Jak zaleca się spać z przepuklinowym kręgosłupem?

Kiedy dyski są zdeformowane, przepuklina pojawia się poprzez wybrzuszenie tkanek jądra tkanki tłuszczowej poza włóknisty pierścień. Patologia sprzyja rozwojowi procesu zapalnego, z bólem i obrzękiem. Ten stan ulegnie pogorszeniu, jeśli śpisz z przepukliną w niewygodnej pozycji. W takim przypadku mikrokrążenie może się pogorszyć, co doprowadzi do rozprzestrzenienia się patologii na sąsiednie obszary krążka międzykręgowego. Aby uniknąć takich problemów, zaleca się, aby wybrać prawidłową postawę snu i zwracać uwagę na jakość łóżka, poduszki.

Aby uniknąć takich problemów, zaleca się, aby wybrać prawidłową postawę snu i zwracać uwagę na jakość łóżka, poduszki.

Zasady zdrowego snu

Głównym zadaniem w tym przypadku - redystrybucja obciążenia stawów i kręgosłupa, w szczególności. Możesz to osiągnąć na wiele sposobów:

 • Wybierając odpowiednią pozycję ciała, w której kręgosłup jest wyprostowany, odzyskiwanie zakręty fizjologiczne, zmniejszenie nacisku na wpływ kręgów i dysków;
 • Promuje zdrowy sen prawidłowo wybrany łóżko, materac i poduszki - są zewnętrzne czynniki przyczyniające się do łagodzenia stanu;
 • pełna relaksacji, który może być ze względu na zastosowanie środków zwiotczających (herbata, wywar, infuzję, leki), stwarzając odpowiednie warunki pomieszczenia;
 • eliminacja czynników stresowych, ważne jest unikanie zmęczenia;
 • Dodatki powinny być wykorzystywane do spania, ta poduszka może być złożonej konfiguracji, są włączone jako wyściółki pod plecy lub kończyn, wybór położenia ciała, w tym samym czasie, ustalonym przez lokalizacji przepukliny;
 • Zaleca się spać przynajmniej 8 godzin, a idąc do łóżka powinno nastąpić nie później niż w ciągu 22 godzin, podczas gdy na początku wzrost nie spowoduje nieprzyjemnych emocji, aw tym czasie organizm będzie miał czas na odpoczynek;
 • W ciągu dnia zaleca się gimnastykę leczniczą, która pomoże rozluźnić mięśnie za pomocą sztywnych ruchów.
Zdrowy materac nadaje się do zdrowego snu.
Ważne jest, aby wyeliminować czynniki stresowe, które prowadzą do szybkiego zmęczenia.
W ciągu dnia zaleca się robić gimnastykę, które przyczynią się do rozluźnienia mięśni przy ograniczonym ruchu.

Prawidłowe pozycje do snu

Wyboru odpowiedniej pozycji ciała należy dokonać biorąc pod uwagę lokalizację przepukliny. W większości przypadków następujące stany ułatwiają stany:

 1. Spać z boku.Ta opcja jest odpowiednia w przypadkach, gdy rozwija się przepuklina przednia.
 2. Pomaga zmniejszyć ból w tylnej części pozycji embrionalnej. W tym samym czasie musisz położyć się na boku, a nogi są zgięte w kolanach i przyciągnięte do brzucha. Możesz użyć poduszki do podparcia pleców i szyi. Inną opcją jest zainstalowanie poduszki między nogami w pozycji leżącej na boku. W tym przypadku występuje także rozluźnienie niektórych obszarów mięśni, co pomaga złagodzić stan pacjenta.
 3. Pozycja z tyłu. Aby utrzymać fizjologiczne zgięcia, zaleca się założenie twardej poduszki pod kolana. Ta pozycja pomaga odciążyć kręgosłup lędźwiowy. Podobny efekt uzyskuje się, gdy poduszka jest umieszczona w obszarze goleni.

Jest to konieczne, aby uniknąć nacisku na mięśnie brzucha podczas snu, t. Aby. Stan pacjenta cierpiącego na chorobę kręgosłupa będzie jeszcze gorzej. Często indywidualne podejście zapewnia najlepszy wynik. Sam pacjent odczuje, w jakiej pozycji mijają bóle, rozluźnia mięśnie i pojawia się poczucie komfortu.

Wyboru odpowiedniej pozycji ciała należy dokonać biorąc pod uwagę lokalizację przepukliny.

Jakie powinno być łóżko?

Nie zawsze lokalizacja kręgosłupa w płaszczyźnie poziomej ułatwia stan ciała. Jeśli śpisz na podłodze, a nawet na łóżku, może wystąpić ból. Aby wyeliminować nieprzyjemne odczucia, zaleca się sprawdzenie, która pozycja przynosi ulgę. Na przykład często pomaga zmniejszyć poziom bólu w pozycji, w której górna część kręgosłupa jest nieznacznie podniesiona.

