Jak wykonać ćwiczenia Shamila Alyautdinova z przepukliną kręgosłupa

Wiele osób napotyka przepuklinę kręgosłupa, a lekarze często sugerują interwencję chirurgiczną w celu wyeliminowania problemu. Popularna postać religijna, Sh. Alyautdinov, stanęła przed tym problemem od 30 lat. Aby nie stać się inwalidą, opracował własną metodę fizycznego stresu na kręgosłupie i był w stanie poradzić sobie z chorobą.

Wiele osób napotyka przepuklinę kręgosłupa, a lekarze często sugerują interwencję chirurgiczną w celu wyeliminowania problemu.

Ćwiczenia Shamil Alyautdinova z przepukliną kręgosłupa - skuteczny sposób na pozbycie się choroby bez operacji.

Podstawowe zasady metodologii

Autor uważa, że ​​zdrowy kręgosłup - to znaczy elastyczny, i można pozbyć się przepukliny, ćwicząc ćwiczenia mające na celu jej rozciągnięcie. Usuwa obciążenie kręgosłupa, wzmacnia mięśnie gorsetu.

Dzięki niektórym ćwiczeniom poprawia się krążenie krwi i składników odżywczych w przestrzeni międzykręgowej, eliminuje się możliwe szczypanie nerwów, prowadzące do bolesnych wrażeń.

Główną ideą twórcy techniki jest to, że obciążenie kręgosłupa powinno być równomiernie rozłożone, jego część powinna być na mocnych mięśniach, a to można osiągnąć za pomocą gimnastyki.

Główną ideą twórcy techniki jest to, że obciążenie kręgosłupa powinno być równomiernie rozłożone, jego część powinna być na mocnych mięśniach, a to można osiągnąć za pomocą gimnastyki.

Kompleks ćwiczeń

Autorka kompleksu medyczno-fizycznego oferuje wykonywanie ćwiczeń w 2 pozycjach - leżących na płaskiej twardej powierzchni i na poziomym pasku.

Na poziomej powierzchni

W pozycji na brzuchu obciążenie kręgosłupa jest nieobecne, więc ćwiczenia nie przynoszą bólu. Skutecznie wzmacnia mięśniowy gorset i ukośne mięśnie brzucha. Podczas wykonywania ćwiczeń nie powinno być bólu i dyskomfortu.

Proponuje się następujący kompleks:

 1. Połóż się na brzuchu, połóż ręce za plecami i podłącz je do talii. W przypadku inhalacji odchyl się do tyłu, podnosząc ciało w tym samym czasie i na przemian prawą, a następnie lewą nogę. Aby zwiększyć liczbę wejść do 100-150 razy.
 2. Leżąc na brzuchu, nogi rozpościerały się, ręce złożyły się za głową. Maksymalnie podnieś górną część ciała, starając się nie oderwać nóg od podłogi. Wykonaj 50 razy.
 3. W tej samej pozycji podnieś tułów i rozciągnij ręce do tyłu, próbując rozciągnąć mięśnie brzucha i pleców przez 1-2 minuty.
 4. Usiądź na kolanach, pośladkach - na piętach, z rękami splecionymi w zamku za głową. Powoli schyl się, próbując dotknąć czołem podłogi i rozciągnąć wszystkie części kręgosłupa. Wykonaj 3-4 minuty.
 5. W pozycji siedzącej na stopach, ugnij kolana, połóż dłonie między nimi i chwyć za piętę. Relaksując ciało i szyję, opadając, rozciągając się w okolicy lędźwiowej, 3-4 minuty.
 6. Padnij na kolana, połóż nacisk na swoje ręce. W tym samym czasie podnieś stopy. Powoli obróć miednicę w jednym kierunku, a głowę i nogi w drugą, aby zobaczyć kończyny. Uruchom 30-40 razy.
 7. Leżąc na brzuchu, jedna ręka podnosi się do przodu, druga porusza się prostopadle do boku. Nogi szeroko rozprzestrzenione. Powoli przekręć tułów najpierw w prawo, potem w lewą stronę, próbując zmaksymalizować ciało z tyłu. Nogi nie odrywają się od podłogi. Wykonaj 3-4 minuty.
Ćwiczenie nr 1 - połóż się na brzuchu, połóż dłonie za plecami i połącz je z talią, zegnij z powrotem do natchnienia, podnosząc tułów w tym samym czasie i naprzemiennie między prawą a lewą nogą.
Ćwiczenie nr 2 - leżąc na brzuchu, rozłożone nogi, ręce złożone za głową, maksymalnie podnieś górną część ciała, starając się nie oderwać nóg od podłogi.
Ćwiczenie nr 3 - usiądź na kolanach, pośladkach - na piętach, dłonie zapnij w zamku za głową, powoli schyl się, próbując dotknąć czoła i rozciągnąć wszystkie części kręgosłupa.
Ćwiczenie nr 4 - w pozycji siedzącej na podeszwach nóg, zegnij nogi w kolanach, połóż ręce między nimi i złap pięty, rozluźniając ciało i szyję, opadając, rozciągając plecy w okolicy lędźwiowej.
Ćwiczenie nr 5 - padnij na kolana, połóż nacisk na dłonie, jednocześnie podnieś stopy, powoli obróć biodro w jednym kierunku, a głowę i nogi w drugim, aby zobaczyć kończyny.
Ćwiczenie nr 6 - leży na brzuchu, jedna ręka unosi się do przodu, druga bierze prostopadle do boku, szeroko rozstawia nogi, powoli przekręcając tułów.

