Kompleksowe ćwiczenia z piłką gimnastyczną z przepukliną kręgosłupa

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną z przepukliną kręgosłupa są skuteczną metodą leczenia choroby na różnych etapach. Prawidłowo dobrana aktywność fizyczna pozwala wzmocnić mięśnie, stworzyć niezbędne napięcie mięśniowe, chronić stawy międzykręgowe przed dalszą destrukcją. Fizjoterapia powinna być przepisywana przez specjalistę, niezależna terapia jest niedopuszczalna.

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną z przepukliną kręgosłupa są skuteczną metodą leczenia choroby na różnych etapach.

Przyczyny choroby

Przyczyną pojawienia się wysunięcia włóknistego pierścienia między kręgami może być siedzący tryb życia. Cierpi na tę chorobę i ludzie, którzy są poddani nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu, długo w niewygodnej pozycji. Ponadto przepuklina może być spowodowana chorobami genetycznymi i licznymi uszkodzeniami kręgosłupa.

Wspomaga występowanie tej choroby nadmierne picie, palenie, regularne noszenie butów na wysokich obcasach, nadwaga.

Symptomatologia

Objawy różnią się w zależności od wybranego oddziału. W uszkodzonym obszarze występuje zespół bólu.

Przyczyną pojawienia się wysunięcia włóknistego pierścienia między kręgami może być siedzący tryb życia.
Promuje występowanie tej choroby nadmiernego picia, palenia.
Jeśli przepuklina jest zlokalizowana w okolicy szyjnej, możliwe są zawroty głowy, bóle głowy, ciemnienie w oczach.
W przypadku choroby klatki piersiowej, duszności, możliwe jest uczucie depresji.
Pacjent z przepukliną okolicy lędźwiowej nie może stać się głupim, ból może promieniować w nogę, częściej lewą.

Jeśli przepuklina jest zlokalizowana w okolicy szyjnej, zawroty głowy, bóle głowy, drętwienie kończyn górnych, ciemnienie w oczach jest możliwe.

W przypadku choroby klatki piersiowej, duszności, możliwe jest uczucie depresji.

Pacjent z przepukliną okolicy lędźwiowej może nie być w stanie wyrosnąć głupi, czasami występują problemy z wypróżnianiem. Ból może promieniować do nogi, często w lewo.

Wskazania i przeciwwskazania

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną są wyznaczane z przepuklinowym wysunięciem włóknistego pierścienia, osteochondroza, artroza, skrzywienie kręgosłupa, osłabienie mięśni grzbietu.

Jak leczyć przepuklinę międzykręgową
Jakie ćwiczenia mogę wykonać?
Jak radzić sobie z przepukliną

Takie czynności są zabronione dla kobiet w ciąży, które przeszły operację brzuszną. Ponadto ten rodzaj aktywności fizycznej jest przeciwwskazany u osób z uszkodzeniami kręgosłupa. Ćwiczeń dotyczących dopasowania z przepukliną nie należy wykonywać przez pewien czas po operacji.

Przygotowanie do terapii ruchowej

Przed rozpoczęciem zajęć powinieneś odwiedzić specjalistę. Poleci piłkę, która jest niezbędna w każdym indywidualnym przypadku, a także wykona indywidualny kompleks ćwiczeń. Wybór zadań zależy od lokalizacji choroby.

Wybór piłki gimnastycznej

Fitballs różnią się rozmiarem, rodzajem powierzchni (gładka, masaż). Ponadto piłka może mieć uchwyty: zszywki lub uchwyty.

Przed rozpoczęciem zajęć powinieneś odwiedzić specjalistę. Poleci piłkę, która jest niezbędna w każdym przypadku.
Fitballs różnią się rozmiarem, rodzajem powierzchni (gładka, masaż).
Wybierz fitball, wyposażony w system bezpieczeństwa z luk (jak wskazuje skrót ABS lub BRQ).
Przed zakupem pocisku powinieneś skonsultować się ze specjalistą. On poleci gładką lub masującą piłkę.

