Zasady i zalecenia Profesora Neumyvakina dotyczące leczenia przepuklin kręgowych

Doktor medycyny Iwan Pawłowicz Neumywakin, który opracował zasady medycyny kosmicznej w ZSRR, od prawie 20 lat zajmuje się uzdrawianiem ludowym. Metody profesora Neumyvakina dotyczące leczenia przepuklin kręgowych i osteochondrozy pomogły wielu ludziom zatrzymać postęp choroby i poprawić jej zdrowie.

Doktor medycyny Iwan Pawłowicz Neumywakin, który opracował zasady medycyny kosmicznej w ZSRR, od prawie 20 lat zajmuje się uzdrawianiem ludowym.

Ogólne zasady leczenia

Neumyvakin uważa, że ​​nie ma chorób jako takich, ale stan ciała. Jeśli korzystasz z mechanizmów rezerwy danej osoby, możesz ją wyleczyć jedynie poprzez zmianę świadomości, bez uciekania się do operacji i bez używania drogich leków.

Aby pozbyć się wielu chorób, profesor sugeruje stosowanie nadtlenku wodoru i sody, w tym do wewnątrz. A z przepukliną międzykręgową potrzebujesz:

 • zrozumienie osoby, że stan jego zdrowia zależy od niego;
 • wykonywanie prostych ćwiczeń fizycznych;
 • stosowanie kompresów i maści przygotowywanych samodzielnie;
 • poprawa krążenia limfy.

Rozwój profesora nie wymaga dużych kosztów finansowych.

Leczenie należy rozpocząć dopiero po konsultacji z lekarzem, biorąc pod uwagę obraz kliniczny i ogólne samopoczucie.

Kompleks ćwiczeń na plecach

Podczas wykonywania gimnastyki specjalne skomplikowane urządzenia nie są potrzebne. Po raz pierwszy każde ćwiczenie wykonuje się 3 razy, a po kilku dniach - 10. Jeśli ćwiczysz codziennie, poprawa jest odczuwana po tygodniu. Konieczne jest płynne poruszanie się, bez szarpnięć. Minimalny kompleks składa się z takich ćwiczeń:

 1. Połóż dłonie pod dłońmi z kości krzyżowej, unieś nogi 20-30 cm od podłogi i obróć je w jednym, a następnie w innym kierunku.
 2. Połóż się ze zgiętymi nogami. Podnieś miednicę i poruszaj się po łopatkach i barkach do przodu, a następnie z powrotem. Ćwiczenie poprawia krążenie strefy kołnierza i rozwija obszar klatki piersiowej.
 3. Weź plastikową butelkę o pojemności 1 litra cylindrycznego kształtu i bez wypukłości, napełnij wodą, przykryj, włóż pod kręgi szyjne w poprzek. Rozciągnij kończyny, połóż lewą nogę na prawej i obróć obie nogi w prawo, a następnie skieruj się w lewo. Potem nogi po lewej, głowa po prawej. W każdym kierunku musisz wykonać 3 obroty, następnie lewą stopę na prawą i wykonać 3 obroty nogami i głową.
 4. Lewa noga powinna być umieszczona pod kolanem prawej stopy i wykonywać skręty jak w poprzednim ćwiczeniu.
 5. Leżąc z tyłu głowy na butelce, nogi zginają się na kolanach i obracają je w lewo i prawo. W tym przypadku plecy odrywają się od podłogi, talia zgina się, a stopy powinny leżeć na podłodze.

Aby ćwiczyć, musisz się położyć, zginając nogi.

Gimnastyka leżąc na brzuchu

Konieczne jest wykonanie następujących ćwiczeń:

 1. Ręce wyciągają się do przodu, aby zamknąć palce stóp. Rozciągnij ciało, chowając się z tyłu. Ćwiczenie jest przydatne po ćwiczeniach.
 2. Czołgaj się do przodu, opierając się na przedramionach, zmieniając ramiona i pociągając ciało. Taz lekko unosi. Ćwiczenia są najbardziej przydatne dla pacjentów z przepuklinami i wypukłościami.
 3. Podnieś górną część tułowia i, powoli przesuwając się z boku na bok, spróbuj sięgnąć do piwnych dołów.
 4. Wyjdź na ręce z podłogi, pochyl się, opuść ramiona. Obróć ciało, aby zobaczyć obcasy.
 5. Dłonie dziergają z tyłu głowy. Podnieś górną część ciała podczas inhalacji, opuść ją podczas wydechu.
 6. Podnieś ręce pod uda z rękami podniesionymi do góry. Huśtając się, podnieś górną i dolną część pnia.

Na tym etapie ćwiczenia należy wyciskać na rękach od podłogi.

