Przydatne rośliny: nalewka żywokostu z przepukliną kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa, oficjalna medycyna sugeruje leczenie za pomocą ćwiczeń fizycznych lub interwencji chirurgicznej. Istnieją jednak alternatywne środki ludowej. Nalewka z żywokostu z przepukliną kręgosłupa może mieć skuteczny efekt i pomóc w rozwiązaniu problemu.

Nalewka żywokostu z przepukliną kręgosłupa może skutecznie działać.

Przydatne właściwości rośliny

Słowianie zwane żywokost Delphinium - jej zdolność do regeneracji tkanki kostnej i tkanki chrzęstnej, przeciwbólowe i zmniejsza stan zapalny. Roślina jest również przydatna w przepuklinach kręgosłupa. Ma szereg cech pozytywnych dla zdrowia ludzkiego:

 • przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek;
 • bolesne zespoły o różnej etiologii;
 • ma właściwości hemostatyczne;
 • ma działanie przeciwzapalne;
 • Przydaje się przy bólach stawów, obrzękach, przepuklinach.

Kompozycja żywokost wiele biologicznie czynne, witaminy z grupy B i E. zawiera polifenole, alkaloidy, lithospermic, rozmarynowy, kwas kawowy i tym podobne, gumy, żywice, śladowe ilości olejków eterycznych, skrobia, inulina, irydoidów, cholina, glikozydy monoterpenowych kumaryny.

Jednym z najważniejszych jest alantoina - katalizator procesów regeneracyjnych w tkankach organizmu.

Tak bogaty skład chemiczny determinuje przydatność żywokostu dla zdrowia.

Słowianie nazywani żywokostem lekarskim - dla zdolności do przywracania tkanki kostnej i chrzęstnej.
Roślina lecznicza jest przydatna w przepuklinach kręgosłupa.
Żywokost zmniejsza zespoły bólowe o różnej etiologii.

Jak przygotować i używać

Surowce świeże i suche są przygotowywane z naparami i wywary, kompresować, gotować maści. Możesz użyć rośliny jako monokomponent lub w mieszaninie z innymi składnikami.

Napary i wywary

Leki te można przyjmować doustnie i stosować zewnętrznie:

 • Infuzję do użytku wewnętrznego przygotowuje się z 1 łyżeczki. suchy korzeń i 200 ml wrzącej wody. Domagaj się 0,5 godziny i wypij całą objętość 4 razy w ciągu dnia.
 • Zamiast wrzącej wody możesz użyć gorącego mleka. W ten sam sposób wylewają korzeń żywokostu. Pij dziennie, dodając szklankę odrobiny płynnego miodu i 1 łyżeczkę. dowolny tłuszcz lub olej. Po zjedzeniu zjedz koktajl.
 • 1 łyżka. l. świeże lub suszone korzenie zalać 1 szklanką wody, nalegać 6-7 godzin i użyć 1 łyżkę. l. fundusze każdego dnia po każdym posiłku. Przechowywać infuzję w lodówce.Przebieg leczenia wynosi 1 miesiąc.
 • Jeśli nie ma przeciwwskazań, można użyć w zakładach infuzyjnych. Do 0,5 litra dobrej jakości wódki potrzebujesz 100 gram świeżych, pokruszonych korzeni. Mieszaninę utrzymuje się w ciemnym miejscu przez 3 tygodnie, wstrząsając co najmniej raz na 2 dni. Przefiltrować i pobrać 30 kropli na 0,5 szklanki wody 3 razy dziennie przez 30 minut przed posiłkami. Zaleca się używanie tego płynu do ciepłych kompresów.

Napary i wywary stosuje się do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. Możesz łączyć je z lokalnymi procedurami.

Infuzję do użytku wewnętrznego przygotowuje się z suchego korzenia żywokostu.

Kompresy grzewcze

Kompres, który jest nakładany bezpośrednio na bolesny obszar, ma działanie przywracające i przeciwbólowe. Przepis jest następujący:

 • Korzeń rośliny jest mielony na proszek i rozcieńczany gorącą wodą aż do uzyskania gęstej zawiesiny. Nakłada się na zaatakowany obszar, przykryty czystą bawełnianą ściereczką, a na wierzchu zawija się ciepły szalik. Konieczne jest zamocowanie kompresu elastycznym bandażem i pozostawienie go na noc lub dzień.
 • Kompresy alkoholowe działają ocieplająco i przeciwbólowo, dla nich nalewka żywokostu na bazie alkoholu. Tkanina bawełniana jest zwilżona w produkcie, nałożona na obszar bólu i ciepło jest pokryte.Czas trwania procedury nie przekracza 30 minut. Ważne jest, aby nie palić skóry.

Kompresy zaleca się stosować, jak w przypadku pierwszych objawów w długoletniej fazie choroby.

Maść z korzenia żywokostu

Jest to jeden z popularnych sposobów leczenia stawów i przepuklin kręgosłupa. Na receptę wymagane 0,5 kg świeżych korzeni żywokost 350 g świńskiego tłuszczu trzewnego, 70 g gumy z drzew iglastych, 300 ml jakości wódki.

Skład maści leczniczej obejmuje korzeń żywokostu, tłuszczu wieprzowego, sok drzew iglastych i wódkę.

Żywokost jest dokładnie myte i mielone w maszynce do mięsa lub mikserze. Tłuszcz wieprzowy jest podgrzewany na małym ogniu i dodaje wigoru. Mieszaninę gotuje się na średnim ogniu przez 40 minut. Zhivitsu jest topione na małym ogniu w żaroodpornym naczyniu, dodawane do pojemnika z tłuszczem i żywokostem i gotowane przez kolejne 10 minut. Dodaj bazę alkoholową, wymieszaj i wyłącz. Wlać do pojemnika do przechowywania.

Podczas korzystania z obolałych miejsc rozmazywane balsam, przykryć folia i położył się na plecach przez 40 minut.

Po zabiegu usunąć pozostałą maść czystą szmatką. Możesz użyć lekarstwa, jeśli odczuwasz ból, zanim osiągniesz pożądany efekt.

Przeciwwskazania

Uważa się, że przeciwwskazanie do korzystania z funduszy z żywokostu lekarskiego może służyć tylko jako indywidualna nietolerancja. Jednak przed rozpoczęciem fitoterapii należy skonsultować się z lekarzem.

Żywe właściwości żywokostu
Nalewka z żywokostu do stawów
Ja i medycyna ludowa, jak właściwie zrobić maść do leczenia kości z korzeni żywokostu

Recenzje

Irina, 41 lat: "Z powodu licznych małych przepuklin na plecach nie mogła spać ani pracować w spokoju. Znajomy polecił maść z korzenia żywokostu na tłuszczu wieprzowym i wódce. Na początku nie wierzyłem, ale po kilku procedurach stało się łatwiej. Zaczęła rozkładać zawiesinę na noc, rano - bez bólu, możesz normalnie żyć przez cały dzień. "

Vladimir, 50 lat: "Przez wiele lat cierpiałem na przepuklinę, były takie bóle, że upadłem na kolana, drętwiejąc nogami. Żona przekonała się, żeby użyć środka ludowego od żywokostu - nalegała na korzeń na alkohol i okładała mu ranę na plecach rano i wieczorem. Już pierwsza procedura dała wynik. Zacząłem brać nalewkę do środka - prawie wszystkie bóle zniknęły, ruchy w plecy nie są ograniczone. "

Loading...