Czy można obrócić obręcz przepuklinowym kręgosłupem?

Obręcz gimnastyczna lub hula-hoop jest łatwym trenerem sportowym o kształcie pierścieniowym, który służy poprawie sylwetki i poprawie samopoczucia. Za pomocą pocisku sportowego w dogodnym momencie można zaangażować się w proste ćwiczenia fizyczne, które przyczyniają się do utraty wagi i korekcji problemów w ciele. Ale pomimo zewnętrznej prostoty treningu, obręcz z przepukliną kręgosłupa może zaszkodzić zdrowiu i wywołać rozwój powikłań.

Obręcz gimnastyczna lub hula-hoop jest łatwym trenerem sportowym o kształcie pierścieniowym, który służy poprawie sylwetki i poprawie samopoczucia.

Wpływ ćwiczeń na ciało

Skręcanie obręczy jest uniwersalnym treningiem, w którym uczestniczą wszystkie grupy mięśniowe. Jeśli kilka tygodni regularnych ćwiczeń z symulatorem, możesz poczuć jego skuteczność dla ciała. Korzyści z hula-hoop są następujące:

 • aktywacja krążenia krwi i krążenia limfatycznego;
 • poprawa trawienia i ruchliwości jelit;
 • usuwanie zmęczenia, neutralizacja stresu;
 • ćwiczenia oddechowe i układ sercowo-naczyniowy;
 • normalizacja metabolizmu;
 • wzmocnienie gorsetu mięśniowego odcinka lędźwiowego kręgosłupa;
 • poprawa postawy, elastyczność, koordynacja ruchów.

Zajęcia na symulatorze poprawiają trawienie i ruchliwość jelit.

Poza utratą wagi i smukłą sylwetką trening z obręczą pozytywnie wpływa na stan i funkcjonalność kręgosłupa. Są one przydatne w profilaktyce wielu chorób u kręgowców, w tym przepukliny, choroby zwyrodnieniowej dysku, występ płyty, i inne. Aktywnego ruchu wzmacnia mięśnie pleców i stymuluje ruchliwość kręgów w dolnej części pleców, poprawa krążenia krwi całego kręgosłupa.

Dlaczego obręcz jest zła na przepuklinę lędźwiową

W rezultacie, odkształcenia dystroficznego tarczą pierścieniową z jego pęknięcie pulpy występ utworzony przepuklina lokalizacji kręgosłupa lędźwiowo.

Użycie pocisku sportowego z patologią międzykręgową może spowodować zwiększoną niestabilność w dotkniętym tym segmencie.

Ostre ruchy i duże obciążenia mogą służyć jako mechanizm wyzwalający dla rozwoju powikłań.

Na pierwszych etapach treningu może się wydawać, że efekt masażu hula-hoop zmniejsza bolesne odczucia i objawy choroby.Po gimnastyce wzrasta napięcie mięśni, w ruchach jest lekkość, co ostatecznie ustępuje ogólnemu pogorszeniu dobrego samopoczucia i bolesnego zespołu w okolicy lędźwiowej.

Po intensywnym treningu, z powodu ucisku korzenia nerwowego, mogą pojawić się zawroty głowy.

Przy intensywnym obciążeniu przepuklina krążka międzykręgowego może być skomplikowana przez szczypce nerwowe. Ze względu na kompresję korzenia nerwowego, zawroty głowy, skoki ciśnienia, zmniejszone widzenie, obrzęk, co utrudnia poruszanie się. Ponadto istnieją inne komplikacje, takie jak:

 • paraliż;
 • niedowład;
 • zmiany w funkcjonowaniu narządów miednicy;
 • naruszenie wrażliwości nóg.

Występowanie i rozwój komplikacji są promowane przez ostre ruchy i zwiększone obciążenia na oddziałach kręgosłupa.

Zalecany czas codziennego treningu nie powinien przekraczać 30 minut.

Gimnastyka powoduje niestabilność dotkniętego obszaru kręgosłupa, jeśli samodzielnie regulujesz obciążenie i obraca się przez ponad 40 minut dziennie. Zbyt intensywne i długotrwałe badania prowadzą do rozluźnienia i przemieszczenia kręgów i krążków międzykręgowych.Jeśli normy nie są przestrzegane, nawet zdrowy człowiek może mieć problemy z kręgosłupem z czasem.

Bezpośrednie przeciwwskazania

Jeśli dana osoba nie ma chorób, które stanowią przeszkodę w treningu, obrót obręczy jest korzystny dla zdrowia. Istnieją jednak przeciwwskazania do treningu z symulatorem sportowym:

 • ciąża i okres poporodowy;
 • przewlekłe choroby i uraz skóry;
 • procesy zapalne strefy brzusznej;
 • zmiany przewodu pokarmowego;
 • choroby zapalne narządów miednicy;
 • osteochondroza;
 • zapalenie jelit.
Ciąża jest przeciwwskazaniem do treningu z symulatorem sportowym.
Choroby przewodu pokarmowego - przeszkoda do treningu na symulatorze.
Osteochondroza może służyć jako bariera do treningu z obręczą.

Nawet jeśli operacja na narządy jamy brzusznej lub urazach kręgosłupa były długie, istnieje ryzyko szkód zdrowotnych nieposkromionym obrotu hula-hoop.

Ćwiczenia z ciężkim żelaznym obręczem lub jego analogiem do masażu twardymi kulkami mogą powodować dyskomfort i ból związany ze zwiększonym obciążeniem kręgosłupa.Na nieprzygotowanym ciele pozostawiają siniaki, które następnie przeradzają się w blizny i podskórne pagórki. Uderzenia sprzętu sportowego na przednią ścianę brzucha mogą wywoływać zejście narządów wewnętrznych.

Korzystanie z obręczy!
Kto jest przydatny Hula-Hoop?

Przepuklina i hula-hoop

Po przepuklinie należy wykluczyć aktywność fizyczną przez 3 miesiące. Jeśli operacja jest wykonywana na nawracającej przepuklinę międzykręgową, sporty są wyłączone na 9 miesięcy. Na początku okresu pooperacyjnego wymagane jest maksymalne ograniczenie obciążenia ściany brzucha. Podczas kaszlu lub kichania zaleca się trzymanie bandaża za rękę.

Po rozpoczęciu treningu z obręczą należy skonsultować się z lekarzem, aby wybrać odpowiedni model sprzętu sportowego i indywidualnie obliczyć obciążenie zgodnie z wykonywaną operacją i charakterystyką organizmu.

Loading...