Wybierz fitball, wyposażony w system bezpieczeństwa przeciwko pęknięciom.Konieczne jest, aby w przypadku uszkodzenia pocisk nie pękł, ale został powoli zerwany. Obecność takiego układu jest wskazywana skrótem ABS lub BRQ.

Aby podnieść muszlę o wymaganym rozmiarze, musisz usiąść na niej, prostując plecy i kładąc stopy na podłodze. Po prawidłowym dopasowaniu fitball nogi będą wygięte pod kątem 90 °.

Przed zakupem pocisku powinieneś skonsultować się ze specjalistą. On poleci gładką lub masującą piłkę.

Ważne jest, aby kupować fitball tylko w wyspecjalizowanych sklepach sportowych. Przed zakupem poproś o certyfikat jakości.

Ten środek zapobiegawczy pozwoli uniknąć zakupu niespełniającego norm produktu, który może zaszkodzić twojemu zdrowiu.

Zasady wykonywania ćwiczeń

Rozpocznij zajęcia z minimalnym obciążeniem. Liczba powtórzeń musi być najpierw mała i stopniowo zwiększać.

Przed ćwiczeniem musisz się rozgrzać. Pozwoli to uniknąć obrażeń, dyskomfortu podczas sesji. Łatwa rozgrzewka rozgrzeje mięśnie i sprawi, że ćwiczenia będą bardziej skuteczne.

Rozpocznij zajęcia z minimalnym obciążeniem. Liczba powtórzeń musi być najpierw mała i stopniowo zwiększać.
Przed ćwiczeniem musisz się rozgrzać.Pozwoli to uniknąć obrażeń, dyskomfortu podczas sesji.
Ruchy powinny być płynne, powolne. Powinieneś wybrać wygodny rytm.
Ćwicz z bólem, dyskomfort nie może, więc powinieneś natychmiast poinformować lekarza o problemie.

Fitball powinien być pompowany mocniej. Ruchy powinny być płynne, powolne. Powinieneś wybrać wygodny rytm. Ostre, szybkie ruchy mogą prowadzić do pogorszenia.

Ćwicz z bólem, dyskomfort nie może. Natychmiast przerwij ćwiczenie i powiedz lekarzowi o problemie.

Kompleks ćwiczeń

Program jest wybierany indywidualnie, biorąc pod uwagę charakterystykę pacjenta. Wybierając ćwiczenia, brana jest pod uwagę lokalizacja uszkodzeń.

Aby rozciągnąć kręgosłup, musisz usiąść na piłce, wyprostować plecy i rozprostować głowę. Po osiągnięciu maksymalnego rozciągnięcia odebrana pozycja powinna zostać ustalona na 10 sekund, a następnie przyjąć pozycję początkową.

Fitball - ćwiczenia na ból pleców
Leczenie bólu kręgosłupa bez leków.
Jak pozbyć się bólu pleców za pomocą fitball?

Ważne i ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców.Połóż brzuch leżący na kuli. Połóż dłonie na podłodze, spróbuj unieść nogi równolegle do podłogi, a następnie ugnij kolana. Powtórz do 50 razy. Ważnym warunkiem jest stabilność sytuacji: musisz upewnić się, że fitball nie zaczyna się toczyć.

Pomagaj i ćwicz przy ścianie. Należy stanąć tak, aby piłka spoczywała na jednej stronie z tyłu, a na drugiej - na ścianie. Powoli usiądź na wydechu, ustal pozycję na 5-10 sekund, wstań. Powtórz do 20 razy.

Zalety nauki w domu

Zaletą uprawiania fizjoterapii w domu jest wygoda pacjenta. Nie ma potrzeby, aby dostać się do kliniki, co pozwala uniknąć niepożądanego pobytu pacjenta w transporcie.

Pacjent ma również możliwość budowania treningów w swoim harmonogramie w dogodnym czasie. Ponieważ ćwiczenia powinny być wykonywane w komfortowym rytmie, dla każdej osoby czas może się różnić. Zajęcia w domu pozwolą pacjentowi nie spieszyć się, ponieważ nie będzie on musiał wykonać wymaganej liczby podejść w ograniczonym przedziale czasowym.

Obejrzyj wideo: Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy (Styczeń 2020).

Loading...