Metody osteopatii w przepuklinach kręgosłupa

Osteopatia z przepukliną kręgosłupa pozwala pozbyć się zacisków w okolicy lędźwiowej i zmniejszyć nasilenie objawów bólowych.

Osteopatia z przepukliną kręgosłupa pozwala pozbyć się zacisków w okolicy lędźwiowej i zmniejszyć nasilenie objawów bólowych.

Przyczyny choroby

Pojawienie się wypukłości wiąże się z innymi chorobami kręgosłupa. Patologia często pojawia się na tle skrzywienia, obciążenia fizycznego, uszkodzeń i chorób związanych z dystrofią tkanki chrząstki. Czynnikiem prowokującym jest także siedzący tryb życia. Często przepuklina międzykręgowa występuje w czasie ciąży.

Objawy

Oznaki obecności występu między kręgami:

 • napięcie mięśni;
 • ból pleców, gorzej z aktywnością fizyczną;
 • uczucie zmęczenia po śnie;
 • ból w udzie;
 • drętwienie w pośladkach;
 • częste bóle głowy;
 • zaburzenia oddawania moczu;
 • dyskomfort na plecach przy przechyleniu.
Wraz z występem między kręgami dochodzi do naruszenia oddawania moczu.
Ból pleców jest oznaką obecności występu między kręgami.
Częste bóle głowy występują z występami między kręgami.

Zasady osteopatii

Osteopatia przepukliny międzykręgowej okolicy lędźwiowej pozwala poprawić stan pacjenta poprzez stymulację krążenia krwi w miejscu patologicznym, dzięki czemu następuje przyspieszenie regeneracji tkanek. Terapeuta manualny łączy w sobie kilka technik i technik mających na celu wyeliminowanie skurczu mięśni, co zwiększa objawy bólu.

W wyniku leczenia osteopatycznego eliminowane są główne przyczyny przepukliny. Czynniki takie obejmują zniekształcenia, odkształcenia, nieprawidłowe położenie kręgów.

Osteopatia dla kręgosłupa lędźwiowego
Osteopatia - co to jest?

Podstawowe metody i techniki osteopatii

Główne metody osteopatii w przepuklinach międzykręgowych:

 1. Rytmiczna trakcja - manipulacje mające na celu łagodne rozciąganie stawów w celu poprawy zaopatrzenia tkanki chrzęstnej. Pod wpływem działania stawów dochodzi do mechanicznej stymulacji tworzenia się mazi stawowej, która jest głównym amortyzatorem. Technika ta implikuje aktywny efekt, liczący 10-15 ruchów na minutę.
 2. Wibracja to delikatna technika mająca na celu przyspieszenie przepływu krwi w obszarze problemowym.Ta metoda pozwala łagodnie wpływać na obszar z silnym bólem, pobudzając procesy regeneracji i przygotowując się do następnego etapu.
 3. Ugniatanie - jest to najprostsza technika, która pozwala na tonowanie kręgów i stawów. Osteopata następnie stosuje delikatny nacisk i stosuje inne techniki, które poprawiają ogólny stan układu mięśniowo-szkieletowego.
 4. Rozciąganie to technika, która pozwala rozluźnić mięśnie i wyeliminować skurcze, które często towarzyszą przepuklinom międzykręgowym. Terapeuta ręczny pracuje z dłońmi, wybierając anatomicznie prawidłowy kierunek ruchów. W tym przypadku mięśnie są rozciągnięte jak guma. Pacjent może od razu poczuć przyjemny relaks.
 5. Hamowanie jest skuteczną techniką, która eliminuje skurcze mięśni. W tym przypadku ekspert działa na spustu powięzi, naciskając poduszkę na kciuk i stymulując powolny relaks. Często lekarz w trakcie egzekucji prosi pacjenta o przylgnięcie do specjalnego sprzętu oddechowego. Manipulacja nie powinna być ostra. Efekt jest intensywny, ale powolny, więc dyskomfort jest często nieobecny.
 6. Efflurage - jest powierzchownym ruchem, ugniatającym tkanki i przyspieszającym odpływ limfy i innych płynów biologicznych. Czasami podczas zabiegu stosowane są olejki eteryczne, które poprawiają poślizg i zmniejszają ból, zapewniając efekt rozproszenia na obszarze problemowym.
Efflurage - jest powierzchownym ruchem, ugniatającym tkanki i przyspieszającym odpływ limfy i innych płynów biologicznych.
Rozciąganie to technika, która pozwala rozluźnić mięśnie i wyeliminować skurcze, które często towarzyszą przepuklinom międzykręgowym.
Rytmiczna trakcja - manipulacje mające na celu łagodne rozciąganie stawów w celu poprawy zaopatrzenia tkanki chrzęstnej.

Techniki stosowane w kompleksie mogą poprawić stan kręgosłupa i osiągnąć jego stabilizację ze spadkiem strefy wypukłości. Techniki artykulacji mają na celu określenie miejsca z największym zaciskiem. Ten obszar lekarza poświęca najwięcej uwagi, aby osiągnąć najlepszy wynik.

W tym przypadku ekspert stara się nie wywierać siły działając na miejsce patologiczne, aby zmniejszyć nasilenie objawów bólowych.Manipulacja w tym obszarze jest zawsze rytmiczna i gładka.

Przeciwwskazania

Względne przeciwwskazania:

 • podwyższona temperatura ciała;
 • ogólny niezadowalający stan zdrowia;
 • osteoporoza;
 • choroby sercowo-naczyniowe;
 • zaburzenia krwawienia;
 • ostre choroby zakaźne.
Osteopatii nie można wykonać z chorobą sercowo-naczyniową.
Osteopatia jest przeciwwskazana w przypadkach zaburzeń krzepnięcia.
Wraz ze wzrostem temperatury ciała nie należy stosować osteopatii.

Bezwzględne przeciwwskazania:

 • uszkodzenie skóry;
 • patologie onkologiczne;
 • Stany przed-zawałowe;
 • wrodzone patologie tkanki łącznej;
 • zerwanie mięśni i ścięgien;
 • złamania.

Podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem przed wizytą u terapeuty manualnego, ponieważ leczenie lekami z tej grupy zwiększa ryzyko krwawienia.

Recenzje

Victoria, 45, Tambov

Ból w plecach z przepukliną kręgosłupa był niezwykle silny. Odwołany do osteopaty po potwierdzeniu diagnozy. Przebieg leczenia pomógł pozbyć się poważnych objawów, zaczął czuć się znacznie lepiej.

Karina, 42 lata, Penza

Występ w okolicy lędźwiowej dosłownie spętany. Konsultowano z osteopatą. Po masażu poczułem ulgę. Ból minął, plecy stały się bardziej ruchliwe, dyskomfort zniknął podczas ostrych ruchów.

Elena, 54 lata, Astrakhan

Przepuklina międzykręgowa była torturowana przez wiele lat. Niemożliwe było wydostanie się z łóżka z silnego bólu. Dzięki przebiegowi masażu osteopatycznego objawy ustąpiły. Stan zdrowia się poprawił, plecy przestały tak bardzo boleć. Była okazja do wykonywania prac domowych bez pomocy z zewnątrz.

Obejrzyj wideo: Nowa bezoperacyjna metoda leczenia dyskopatii - DiscoGel (Styczeń 2020).

Loading...