Leczenie przepukliny rdzeniowej według Neumyvakina rozpoczyna się od powtórzenia ćwiczeń 5-7 razy, stopniowo zwiększając ich liczbę do 20.Amplituda ruchów po raz pierwszy nie powinna być zbyt wysoka, zbyt duże obciążenie może wyrządzić szkodę. Jeśli źle się poczujesz, przerwij sesję i poinformuj o tym swojego lekarza.

Kompresy i śmieci

Profesor Neumyvakin sugeruje stosowanie maści, zimnych i gorących okładów, gotowanych w domu z naturalnych produktów. Procedury najlepiej wykonywać w nocy przez 7 kolejnych dni. Najpopularniejsze przepisy to:

 1. Zimny ​​kompres. Wlać proszek musztardy do długiego kawałka gazy i przekręcić w opasce. Owinąć obszar chorej, tak aby musztarda była tylko na grzbiecie, noszona w ciepłych ubraniach przez 2-4 dni, bez wyjmowania jej na noc.
 2. Aby przygotować znieczulenie, liście laurowe (50 g), igły jałowca (8 g) zmielono i zmieszano z masłem (100 g).
 3. Działa przeciwzapalnie. Grind duże liście starego aloesu, wlać miód i nalegać 5 dni w ciemnym chłodnym miejscu. Przede wszystkim pomaga w bólu pleców.
 4. Rozgrzej maść. Weź 200 ml oleju roślinnego i nafty i 8 strąków ostrego pieprzu. Mieszaj i nalegaj na ciepło przez 12-14 dni.
 5. Mieszanka szklanych 1 kurczaka żółtko jajka, 100 g masła, 1 łyżka. l. Mąka z pszenicy i 1 łyżki. l. ocet. Pozostawić w chłodnym, ciemnym miejscu na kilka godzin, a następnie wcieraj problematycznego obszaru z tyłu.
W segmencie długim gazy trzeba wlać proszek musztardy i skrzywienia w zestawie.
Do przygotowania środek przeciwbólowy zgniecione liście laurowe.
Wyrobów szklanych wlać 1 łyżka. ocet i wymieszać z pozostałymi składnikami.

W leczeniu stawów i kręgosłupa znieczulającego używany przez Neumyvakin kompresji 3% nadtlenku wodoru. Zwilżyć to naturalny materiał, stosowany do obszaru dotkniętego, owinąć folią na górze i ciepłym szalikiem. Trzymaj kompres powinno być 15-20 minut. Aby nie dać ból opracowania, procedura może być powtarzana przez cały dzień.

Masaż leczniczy

Według Neumyvakina, masaż jest potrzebne do leczenia przepukliny międzykręgowej, ale jeśli nie można regularnie pójść do salonu masażu, można dowiedzieć się, jak wykonać procedurę na własną rękę z długim kuchennym wałkiem do ciasta. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 • rolling pin położyć na podłodze i położyć na nim tak, że rozciąga się w poprzek kręgosłupa;
 • zegnij nogi w kolanach i tarzaj się na wałku w dół iw górę, utrzymując ciężar ciała na łokciach;
 • masować obszar łopatek, podnosząc ręce;
 • konieczne jest pozostawanie w obszarach problematycznych;
 • masaż szyjki macicy jest ostrożny.

Z pozorną prostotą, taki masaż stymuluje wszystkie części kręgosłupa i, w połączeniu z innymi procedurami, pomaga wzmocnić mięśniowy gorset.

Ważne jest, aby wyeliminować stagnację w całym ciele. W tym celu ocierać dłonie o powierzchnię ciała, w tym stopy, głowę i uszy. Poprawia to funkcjonowanie układu limfatycznego.

Neumyvakin. Naładuj przepuklinę kręgosłupa
Jak leczyć przepuklinę kręgosłupa

Recenzje

Александр, 61 lat, Barnaul

Ból w szyi. Lekarz określił zużycie kręgu szyjnego i przepisał 10 sesji masażu. Odwiedzenie masażysty nie było możliwe, zaczął obracać głowę i tors, wkładając butelkę pod szyję. Byłem zajęty przez 2 tygodnie. Już 4 lata bólu nie przeszkadzają.

Victoria, 58 lat, Briańsk

Po wysiłku fizycznym bolący ból w dolnej części pleców i skurcze mięśni nie minęły. Diagnoza to przepuklina Schmorla. Szukałem zbawienia w książce Neumyvakina. W nim wszystko jest opisane po prostu. Traktowano go maścią z liści laurowych, ziół i gimnastyki. Ożyło.Marzę o tym, że profesor żyje i kłania się mu.

Valery, 66 lat, Władykaukaz

Występami lędźwiowymi sprawdziłem kilka przepisów Iwana Pawłowicza. Na zalecenie lekarza naprzemiennie wykonuje się samodzielny masaż wałkiem, ćwiczenia rozciągające i trymowanie. Zabieg był prawie darmowy. Receptury działają, pozbyły się odrętwienia stóp. Ale powinieneś ćwiczyć regularnie.

Loading...