Zastosowanie apiterapii z przepukliną kręgosłupa

Apiterapia przepuklina kręgosłupa, lub leczenie z jadu pszczelego - skuteczna metoda, dzięki której usunięcie objawów choroby i poprawa stanu pacjenta. Używane w okresie rehabilitacji w celu utrwalenia pozytywnych wyników leczenia medycznego i uzyskania stabilnej remisji.

Apiterapia z przepukliną kręgosłupa lub leczenie jadem pszczelim jest skuteczną metodą, dzięki której można usunąć objawy choroby.

Przyczyny choroby

Przepuklina rdzenia występuje w tle różnych chorób zwyrodnieniowych układu mięśniowo-szkieletowego, w wyniku którego nastąpiło naruszenie mineralizacji kości i tkanki chrzęstnej, staje się rzadsza i kruche.

Główne przyczyny rozwoju patologii:

 • osteochondroza;
 • skolioza, lordoza;
 • Choroba Bechterewa;
 • osteoporoza i inne.

Główne przyczyny rozwoju skoliozy przepuklinowej.

Ponadto urazowe uszkodzenie rdzenia kręgowego może również powodować pojawienie się przepukliny.

Czynnikami predysponującymi są: nadwaga, wiek, siedzący tryb życia itp.

Zasada wpływu

Leczenie przez kłucie charakteryzuje się powszechnym występowaniem.Wynika to z wysokiej skuteczności apiterapii i prawie całkowitego bezpieczeństwa dla pacjenta.

Zasadą tej metody jest to, że apitoksyna, czyli jad pszczeli, zawiera substancje czynne, które po spożyciu aktywują procesy metaboliczne, utleniające, regenerujące i inne ważne procesy zachodzące w ludzkim organizmie.

Wydajność i czas trwania metody

Apitoksyna ma następujący wpływ na tkanki:

 1. Działanie rozkurczowe. Szybko łagodzi skurcz mięśni i napięcie w miejscu aplikacji. Z tego powodu zmniejsza się obrzęk tkanek, przez co wyciskane są procesy nerwowe i naczynia krwionośne.
 2. Efekt ocieplenia. Pod wpływem apitoksyny aktywuje się krążenie. Zapewnia to efekt ocieplenia i zmniejszenie aktywności procesu zapalnego.
 3. Właściwości przeciwzapalne. Substancje biologicznie czynne łagodzą stany zapalne, usuwają ból pleców i obrzęk dotkniętej tkanki w okolicy przepuklinowej tarczy.
 4. Regeneracja akcji. Pomaga przywrócić elastyczność i elastyczność chrząstki i tkanki kostnej, poprawia odżywianie komórek i zapewnia im tlen.

Apitoksyna działa przeciwzapalnie na tkanki.

Reakcja ciała w odpowiedzi na wprowadzenie jadu pszczelego następuje natychmiast, więc pozytywny wynik apiterapii można zauważyć niemal natychmiast po zakończeniu zabiegu.

Jednakże, aby uzyskać pozytywną dynamikę w leczeniu pacjenta, musi on całkowicie przejść kurs apiterapii. Liczba procedur ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Bierze się tu pod uwagę: nasilenia objawów klinicznych choroby, pacjenta reklamacji, wielkości i lokalizacji przepukliny, w obecności lub nieobecności naruszenia nerwów rdzeniowych.

Apiterapia w leczeniu chorób kręgosłupa i pleców
leczenie kręgosłupa przez pszczoły

Techniki apiterapii

Przed rozpoczęciem procedury jest to konieczne do testowania wrażliwości na produkty pszczele i ukąszeniach owadów. Aby to zrobić, należy zastosować 1 pszczoła na obszarze zagrożonym z pęsetą lub palcami. Ukłucie w skórze może być od 1 do 10 minut, po czym musi on zostać usunięty.

Pacjent powinien przebywać w klinice przez 1-2 godziny pod nadzorem lekarza.

