Czy można ogrzać przepuklinę międzykręgową?

Przepuklina międzykręgowa jest chorobą, która jest procesem przemieszczania jądra międzykręgowego. Ściskanie przepukliny korzeni nerwowych prowadzi do stanu zapalnego, aw przypadku braku terapii - do powikłań aż do porażenia kończyn. Ze wszystkich części kręgosłupa obszar lędźwiowy jest najbardziej podatny na działanie niekorzystnych czynników. W leczeniu patologii zaleca się ogrzanie przepukliny na różne sposoby.

Przepuklina międzykręgowa jest chorobą, która jest procesem przemieszczania jądra międzykręgowego.

Gdy ogrzewanie jest zabronione

Procedury termiczne skutecznie zmniejszają ból, ale nie podczas zaostrzeń patologii. Wynika to z faktu, że efekt cieplny przyspiesza procesy metaboliczne i stymuluje przepływ krwi, zwiększając ciśnienie w okolicy lędźwiowej.

Wraz z zaostrzeniami, ogrzewanie nie jest zalecane, gdy:

 • odkształcenie worka opony twardej (zerwanie ochronnej otoczki włókien nerwowych rdzenia kręgowego);
 • sekwestracja przepukliny, gdy uszkodzone jądro dysku wpada do kanału kręgowego;
 • wielkość przepukliny 0,7 cm lub więcej;
 • hipertermia;
 • nowotworowy charakter patologii.

Pogorszenie stanu ogólnego i zaostrzenie zespołu bólowego są bezpośrednimi wskazaniami do zakończenia procedury termicznej.

Jeśli dana osoba nie wie o istnieniu powyższych komplikacji i zaczyna rozgrzewać plecy, należy zwrócić uwagę na dobre samopoczucie. Pogorszenie stanu ogólnego, obrzęk i zaostrzenie zespołu bólowego są bezpośrednimi wskazaniami do zakończenia procedury termicznej.

Kiedy możesz korzystać z ciepła, możesz

Zastosowanie rozgrzewających metod terapeutycznych do stymulowania przepływu krwi sprzyja aktywnemu dostarczaniu tkanek obszaru lędźwiowego wraz z substancjami odżywczymi, co spowalnia postęp choroby.

Ten efekt sprawia, że ​​ogrzewanie jest użyteczne przy braku powikłań i ognisk zapalnych. Rozgrzewka jest dozwolona przy wielkości worka przepuklinowego do 0,5 cm, a także na etapie remisji.

Ogrzewanie lokalne

Procedury rozgrzewania z przepukliną kręgosłupa mają na celu leczenie kręgosłupa lędźwiowego.

Ze względu na przepuklinę okolicy szyjki nie stosuje się miejscowego ogrzewania, ponieważ wzrasta ryzyko rozwoju nadciśnienia. Pozytywny efekt na uszkodzoną powierzchnię zapewnia specjalny pasek z wełny, termofor, maść medyczna.

Pozytywny efekt na uszkodzonym obszarze zapewnia specjalna taśma z wełny.
Ogrzanie rdzenia kręgowego za pomocą poduszki podgrzewającej może być skuteczne i szybko usunąć objawy choroby.
Do lokalnego ogrzewania oddziałów klatki piersiowej i lędźwiowej stosuje się środki przeciwbólowe i żele.

Pas wełny

Używanie paska z wełnianego materiału jest jedną z najbardziej nieszkodliwych metod leczenia. Specjalny produkt ogrzewa plecy, utrzymując ciało w cieple. Wybór pasa jest, aby dać pierwszeństwo produktów wykonanych z naturalnej wełny (pies, wielbłąda, owce itp), który ma drażniący wpływ na powierzchni skóry. Artykuł grzewczy musi być szeroki, aby całkowicie pokryć obszar lędźwiowy. Musisz tam ciągle iść, robiąc małe przerwy.

Cieplej

Rozgrzewanie przepukliny kręgosłupa może być skuteczne i szybko usunąć objawy choroby.

Aby użyć butelki z gorącą wodą, musisz postępować zgodnie z zaleceniami:

 1. Temperatura wody w poduszce grzewczej powinna wynosić + 42 ... + 45 ° С. Używanie wrzącej wody może nasilić zespół bólowy.
 2. Podczas zabiegu musisz zająć wygodną pozycję i pozostać w niej, aż woda całkowicie się ochłodzi.
 3. Pomimo jednostronnego umiejscowienia bólu, należy zapewnić symetryczny efekt cieplny na uszkodzonym obszarze. Podgrzewacze są nakładane po obu stronach kręgosłupa.
 4. Przed rozgrzaniem należy owinąć poduszkę grzewczą ręcznikiem.

Gdy woda się ochładza, ręcznik można wyjąć. Zapewni to tali przedłużone ocieplenie w umiarkowanej temperaturze. Podgrzewacz powinien być używany przez 3 godziny dziennie.

O NAJWYŻSZEJ przepuklinach międzykręgowych
Czy możliwe jest ocieplenie pleców bólem?

Maści grzewcze

W celu lokalnego rozgrzania odcinków piersiowych i lędźwiowych stosuje się:

 • homeopatyczne Maść - składają się z elementów pochodzenia roślinnego, poprawiając w ten sposób procesy metaboliczne w obszarze zagrożonym i szybkiej regeneracji tkanki chrzęstnej;
 • anestetyczne maści i żele do kręgosłupa;
 • niesteroidowe Maść - obniżenie lokalnej temperatury, poprawę przepływu krwi i metabolizmu w tkankach, złagodzenia obrzęku tkanek blokując mediatory zapalne;
 • hondroprotektory - lokalne media, które spowalniają proces destrukcyjny w krążki międzykręgowe, przeciwbólowych i regeneracji uszkodzonych tkanek;
 • połączone lokalne środki lecznicze - maści, które zapewniają kompleksową regenerację, znieczulenie, eliminację obrzęków i usunięcie reakcji zapalnej.

Maści różnią się mechanizmem funkcjonowania. Są one podzielone na chłodzenie i ogrzewanie. W leczeniu patologii można stosować oba typy, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Wraz z fizjoterapią wskazane jest wskazanie leków przeciwzapalnych, środków z grupy chondroprotektorów, kompleksów witaminowych.

Wraz z fizjoterapią wskazane jest wskazanie leków przeciwzapalnych, środków z grupy chondroprotektorów, kompleksów witaminowych.

Kąpiel z przepukliną międzykręgową

Zwiedzanie wanny powinno odbywać się z zachowaniem zasad:

 1. Temperatura powietrza nie powinna przekraczać + 42 ... + 45 ° С.
 2. Po zabiegu można wlewać wodę o temperaturze pokojowej.
 3. Konieczne jest powstrzymanie się od stosowania maści rozgrzewającej.
 4. Możesz parować przez 12-15 minut.

Działanie rozgrzanego wilgotnego powietrza na ciele prowadzi do zmniejszenia obrzęku i bólu, zwiększa przepływ krwi, przyspiesza odbudowę uszkodzonego obszaru.Po wizycie w wannie zaleca się wykluczenie aktywności fizycznej i odpoczynku.

Obejrzyj wideo: DYSKOPATIA: WYPUKLINA, a PRZEPUKLINA (protruzja, ekstruzja, sekwestracja) - TOP 3 INFORMACJE ! (Styczeń 2020).

Loading...