W takich przypadkach zaleca się zakup regulowanego łóżka. W takich modelach część konstrukcji jest podniesiona, co ułatwia redystrybucję ładunku na kręgach i dyskach. Alternatywą jest użycie składanego krzesła. W tym przypadku także zasada redystrybucji nacisku na kręgosłup, ponieważ górna część ciała jest lekko podniesiona.

Jeśli śpisz na podłodze, a nawet na łóżku, może wystąpić ból.

Ogólne zasady wyboru materaca

Zwróć uwagę na modele o średniej i wysokiej sztywności. Wybór dokonywany jest z uwzględnieniem lokalizacji i stadium rozwoju przepukliny. Modele o średniej twardości są częściej używane. Najlepszym wyborem z przepukliną jest materac ortopedyczny - pozwala przywrócić fizjologiczne krzywe kręgosłupa, zapewniając zdrowy sen.Podobne produkty są wskazane do stosowania w osteochondrozie, przepuklinach międzykręgowych itp. Konieczne jest nadanie pierwszeństwa wypełniaczowi kilku rodzajów:

 • lateks;
 • golenie orzechów kokosowych.

Którą poduszkę wybrać?

Zaleca się stosowanie modelu ortopedycznego. Często ma specjalny wałek, dzięki czemu szyja przyjmuje pozycję neutralną. Modele ze wsparciem szyjnym pomagają zmniejszyć nacisk na kręgosłup.

Jeśli pacjent cierpi na alergię, musisz wybrać produkty wykonane z naturalnych materiałów.

Poduszka powinna być średniej twardości. Nie należy używać miękkich produktów, ponieważ w pozycji z boku ich wysokość zmniejsza się, co przyczynia się do zmiany fizjologicznego zginania odcinka szyjnego kręgosłupa. Wymiary poduszki są określane przez szerokość ramion - nie powinny wychodzić na krawędzie produktu, gdy pacjent leży na plecach.

Promowanie dobrego snu w nocy

Konieczne jest przestrzeganie prostych zasad, a następnie nieprzyjemne objawy nie będą przeszkadzać w nocy:

 1. Zaleca się iść do łóżka tylko wtedy, gdy jest senność. W obecności bólu trudno zasnąć, jeśli wcześniej nie było takiej potrzeby.Osoba często zmienia swoją pozycję, co tylko pogorszy sytuację.
 2. Umiarkowana aktywność fizyczna w ciągu dnia przyczynia się do zmęczenia, co pozwala szybko zasnąć wieczorem. Jednak ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ z przepukliną zwiększona aktywność ruchowa jest przeciwwskazana. Zalecane spacery, gimnastyka lecznicza, pływanie. Jeśli praca jest siedząca, musisz co godzinę robić półtorej przerwy, jeśli to możliwe, poświęcasz czas na prosty trening.
 3. Lepiej nie używać technologii informacyjnej przed snem. To promuje nadmierne podniecenie. W rezultacie trudniej będzie zasnąć.
 4. Zdrowy sen ułatwia ciemność i chłód w pokoju. Nie zaleca się używania lampki nocnej. Pożądane jest kontrolowanie poziomu temperatury w pomieszczeniu, dla osoby wygodnej jest tryb +18 ... +22 ° C.
 5. Nie zaleca się picia przed snem napojów zawierających naturalne patogeny: herbaty, kawy. Alkohol jest również przyczyną niespokojnego snu. Nie można go stosować wieczorem. Późne spożywanie pokarmów nie sprzyja zdrowemu snu. Pożądane jest, aby obiad był nie później niż 2-3 godziny przed snem.
 6. Zastosuj praktyki oddechowe, które sprzyjają relaksacji.Medytacja i joga są powszechne. Wskazane jest zrobienie tego przed snem, wtedy efekt będzie silniejszy.
 7. Wieczorem zalecane są ciepłe kąpiele i prysznice.
 8. Pomaga zrelaksować się ziołową herbatą. W tym samym celu weź środek zwiotczający mięśnie, ale lek powinien być przepisany przez lekarza.
 9. Wykonaj zimne kompresy na dotkniętym obszarze.
Jak spać z przepukliną. Opuszczamy plecy.
Jak spać z korzyścią

Dodatkowo można kupić specjalny wałek gimnastyczny. Wystarczy usiąść na plecach przed pójściem do łóżka i toczyć się kilka razy w różnych kierunkach.

Obejrzyj wideo: Zlikdiwuj ból pleców za pomocą jednego ruchu (Styczeń 2020).

Loading...