Jak wybrać materac ortopedyczny z przepukliną kręgosłupa

Materac ortopedyczny z przepukliną międzykręgową pozwoli utrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa podczas snu. Poprawnie dobrany, zapewnia trwały efekt leczniczy, łagodzi stres kręgosłupa, pomaga pozbyć się bólu pleców.

Materac ortopedyczny z przepukliną międzykręgową pozwoli utrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa podczas snu.

Znaczenie materaca ortopedycznego z przepukliną

Łóżko ortopedyczne - zastaw pełnego wypoczynku dla osób z przepukliną kręgosłupa. W wyniku powstałej patologii, szczególnie w okolicy lędźwiowej, może nastąpić wzrost kompresji spowodowany przemieszczeniem krążków międzykręgowych podczas obrotu i nachylenia korwety, szczypanie zakończeń nerwowych powodujących silny ból.

W niewygodnym łóżku z matowym materacem, osoba podczas snu może nie odwrócić się i w rezultacie sprowokować kolejny atak.

Materac ortopedyczny wspiera kręgosłup w prawidłowej pozycji, zapobiega jego ugięciu. Dzięki temu zapewnione jest równomierne obciążenie kręgosłupa, krążenie krwi i praca narządów wewnętrznych są znormalizowane.

Ogólne kryteria wyboru

Przy zakupie materaca ortopedycznego należy wziąć pod uwagę poradę lekarza dotyczącą jego sztywności, wagi pacjenta i wielkości łóżka. Sztywność zależy od rodzaju i struktury wypełniacza, który zapewnia niezbędną elastyczność powierzchni.

Kupując materac ortopedyczny należy wziąć pod uwagę poradę lekarza.
W przepuklinie kręgosłupa dozwolone jest stosowanie modeli ze sprężynami.
Ile komfortowego materaca można określić, jeśli leżysz na nim przez 10-15 minut w różnych pozach.

Pod strukturą oznacza obecność lub brak struktur wiosennych. W przypadku przepukliny kręgowej dozwolone jest stosowanie modeli ze sprężynami, ale pod warunkiem, że będą one z niezależnymi blokami i dodatkową wyściółką. Takie modele powinny mieć średnią lub wysoką sztywność.

Wiele zależy od wypełniaczy, które mają różną sztywność i elastyczność. Przy zakupie materaca ortopedycznego należy stosować się do zaleceń lekarza.

Istnieją dwustronne modele z różnymi wypełniaczami, z których jedna jest miękka, a druga sztywna.

Podczas remisji można spać na miękkiej powierzchni, a przy zaostrzeniach przekręcić materac do góry nogami.W przypadku modeli wysokiej jakości wskazana jest maksymalna masa, dla której są obliczane. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na wagę osoby o 10% mniej niż podana waga maksymalna. W przeciwnym razie materac może wygiąć się i nie będzie efektu ortopedycznego.

Ważnym kryterium wyboru jest wygoda. Ile komfortowego materaca można określić, jeśli leżysz na nim przez 10-15 minut w różnych pozach. Dlatego nie powinno być nieprzyjemnych doznań, dyskomfortu.

Podczas odpoczynku na materacu nie powinno być nieprzyjemnych doznań i dyskomfortu.

Rodzaje zaróbek

Aby właściwie wybrać materac z przepukliną kręgosłupa, należy zwrócić uwagę na materiały użyte jako wypełniacz. Muszą być koniecznie przyjazne dla środowiska, antybakteryjne, hipoalergiczne, dobry przepływ powietrza. Najczęściej spotykane są:

  • Włókno kokosowe jest włóknem kokosowym o wysokiej sztywności. Aby nadać elastyczność i wytrzymałość, włókna są impregnowane lateksem. Coir jest stosowany do wykładzin w górnej warstwie w modelach o wysokiej sztywności.
  • Wełna i bawełna są stosowane jako warstwa wierzchnia w modelach ortopedycznych, takich jak "zima - lato". Zgodnie z porą obraca ich niezbędna partia.
  • Lateks jest uważany za najlepszy wypełniacz materacowy w przepuklinę międzykręgową. Jest to naturalny materiał, jakim jest guma piankowa. Jest on stosowany jako podstawa konstrukcji (bloki lateksowe) i górna warstwa w modelach sprężynowych. Jako jeden wypełniacz używa się lateksu w miękkich lub średnio twardych materacach.
  • Pianka poliuretanowa jest lepkosprężystym materiałem termoczułym z efektem pamięci. Jest w stanie zapamiętać kształt ciała, dzięki czemu można wygodniej ułożyć się podczas snu.

Inne produkty mogą być używane jako nadzienie, na przykład włosie końskie, liście agawy, wodorosty, len termo tłoczony, filc itp.

Materac i ból w kręgosłupie
Zdrowie szkoły Jak wybrać materac?

Materac do zapobiegania

Sen na łóżku ortopedycznym jest pokazywany nie tylko tym, którzy mają problemy z kręgosłupem, ale także zdrowym ludziom. Specjalna konstrukcja zapewnia dobry sen odpoczynek, prawidłową pozycję kręgosłupa, równomierny rozkład obciążenia na ciele. Wygodny sen na łóżku ortopedycznym jest korzystny nie tylko pod względem kondycji grzbietu.Pozytywny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego, nerwowego, odpornościowego i hormonalnego.

Obejrzyj wideo: Dlaczego boli kręgosłup? Skrywany sekret został ujawniony. Ból kręgosłupa i pleców zobacz koniecznie (Styczeń 2020).

Loading...