Czy leczenie przepukliny jest rdzeniowe za pomocą Vitafon?

Leczenie przepukliny kręgosłupa przez Vitafon odbywa się jako środek pomocniczy. W takim przypadku stosuje się metodę mikrowibracji na dotkniętym obszarze tkanek. Takie urządzenie pozwala przywrócić metabolizm na poziomie komórkowym. Z tego powodu eliminuje się przyczynę przyczyniającą się do pojawienia się i rozwoju wysunięcia jądra miażdżystego. Czas trwania zabiegu zależy od stanu pacjenta, stadium przepukliny. Urządzenie ma przeciwwskazania do stosowania, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem rehabilitacji.

Leczenie przepukliny kręgosłupa przez Vitafon odbywa się jako środek pomocniczy.

Wydajność aplikacji

W wyniku działania mikrowibracji następuje ogólna poprawa stanu organizmu, która wynika z normalizacji różnych procesów:

 • przywrócono przepływ limfy i przepływ krwi, dzięki czemu poprawiła się jakość odżywiania komórek przy użyciu przydatnych substancji, tlenu;
 • znika lub znacząco zmniejsza obrzęki;
 • stopniowo następuje przywrócenie tkanek w dotkniętym obszarze, nawet jeśli nie ma postępu, następuje zatrzymanie procesów zwyrodnieniowych, które sprzyjają rozwojowi przepukliny międzykręgowej;
 • toksyny są szybko uwalniane;
 • następuje osłabienie bolesnych wrażeń.

Nie ma gwarancji, że wszystkie te efekty widać natychmiast, t. Aby. Metoda Vibrosoundtouch działając indywidualnie w każdym organizmie.

Czasami nie ma oczywistych ulepszeń. Jednak w większości przypadków jeden lub więcej systemów jest znormalizowanych.

Technika fonacji kręgosłupa

Głównymi przyczynami powstawania przepukliny są:

 • osłabienie mięśni z tyłu systemu na wyższym poziomie przewidzianym do rdzenia obciążenia kolumny;
 • procesy degeneracyjne, które rozwijają się w wyniku zaburzeń metabolicznych na poziomie komórkowym.

Urządzenie Vitafon rozwiązuje oba problemy, stymulując tkankę poprzez mikrowibrację. Fale rozprzestrzeniać poprzez tuleję blokującą, która jest zamontowana na obudowie w obszarze uszkodzenia.

Jak leczyć przepuklinę międzykręgową bez operacji. Wskazówki od Eleny Malysheva
Przepuklina kręgosłupa. Leczenie 7 minut dziennie

Mikrowibracje są tworzone ze względu na zmianę częstotliwości dźwięku. Dzieje się to w dwóch pasmach:

 • od 20 Hz do 4,5 kHz;
 • od 200 Hz do 18 kHz.

Jedną procedurę fonacji przeprowadza się przez 30 minut.Ten okres może zostać skrócony, jeśli liczba sesji zostanie zwiększona. Vitaphone instrumentem często stosowany w placówkach opieki zdrowotnej, ale najnowszy model generacji jest dozwolone do stosowania w domu.

Przeciwwskazania

Aby uzyskać dobry wynik terapii metodą fonacji, należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania. Obejmują one:

 • stan gorączkowy;
 • choroba nowotworowa towarzyszy powstawanie nowotworu w miejscu, gdzie jest planowane do leczenia przepukliny;
 • miażdżyca;
 • procesy zapalne, obejmujące naczynia, zakrzepicę;
 • stymulanty wszczepione w ciało;
 • okres ciąży;
 • choroby zakaźne w ostrej postaci;
 • złogi w pęcherzyku żółciowym i przewodach.
Leczenie rdzenia kręgowego za pomocą Vitafon w czasie ciąży jest przeciwwskazane.
W przypadku ostrej choroby zakaźnej leczenie Vitafon jest zabronione.
Zakrzepica nie może leczyć przepuklina Vitaphone płyty.

Podczas zabiegu należy ominąć obszar serca. Biorąc pod uwagę, że zasięg urządzenia Vitaphon nie przekraczającym 10 cm, może być stosowany do leczenia obszarów organizmu,które są poza obszarem przeciwwskazań. Harm nie nastąpi.

Modele

Producent oferuje 5 wariantów wzorów. Wszystkie różnią się funkcjonalnością, właściwościami, urządzeniem. Z założenia urządzenia dzielą się na dwie ogólne grupy:

 • wibrofony, tutaj obejmują model Vitafon, Vitafon-T, Vitafon-5;
 • Połączone urządzenie jednocześnie dwie funkcje: vibrosoundtouch i naświetlania promieniowaniem IR, to obejmują grupę Vitaphon Vitaphon i IR-2.

Aby dokonać właściwego wyboru, musisz dowiedzieć się więcej o różnicach między różnymi typami urządzeń. Tak więc, jeśli weźmiemy pod uwagę grupę klasycznego wibrafon (model T i 5), to należy zauważyć, że promień działania mają ten sam - w najprostszym modelu (Vitaphon) 10 cm umieszczono 4 trybie ekspozycji .. Zakres częstotliwości: od 30 Hz do 18 kHz.

