Deformacja spondylozy

Odkształcająca się spondyloza kręgosłupa piersiowego jest patologią, która później prowadzi do procesów zwyrodnieniowych w kręgosłupie. Takie zwyrodnieniowe procesy są obarczone nawet niepełnosprawnością, a w zaniedbanym, trudnym etapie prowadzą do niepełnosprawności.

Przyczyny spondylozy

Zdaniem ekspertów prawdopodobieństwo anomalii wzrasta wraz z obecnością takich czynników predysponujących:

 • Kategoria wieku seniora (osoby powyżej 50. roku życia);
 • Z regularną podatnością kręgosłupa na intensywne obciążenia różnego rodzaju (praca na monitorze komputera, systematyczne podnoszenie ciężaru);
 • Jeśli występują jakiekolwiek patologie w dowolnej części kręgosłupa, takie procesy mogą być wrodzone lub nabyte;
 • W obecności otyłości lub zwiększonej masy ciała;
 • O wrodzonej lub genetycznej predyspozycji do pojawienia się schorzenia;
 • Jeśli występują choroby systematyczne związane z zaburzeniami metabolicznymi (cukrzyca, choroby układu hormonalnego).

Oznaki patologii

Oznaki deformacji spondylozy dla każdego działu kręgosłupa mogą być różne.Ponadto na nasilenie objawów wpływa prawdopodobieństwo powikłań, stopień zaniedbania procesu zwyrodnieniowego. Często zdiagnozowana jest anomalia rozwijająca się w odcinku szyjnym kręgosłupa. Wynika to z nadmiernej mobilności tego obszaru.

Klęska klatki piersiowej jest najmniej powszechna, ponieważ mobilność w niej jest bardzo niska.

Długość pobytu w nienaturalnej pozycji często jest w stanie sprowokować postęp patologii (na przykład zawodowi sportowcy - gimnastycy, akrobaci, cyrkowcy).

Odkształcenie klatki piersiowej części kręgosłupa obserwuje się rzadko. Jeśli w tym obszarze występują procesy patologiczne i zwyrodnieniowe, deformacja ta nie zawsze rozwija się. Wynika to z nadmiernie niskiej mobilności tego działu. Ale są pewne objawy, według których lekarz może mieć podejrzenia o spondylozy. Głównymi objawami klinicznymi tej patologii są:

 • Bolesne odczucia o przewlekłej naturze, bolesne, okresowo przeszywające.
 • Ból w sercu, spowodowane przez neuralgii międzyżebrowej - naruszenie zakończeń nerwowych.
 • Skoliozy i innych zwyrodnieniowych zmiany fizjologiczne w kręgosłupa.
 • Wszystkie rodzaje zaburzeń w układzie oddechowym, na przykład, opracowanie płytki oddech.

Ważne jest, aby na czas leczenia, ponieważ taka choroba, w wyniku może powodować wiele powikłań, deformacji, zaawansowany etap może być przyczyną niepełnosprawności pacjenta.

Jak jest terapia

Terapia obejmuje takie metody odkształcenia są:

 • Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Takie środki są przypisane jeśli bolesne wymawiane.
 • Stosowanie środków zwiotczających mięśnie przydatna, gdy poważne skurcze mięśni.
 • Korzystanie chondropatią przyczyniają się do hamowania procesów zwyrodnieniowych w tkance chrzęstnej.
 • Akupunktura.
 • Ortopedyczne urządzenie do trakcji kręgosłupa.
 • W łagodzeniu ostrego stadium choroby jest przyporządkowany kursie basenu fizjoterapii.

W leczeniu farmakologicznym choroby zaleca się takie leki, jak Movalis, Ketonal, Indometacin, Diclofenac. Leki takie mają na celu złagodzenie procesu zapalnego i bolesnych wrażeń. Nie angażuj się w samoleczenie, leki takie powinny być przepisywane tylko przez lekarza, ponieważ ważna jest dawka i możliwe przeciwwskazania. Jeśli zespół bólowy jest znacząco wyrażony, środki znieczulające są wstrzykiwane bezpośrednio w bolące miejsce. Blokady Novokainovye są również wstrzykiwane przez kilka dni z rzędu. Liczba iniekcji jest podyktowana intensywnością objawów klinicznych.

Środki zwiotczające mięśnie są przeznaczone do łagodzenia napięcia w aparacie mięśniowym, ich działanie rozciąga się na środkową część rdzenia kręgowego.

Istnieje krótki kurs takiej terapii. Jeśli ból jest nadmiernie intensywny, wskazane jest najpierw wstrzyknięcie, a następnie, jeśli wystąpi silny ból, można przełączyć się na tabletki, maści i inne formy leczenia.

Inne rodzaje leczenia

Stosowanie innych opcji terapeutycznych jest dopuszczalne tylko po złagodzeniu ciężkich objawów, po usunięciu ostrego stadium deformacji spondylozy. Pomocnicze terapie to:

 • Masaż.
 • Fizjoterapia - ultradźwięki, elektroforeza z nowokainą, prądy dynamiczne. Takie metody są doskonałymi pomocnikami w przewlekłej spondylozie dowolnej części kręgosłupa.
 • Terapeutyczny trening fizyczny. Ta metoda jest skuteczna dopiero po zatrzymaniu ostrego stadium choroby. Dzięki ćwiczeniom gimnastycznym możliwe jest zwiększenie siły mięśni i całego kręgosłupa.

Czasami stosowanie konserwatywnych metod terapii nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W tej sytuacji konieczne będzie radykalne leczenie, które wyeliminuje ból i stany zapalne. O tym, jaka metoda w konkretnym przypadku zadziała, tylko lekarz może ocenić po wstępnych czynnościach diagnostycznych, zebraniu anamnestycznych danych.

Loading...