejszenie wrażliwości kończyn poniżej zdeformowanych nerwów.Zwykle są to nogi, ale mogą być ręce, jeśli kręgowe szyjnego regionu są zaciśnięte. Unerwienie pogarsza się, a kończyny słabną. Mogą być odczucia "gęsiej skórki".

Jeśli woreczka opony twardej jest w dużym stopniu uszkodzona, komplikacje mogą przerażać i prowadzić do niepełnosprawności.

Naruszono pracę odbytnicy i pęcherza. Mogą występować zarówno nietrzymanie moczu, jak i całkowita dysfunkcja tych narządów. Ale najpoważniejszą konsekwencją zaniedbanej przepukliny jest częściowy lub całkowity paraliż. Aby uzyskać odpowiednie leczenie i nie stać się ofiarą powikłań, staraj się jak najszybciej dotrzeć do neurologa, gdy pojawią się objawy.