Urządzenie Vitafon-5 jest skuteczne w przypadkach, gdy konieczne jest poprawienie jakości drenażu limfatycznego.

Vitafon-5 jest ulepszoną wersją wcześniej rozważanego analogu. Urządzenie wyposażone jest w dużą liczbę wibronów - 8 sztuk. Zmniejsza to czas trwania tła. Takie urządzenie jest bardziej skuteczne w przypadkach, gdy konieczne jest poprawienie jakości drenażu limfatycznego.Zakres częstotliwości nie jest tak szeroki jak zakres analogowy Vitafon i waha się od 30 Hz do 8 kHz (+/- 1,5 kHz).

Realizacja z oznaczeniem T jest podobna pod względem konstrukcji i zasady działania do innych modeli. To urządzenie ma zegar. Ułatwia to kontrolowanie procedury. Zestaw zawiera 2 piloty. Zakres częstotliwości roboczej zmienia się od 30 Hz do 18 kHz. Pozostałe parametry są takie same jak w przypadku klasycznej wersji Vibraphone.

Jeśli weźmiemy pod uwagę grupę urządzeń z nadajnikiem podczerwieni, należy zauważyć, że oba modele (IR i 2) są pod wieloma względami podobne do siebie. Tak więc, zamiast pojedynczego wibrafonu, konstrukcja zapewnia nadajnik podczerwieni.

Dzięki temu urządzenie może dodatkowo spełniać szereg funkcji: usuwa stany zapalne, zmniejsza natężenie bólu w ograniczonym obszarze, normalizuje drenaż limfatyczny.

Jednak ze względu na fakt, że projekt zapewnia tylko jeden wibrafon, czas trwania sesji tła jest znacznie zwiększony. Zakres częstotliwości: od 30 Hz do 16 kHz. Analog Vitafon-2 jest bardziej funkcjonalnym urządzeniem. Jest wyposażony w dużą liczbę wibropol: 1 pojedynczy, 2 podwójne i materac, wyposażony w 8 urządzeń. Ponadto projekt zapewnia 1 nadajnik podczerwieni.Jest to urządzenie uniwersalne, które stosuje się do normalizacji szpiku kostnego w otaczającej tkanki, zapalenie stawów, zapalenie stawów, nadciśnienie, wątroby i innych.

Okres rehabilitacji

Jeśli nie było wystawanie krążków, urządzenie Vitaphone może być używana przez dłuższy okres 1 do 3 lat. Ta potrzeba jest spowodowana znacznym odkształceniem włóknistej tkanki pierścieniowej. Dla porównania, w osteochondroza, w przypadku, gdy jeszcze nie pojawiła się przepuklina, rehabilitacja przez Vitafon trwa nie dłużej niż 3 miesiące. Na czas trwania terapii zaleca się wyeliminowanie następujących czynników:

 • intensywna aktywność fizyczna;
 • podnoszenie ciężarów powyżej 5 kg;
 • zmęczenie organizmu, z tego powodu, pacjenci zalecane 2-godzinny wypoczynek w ciągu dnia;
 • niewygodne buty, które pomogą złagodzić drżenie podczas chodzenia;
 • korzystanie z transportu w okresie leczenia powinno być mniej podróżowane pieszo.

W okresie rehabilitacji należy zmniejszyć intensywność wysiłku fizycznego.

Recenzje

Ekaterina, 37 lat, Omsk

Cierpiałam na przejawy przepukliny od kilku lat. W tym czasie próbowałem różnych technik, ale zapewniają efekt krótkoterminowy.Nabył Vitafon, najprostszy model. Cena jest do zaakceptowania. Mikrowibracje są ledwo zauważalne, ale dźwięk podczas pracy jest zbyt głośny. Nie podobało mi się to. Ale biorąc pod uwagę, że nie mam jeszcze alternatyw, mimo to kontynuowałem kurs. Z czasem odczuwaliśmy ulgę: intensywność bólu zmniejszała się, czułem się lepiej. Inne zmiany nie czekały, ponieważ trudno wytrzymać ten hałas przez pół godziny, podczas gdy sesja trwa.

George, 39 lat, Pskov

Używam urządzenia przez pół roku z małą częstotliwością. W tym samym czasie stosowano inne metody leczenia przepuklin: leczenie objawowe za pomocą leków, fizjoterapia itp. Trudno powiedzieć, co pomogło w usunięciu stanu zapalnego i bólu, ale teraz, gdy wracam do symptomów, używam takiego urządzenia. Chociaż ta metoda leczenia nie zawiodła, myślę, że Vitafon jest skutecznym urządzeniem.

Obejrzyj wideo: Mała Hania potrzebuje 90 tys. złotych; chce móc chodzić (Puls Polski TVP Info, 12.12.2013) (Grudzień 2019).

Loading...