Jak korzystać z mumii z przepukliną kręgosłupa

Leczenie środkami ludowymi obejmuje stosowanie mumii z przepukliną kręgosłupa.

Leczenie środkami ludowymi obejmuje stosowanie mumii z przepukliną kręgosłupa.

Przyczyny choroby

Rozwój przepuklin międzykręgowych jest spowodowany przez procesy degeneracyjno-dystroficzne w kręgosłupie, w wyniku czego włókniste dyski wystają i pękają. Może to być spowodowane naruszeniem składu mineralnego tkanki kostnej, osteochondrozy, skoliozy, kifozy, urazowego uszkodzenia kręgosłupa.

Prawdopodobieństwo przepukliny kręgosłupa zwiększa się wraz z czynnikami predysponującymi. Należą do nich nadwaga, wiek, siedzący tryb życia, długi pobyt w jednej pozycji, ciężka praca fizyczna itp.

Nadmiar wagi jest czynnikiem predysponującym do rozwoju przepukliny kręgosłupa.

Objawy

Objawy choroby zależą od części kręgosłupa, w której zlokalizowany jest patologiczny występ. Kiedy przepuklina znajduje się w okolicy lędźwiowej, pacjenci zauważają pojawienie się bólu pleców i uczucie zmęczenia po całodziennej pracy. Przy naruszeniu nerwowych zakończeń pojawia się delikatność w kończynach dolnych, uczucie murashki i drętwienie.

Podczas tworzenia przepukliny w odcinku piersiowym i szyjnym widoczne są objawy odpowiadające uszkodzeniu nerwów rdzeniowych. Może to stanowić naruszenie koordynacji rąk i stóp, zaburzonego funkcjonowania narządów miednicy itp.

Przy naruszeniu nerwowych zakończeń występuje delikatność w kończynach dolnych.

Co to jest mumia

Mumia to skała organomineralna, charakteryzująca się wyjątkowo bogatą kompozycją. Przychodzące składniki mają łagodny przeciwzapalny, przeciwbólowy, regenerujący efekt. Pomagają przywrócić uszkodzone komórki i odmłodzić tkanki. Pod wpływem substancji następuje odrzucenie nieżywotnych mas.

Ze względu na liczne pozytywne właściwości mumia jest szeroko stosowana w terapii chorób układu mięśniowo-szkieletowego, w tym m.in. i z przepukliną kręgosłupa.

Możliwe terapie

Istnieją różne sposoby leczenia rdzenia kręgowego za pomocą mumii. Można go stosować doustnie do pocierania skóry, nakładania okładów itp. Wskazane jest łączenie obu sposobów używania produktu, ponieważ Pomoże to szybciej osiągnąć efekt terapeutyczny.

Aby zwiększyć działanie lecznicze mumii, można do niego dodać propolis.

Ponadto, w celu zwiększenia efektu gojenia się mumii, możliwe jest dodanie do nich składników leczniczych, które mają działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwbólowe. Należą do nich różne oleje, propolis, sabelnik, miód, itp.

Procedury masażu

Dobre wyniki w leczeniu przepukliny kręgosłupa pokazują masaż za pomocą mumii, oleju jodłowego i miodu.

Dobre wyniki leczenia przepukliny kręgosłupa pokazują masaż za pomocą mumii.

Przed zabiegiem miejsce chorego należy nieco rozgrzać, aby pobudzić krążenie krwi. Aby to zrobić, do kremu do masażu należy dodać jodłowy olej (3-4 krople) i wcierać w skórę delikatnymi ruchami. Następnie nałóż mumię z miodem (1 g substancji rozpuść w 1 łyżeczce wody i dodaj 100 g płynnych produktów pszczelich). Aby zapewnić szybsze wchłanianie leku do naskórka, należy kontynuować masaż, ale ruchy powinny zostać pogłaskane.

Po wchłonięciu masy do skóry, resztki należy przetrzeć serwetką, a pacjent powinien być owinięty. Procedurę korzystnie wykonuje się przed snem.Zapewni to maksymalny efekt składników leczniczych na przepuklinę. Masaż należy wykonywać codziennie przez 3-4 tygodnie.

