Metody leczenia drętwienia stopy przepukliną kręgosłupa

Leczenie drętwienia stopy przepukliną kręgosłupa jest złożone. Taktyki terapeutyczne zależą od rodzaju zaburzeń wrażliwości i nasilenia objawów.

Taktyki terapeutyczne drętwienia nóg zależą od rodzaju zaburzeń wrażliwości i nasilenia objawów.

Rodzaje zaburzeń wrażliwości

Istnieją 3 główne typy zaburzeń: parestezje, hypestezja i przeczulica, z których mogą cierpieć zarówno lewa, jak i prawa noga, a rzadziej oba kończyny.

Parestezje

Jest to objaw związany z wrażliwością patologiczną, objawiającą się w postaci pieczenia uda i stopy, uczuciem gęsiej skórki i mrowieniem w palcach. Ten znak powstaje w wyniku uszkodzenia lub podrażnienia korzenia nerwu.

Hypesesia

Charakteryzuje się naruszeniem wrażliwości procesów nerwowych, które prowadzą do poczucia drętwienia w obszarze kości krzyżowej i lewej lub prawej kończyny. To często narusza chód, jest słabość mięśni.

Hiperestezja

Pojawia się w postaci nadwrażliwości na bodźce zewnętrzne. Ten stan jest często połączony ze skurczami,często występują również skurcze i swędzenie w okolicy lędźwiowej i kończynach.

Hippresję często łączy się ze skurczami.

Jak rozróżnić w domu

Jeśli nogi stają się drętwiejące z przepukliną, konieczne jest śledzenie, jakie dodatkowe objawy towarzyszą temu schorzeniu. W obecności silnego ból pleców, który zmniejsza się w pozycji leżącej na plecach i zwiększa się, gdy wzrost złoża, a także połączony z uczuciem mrowienie nóg w stanie ocenić obecność występu z charakterystycznym parestezje.

Stałe odczucie drętwienia i zmniejszenie percepcji bodźca termicznego może wskazywać na przepuklinę okolicy lędźwiowej, która zaciska zakończenia nerwowe.

Taki zespół kręgowców jest niebezpieczny dla całkowitej utraty wrażliwości na kończynę. Napady występujące w nocy, którym towarzyszą skurcze mięśni i ból krzyża, również powinny być alarmujące. Ta symptomatologia wskazuje na hiperazę.

Leczenie

Leczenie drętwienia nogi z wysunięciem kręgosłupa obejmuje stosowanie leków, fizjoterapii i mechanoterapii, masażu i gimnastyki. Zintegrowane podejście pomoże pozbyć się nieprzyjemnych objawów.

Lek Baralgin pomaga wyeliminować silny ból z drętwieniem stopy.
Kiedy intensywność objawów bólowych można stosować maści diklofenak.
Zrelaksować mięśnie gładkie, usuwania przykurczy w miejscu występu, pomoże Mydocalm.

Leki

Grupy leków, które będą skuteczne:

  • Przeciwbólowe :. Tempalgin, Baralgin itp pomaga pozbyć się ostrych objawów. Zastosuj te leki z silnymi bólami.
  • Przeciwzapalny :. diklofenak itp naiz Przypisywanie intensywny ból symptomatologii. Leki stosowane w obu postaciach dawkowania jak maście i tabletek.
  • Hondoprotektornye :. Chondroxide, Teraflex itp Przypisywanie aby zatrzymać postęp zniszczenie krążka międzykręgowego. Preparaty szeregu zmniejszonym chrząstki, poprawiającej stan układu mięśniowo-szkieletowego.
  • zwiotczające mięśnie :. Mydocalm itp Tolizor pomaga pozbyć się napięcia mięśniowego. Rozluźnia mięśnie gładkie, usuwania przykurczy w miejscu występu.

Fizjoterapia

Skuteczne metody fizjoterapii z odrętwienia:

  • Elektroforeza. Na podstawie oddziaływania AC, który jest dostarczany przez płytkę metalową i generującej magazyn narkotyków.Tak więc leki przeciwbólowe i przeciwzapalne szybko osiągają patologiczne skupienie.
  • UHF. Terapia ultraszybka może przyspieszyć regenerację tkanek, zmniejszyć stan zapalny w wyniku działania pola elektromagnetycznego.
  • Laseroterapia. Opiera się na efekcie promieniowania monochromatycznego. Laser dociera do strefy wypukłości, eliminując zapalenie i uruchamiając odbudowę krążka międzykręgowego.

Terapia ultraszybka może przyspieszyć regenerację tkanek, zmniejszyć stan zapalny w wyniku działania pola elektromagnetycznego.

Mechanoterapia

Ta technika jest rodzajem pasywnej gimnastyki, którą przeprowadza się za pomocą specjalnych symulatorów. W ten przyspiesza krążenie krwi w obszarze problemu, ulepszoną przewodzenie impulsów nerwowych, zwiększa amplitudę ruchów kręgosłupa, zaciski są usuwane, w wyniku utraconych kończyn czułości zwróconych.

Mechanoterapia jest niebezpieczna z zaawansowanymi przepuklinami, więc powinieneś postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy, ustalonym harmonogramem zajęć.

Masaż

Masaż z wysunięciem, któremu towarzyszy drętwienie nogi, może złagodzić objawy bólowe spowodowane rozluźnieniem i wydłużeniem obszaru problemowego. Terapeuta manualny łączy w sobie kilka technik naraz: wibracje, szczypanie, rozciąganie i prasowanie.

Gimnastyka z odrętwiałymi nogami

Kompleks ćwiczeń pozwala pozbyć się naruszeń wrażliwości w kończynach. Ważne jest, aby uwolnić korzenie nerwu, eliminując skurcz. W tym celu zaleca się preferowanie ćwiczeń na pasku.

Wystarczy przeciągnąć minutę dziennie, aby rozciągnąć kręgosłup lędźwiowy.

Ten sam efekt można osiągnąć w pozycji leżącej na plecach. W tym przypadku konieczne jest rozprostowanie rąk i nóg w przeciwnych kierunkach, na przemian relaksacja i dynamika.

Dlaczego moje nogi stają się odrętwiałe, jak leczyć drętwienie nóg
Tempalgin
Chondroksyd, instrukcja. Osteochondroza kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych

Kolejnym przydatnym ćwiczeniem przepukliny kręgosłupa, któremu towarzyszy drętwienie kończyn, stanowi pozę na czworakach z rozciąganiem. Aby to zrobić, musisz rozciągnąć lewą rękę i prawą nogę w przeciwnych kierunkach na 30 sekund.Następnie zmień kończyny.

Przy tej patologii przydatne jest chodzenie na palcach. Aby przywrócić czułość pomoże ćwiczyć na macie Kuznetsova. Aby to zrobić, umieść stopy na aplikatorze i gładko przetocz je od skarpet do pięt.

Obejrzyj wideo: Przepuklina L5 - S1 - jak to naprawić ? (Wrzesień 2019).

Loading...