Zdrowie mężczyzn: wpływ przepukliny rdzeniowej na potencję

Wobec problemów w sferze seksualnej mężczyźni często nie doceniają wpływu przepukliny na moc. Jednak patologia, która występuje w kręgosłupie często prowadzi do zjawisk, które uniemożliwiają pełną erekcję, pogarszając tym samym intymne życie silniejszego seksu.

Przepuklina kregosłupa prowadzi do zjawisk, które uniemożliwiają pełną erekcję, a tym samym pogarszają intymne życie mężczyzn.

Jak przepuklina międzykręgowa i siła działania u mężczyzn?

rdzeniowy przepukliny - choroba zwyrodnieniowa w których stan zapalny międzykręgowy odkształcenia i przemieszczenia płyty w stosunku do normalnego położenia. Wybrzuszenie dysku wywołuje silny zespół bólowy i prowadzi do poważnych zaburzeń normalnego funkcjonowania kręgosłupa.

Najczęściej procesy zwyrodnieniowe występują w oddziale lędźwiowo-krzyżowym - gdzie znajdują się ośrodki regulujące aktywność narządów miednicy.

Naruszone zaopatrzenie w krew i unerwienie w narządach zlokalizowanych w pobliżu zmienionej chrząstki dysku. Naczynia i nerwy rdzenia kręgowego są przemieszczone i ściśnięte,w tym osoby odpowiedzialne za żywienie i wrażliwość narządów płciowych. Pełna erekcja wymaga dobrego wypełnienia krwią ciała, a przepuklina zapobiega temu procesowi.

Stagnacja krwi prowadzi do zaburzenia żywienia narządów miednicy i powoduje zaburzenia erekcji organów płciowych.

Wraz z przepukliną naczynia i nerwy rdzenia kręgowego są ściskane, w tym odpowiedzialne za odżywianie i wrażliwość narządów płciowych.

Konsekwencje zaburzeń erekcji

Ponieważ jądra nie otrzymują odpowiedniego żywienia, zmniejszona synteza męskiego hormonu testosteronu i hamowały spermatogenezy w organizmie występuje niewydolność hormonalna, w wyniku niepłodności męskiej.

procesy zwyrodnieniowe mogą spowodować nieprawidłowe gruczołu krokowego, a co za tym idzie, zmniejszone libido, lub całkowitą utratę zainteresowania aktywność seksualną.

Niemożność popełnienia pełnego współżycia seksualnego prowadzi do zaburzeń układu nerwowego i dyskomfortu psychicznego człowieka.

Pod warunkiem, że terminowe wezwanie do lekarza i diagnoza przepuklina leczenie kręgosłupa daje pozytywny wynik.Jednakże, jeśli proces zostanie rozpoczęty, dalsze zwyrodnienie chrzęstnej tkanki może wywołać całkowitą lub częściową impotencję.

Zalecenia dotyczące zwiększenia potencji

Pierwsze objawy przepukliny - ból zgięcia i wyprostu, ograniczona ruchliwość kręgosłupa, drętwienie, osłabienie, uczucie mrowienia lub mrowienie w nodze to okazja do skonsultowania się z lekarzem.

Jednym z objawów przepukliny jest uczucie mrowienia lub mrowienia w nodze.
W leczeniu przepukliny kręgosłupa specjaliści zalecają pacjentowi masaż.
Pomaga w ręcznej terapii przepuklin.

W leczeniu przepukliny kręgosłupa specjaliści zalecają przede wszystkim leczenie zachowawcze. Ten wybór specjalnych ćwiczeń terapeutycznych, różne rodzaje masażu, refleksologia, terapia manualna, trakcja trakcyjna, elektroforeza z substancjami leczniczymi, stosowanie leków farmakologicznych. Kompleks środków ma na celu zmniejszenie nacisku wyrostków krążka międzykręgowego na nerwy i naczynia znajdujące się w narządach miednicy małej.

Uważa się, że interwencja chirurgiczna jest ekstremalną metodą pozbycia się choroby. Jest wyznaczany tylko wtedy, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi pożądanych rezultatów.

Podczas pracy, wybrzuszony krążek międzykręgowy jest usuwany, eliminując w ten sposób przyczynę problemu. Sprawdzone metody inwazyjnej interwencji pozwalają na operacje z minimalnym ryzykiem komplikacji dla organizmu. Okres rehabilitacji może trwać 10-30 dni, po których pacjenci powracają do normalnego życia.

Według statystyk, większość mężczyzn w młodym i średnim wieku po tej procedurze, erekcja jest całkowicie przywrócona. Ludzie po 50 latach doświadczają poprawy w swoim życiu seksualnym.

Podczas pracy, wybrzuszony krążek międzykręgowy jest usuwany, eliminując w ten sposób przyczynę problemu.

Zapobieganie chorobom

Jednym z głównych powodów prowadzących do powstania przepukliny kręgosłupa jest siedzący tryb życia. Aby uniknąć choroby, konieczne jest uwzględnienie w codziennym harmonogramie ćwiczeń fizycznych ukierunkowanych na elastyczność i rozciąganie kręgosłupa oraz wzmocnienie mięśniowego gorsetu ciała.

Konieczne jest jednak ograniczenie treningu związanego z podnoszeniem ciężarów, aby kontrolować obciążenie ciała.

Ważne jest, aby prowadzić prawidłowy styl życia i dobrze się odżywiać. Nadwaga prowadzi również do zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie, więc musisz zrezygnować ze smażonych, tłustych, nadmiernie słonych potraw.Przekroczenie o 10-15 kg jest dużym obciążeniem zarówno kręgosłupa, jak i całego ciała. W żywności powinno być wystarczająco dużo witamin, minerałów, aminokwasów.

Szkodliwe nawyki, zwłaszcza nadużywanie alkoholu i palenie, prowadzą do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia, negatywnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy, pogarszają siłę działania, dlatego zaleca się porzucenie ich.

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przepuklinach międzykręgowych (objawy i leczenie przepukliny kręgosłupa).
Leczenie przepukliny kręgosłupa bez operacji ✂️ Przerost międzykręgowy odcinka lędźwiowego, piersiowego odcinka szyjnego kręgosłupa

Do zapobiegania chorobom kręgosłupa, chondroprotektorami, lekami, których działanie jest ukierunkowane na poprawę procesów metabolicznych krążków międzykręgowych, można wykorzystać. Jednak tylko lekarz może przepisać to leczenie.

Loading...