Wszystkie ćwiczenia muszą być wykonywane powoli, bez szarpnięć, utrzymując ślad kręgosłupa. Jeśli wystąpi ból, najlepiej przerwać ładowanie.

Ćwiczenia na poziomym pasku

Autor techniki uważa, że ​​ćwiczenia w teście na pasku pozwalają rozciągnąć przestrzeń międzykręgową pod ciężarem własnego tułowia. W takim przypadku, aby móc wykonywać ćwiczenia fizyczne do góry nogami, zaleca się stosowanie specjalnych uchwytów na nogach.

Wykorzystywane są następujące ćwiczenia:

 1. Vis z hantlami do rozciągania kręgosłupa.Zabezpiecz nogi za pomocą uchwytów w pozycji do góry nogami, aby maksymalnie rozluźnić plecy i tułów, tak aby kręgosłup mógł utrzymać się na swoim miejscu. Wzmocnienie efektu może być, jeśli wziąć w ręce hantle o wadze 2-3 kg. Wykonaj co najmniej 2 minuty.
 2. W tej samej pozycji połącz ręce za głową i spróbuj odgiąć kręgosłup tak daleko, jak to możliwe. Uruchom 10 razy.
 3. W odwróconej głowie, aby podnieść bagażnik w górę, pochylając się w okolicy lędźwiowej i klatki piersiowej i próbując zgiąć się do przodu tak daleko, jak to możliwe. Ręce za głową. Zrób 10 razy.
 4. W tej samej sytuacji spróbuj złapać ręce na pasku poziomego paska, maksymalnie rozciągając mięśnie kręgosłupa, na 3-5 minut.
 5. Odczep nogi i dalej trzymaj w rękach, próbując rozładować kręgosłup i przenieść obciążenie do mięśni. W takim przypadku lepiej lekko przechylać się w przód iw tył i od lewej do prawej. Zrób 3-5 minut.

Autor techniki uważa, że ​​ćwiczenia w teście na pasku pozwalają rozciągnąć przestrzeń międzykręgową pod ciężarem własnego tułowia.

Kompleks ten jest lepiej wykonywany w kolejności, w jakiej autor proponowanej techniki. Codzienna lekcja trwa 20-25 minut.

Ogólne zalecenia od Shamila Alyautdinova

Autor zaleca codzienne korzystanie z zestawu ćwiczeń. Poprawiając stan, lepiej nie przerywać treningu, ale nadal utrzymuj mięśniowy gorset tonem.

Sh Alyautdinov Zaleca się, aby schudnąć: nadwaga dodatkowo obciąża kręgosłupa, przyczynia się do osiadania i kompresji dysków międzykręgowych i powstania przepukliny.

Stały i siedzenie i chodzenie technika autor zaleca, aby zawsze zachować płaską postawy - promuje jednolite obciążenie kręgosłupa oraz pomaga uniknąć deformacji.

Ćwiczenia na plecach od Shamila Alyautdinova (leczenie przepukliny)
Wybór ćwiczeń na plecy od Shamila Alyautdinova (2014)

Należy pamiętać, że przed szkoleniem metodą S. Alyautdinova muszą zdać kompleksowe badanie kręgosłupa, i skonsultować się z lekarzem. Pomoże to uniknąć możliwych skutków ubocznych ćwiczeń.

Loading...