Jest to konieczne, aby w razie reakcji alergicznej szybko uzyskać pilną pomoc. Pod koniec zabiegu ranę należy potraktować maścią hydrokortyzonową.

Wprowadzenie jadu pszczelego w organizmie człowieka mogą być realizowane w inny sposób - za pomocą elektroforezy lub fonoforeza. Pomoże to substancji wniknąć głęboko w tkankę. Czas trwania zabiegu wynosi 10-12 minut, kurs terapeutyczny obejmuje 10-15 sesji.

W leczeniu przepuklin rdzeniowych mogą być wykorzystywane nie tylko żyją owady, ale pszczoły Podmore - szczątki martwych pszczół, a także wosk pszczeli, propolis, kromki chleba pszczoła. Skuteczność tego sposobu jest to, ze względu na członków chitynowym powłoki substancji biologicznie czynnych, aminokwasy, pierwiastki śladowe i jadu pszczelego. Powoduje to lek przeciwzapalny, znieczulający i działanie immunomodulujące.

Pszczoły Podmore może być stosowany miejscowo w postaci maści i rastirok, jak również doustnie w postaci wlewów i wywary.

Pszczoły Podmore może być stosowany miejscowo w postaci maści i rastirok, jak również doustnie w postaci wlewów i wywary.

Przeciwwskazania

Leczenie przepuklin przez pszczoły nie zawsze może być przeprowadzone. Istnieją przeciwwskazania do postępowania, które należy podjąć w celu uniknięcia rozwoju działań niepożądanych i powikłań.

Główne przeciwwskazania:

 1. Reakcja alergiczna związana z ukąszeniami pszczół w anamnezie. Nietolerancja na miód, mleczko pszczele i inne produkty pszczele.
 2. Apiterapia jest zabroniona podczas ciąży i laktacji. Istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej u dziecka.
 3. Zaostrzenie chorób somatycznych lub zakaźnych, takich jak gruźlica, poważne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego i inne patologie.
 4. Pojawienie się łagodnych lub złośliwych nowotworów.
 5. Nadmierny wysiłek fizyczny lub psychiczny, który wywoływał wyczerpanie nerwowe.
 6. Ciężka patologia narządów wewnętrznych na etapie pod- lub dekompensacji. Należą do nich choroby wątroby, nerek, trzustki, układu sercowo-naczyniowego.
 7. Okres po rutynowych szczepieniach zapobiegawczych itp.
Głównym przeciwwskazaniem jest reakcja alergiczna związana z ukąszeniami pszczół w anamnezie.
Poważne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego jest przeciwwskazaniem do apiterapii.
Gdy choroba wątroby nie może być stosowana apiterapia.

Recenzje

Anna, 59 lat, Nikopol

Nigdy nie wierzyłem w skuteczność ludowych metod leczenia, a tym bardziej za użądlenia pszczół. Kiedy jednak doszło do naruszenia nerwów rdzeniowych i pogorszyła się wrażliwość rąk, postanowiłem spróbować.

Apiterapia jest wyjątkowo nieprzyjemną procedurą, szczególnie gdy znasz te owady od dzieciństwa. Jednak wszystko minęło prawie bezboleśnie, w miejscu rany natychmiast pojawiło się ciepło. Po 10 zabiegach stan się poprawił, nie żałuję, że zdecydowałem.

Наталия, 39 lat, Симферополь

Fakt, że miód, mleczko pszczele i inne produkty mają wiele właściwości leczniczych, wiedziałem od dawna. Jednak ostatnio słyszałem o korzyściach z jadu pszczelego. Na polecenie przyjaciela zapisałem się na apiterapię, ponieważ od kilku lat byłem nękany bólem krzyża spowodowanym przepukliną kręgosłupa.

Zabieg trwa tylko 10-15 minut, a po pół godzinie można wrócić do domu. Polecam wszystkim koneserom medycyny ludowej.

Loading...