Miód i mumie są używane do przecierania kręgosłupa. Aby przygotować kompozycję leczniczą, 5 g miodu należy rozcieńczyć w 1 łyżeczce. wodę i dodać 4 łyżki stołowe. mumia. Masa jest dobrze wymieszana i służy do wcierania w okolicy lokalizacji przepukliny. Maść zmniejszy ból, poprawi krążenie krwi i odżywianie uszkodzonych tkanek i zakończeń nerwowych.

Do użytku zewnętrznego można użyć nie tylko naturalnego środka lecz również gotowego produktu medycznego: żelu Sustavit zawierającego mumię i szabelkę.

Aby złagodzić ból, możesz także skompresować się z mumiami i solą. Oba składniki należy wymieszać w równych proporcjach, nałożyć na kawałek bawełnianej szmatki i nałożyć na bolące miejsce. Na wierzchu kompres powinien zawinąć się, aby zapewnić wzrost temperatury pod bandażem i przyspieszyć przenikanie substancji aktywnych do tkanek.

Do użytku zewnętrznego można użyć nie tylko naturalnego środka lecz również gotowego produktu medycznego: żelu Sustavit zawierającego mumię i szabelkę.

Do podawania doustnego

Zanim zaczniesz leczyć przepuklinę mumią, musisz określić optymalną dawkę substancji, która zależy od masy ciała pacjenta. Standardowe dawkowanie:

  • waga do 70 kg - 20 mg mumii;
  • 70-80 kg - 30 mg;
  • 80-90 kg - 40 mg;
  • więcej niż 90 kg - 50 mg.
Przepuklina kręgosłupa. Leczenie 7 minut dziennie
O NAJWYŻSZEJ przepuklinach międzykręgowych

Użyj naturalnego środka na dzieci tylko po konsultacji z lekarzem; ilość leku określa się w zależności od wieku dziecka.

Mumie powinny być przyjmowane rano i wieczorem; wstępne substancja powinna być rozcieńczona w 1 łyżka. ciepłe mleko, kompot. Napój lekarski może być wywar z ziół leczniczych na bazie rumianku, kwiatów lipy, bioder itp.

W leczeniu przepukliny rdzenia kręgowego można stosować biologicznie aktywne dodatki zawierające mumię, propolis i inne użyteczne składniki.

Przeciwwskazania

Naturalna substancja jest dobrze tolerowana i praktycznie nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Jedynym ograniczeniem jest indywidualna nietolerancja dowolnego komponentu, który jest częścią narzędzia. Może to prowadzić do rozwoju reakcji alergicznej, której towarzyszy pojawienie się wysypki, zaczerwienienia i obrzęku skóry.

Jedynym ograniczeniem jest indywidualna nietolerancja dowolnego komponentu, który jest częścią narzędzia.
W czasie ciąży mumia może być używana wyłącznie za radą specjalisty.
W okresie leczenia produktami na bazie mumii spożywanie alkoholu jest surowo zabronione.

Mumia musi być używana w sposób dozowany, w żadnym przypadku nie można arbitralnie zwiększyć dziennej ilości, szczególnie w przypadku spożycia, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych i powikłań.

W czasie ciąży i karmienia piersią produkt może być używany wyłącznie za radą specjalisty.

W okresie leczenia produktami na bazie mumii spożywanie alkoholu jest surowo zabronione.

Recenzje

Елена, 36, Ижевск

Kiedy znaleziono przepuklinę lędźwiową kręgosłupa, była już duża. Ponieważ była w 25 tygodniu ciąży, przyjmowanie leków nie było wskazane. Lekarz zalecił zabranie mumii i jednoczesne zetknięcie z nią. Naprawdę nie mając nadziei na pozytywny wynik, ale po kilku dniach bólu ból ustąpił, stopniowo stan poprawił się.

Po porodzie przeszła ponowną ocenę - przepuklina była nieco mniejsza.

Marina, 59 lat, Perm

Przepukliny kręgosłupa pojawiły się dawno temu. Okresowo zaliczam leczenie podtrzymujące, aby zapobiec całkowitemu uciskaniu korzeni nerwów rdzeniowych. Na następnym kursie masażu zamiast standardowego kremu przeciwzapalnego zastosowano środek z mumią. Rezultat był niesamowity: ból minął, poprawiono ruchomość kręgosłupa i ogólne samopoczucie.

Obejrzyj wideo: JERZY ZIĘBA - KRĘGOSŁUP (Grudzień 2019).

Loading...