W jaki sposób leczenie przepuklin rdzennych środków ludowej?

Leczenie przepuklin rdzennych środków ludowej odbywa się wraz z użyciem preparatów farmaceutycznych. Ta metoda nie jest niezależna. Wynika to z faktu, że środki zaradcze stosowane w domu charakteryzują się słabszym efektem niż leki. Niektóre przepisy mają ograniczenia w aplikacji. Na przykład, nie zaleca się stosowania substancji rozgrzewających podczas zaostrzenia patologii. W rezultacie tworzenie się przepukliny będzie się rozwijać bardziej intensywnie. Takie środki powinny być zatwierdzone przez lekarza.

Leczenie przepuklin rdzennych środków ludowej odbywa się wraz z użyciem preparatów farmaceutycznych.

Gimnastyka lecznicza

Przepukliny odcinka lędźwiowego, piersiowego i szyjnego wyznaczają ćwiczenia. Ćwiczenie pomaga przyspieszyć powrót do zdrowia. Wynika to z następujących właściwości:

 • wzmocnienie gorsetu mięśniowego, ponieważ zmniejszenie tonu prowadzi do pogorszenia jakości podparcia kręgosłupa, czego wynikiem jest przepuklina;
 • normalizacja metabolizmu na poziomie komórkowym, dzięki czemu zatrzymują się procesy degeneracyjno-destrukcyjne.

Aby złagodzić ból i wyeliminować inne objawy, ćwicz regularnie.Kiedy przepuklina w różnych częściach gimnastyki kręgosłupa jest inna. Przykłady ćwiczeń z patologią szyjki macicy:

 • Musisz zająć pozycję w pionie i wykonywać naprzemienne ruchy głową w prawą / lewą stronę;
 • początkowa postawa jest taka sama jak w pierwszym wariancie, ale w tym przypadku pochylenia głowy do przodu;
 • w pozycji stojącej lub siedzącej odrzucają głowy.

W każdym przypadku zaleca się powolne powtarzanie czynności, ponieważ wszelkie aktywne ruchy mogą spowodować pogorszenie.

Przy patologii odcinka szyjnego kręgosłupa należy przyjąć pozycję pionową i wykonywać ruchy głowy w różnych kierunkach.

Ćwiczenia powtarza się 7-10 razy. Po krótkiej przerwie przyjmuje się jeszcze jedno podejście. Gimnastyka z przepukliną lędźwiową:

 • Musisz zająć pozycję poziomą, nogi powinny być lekko zgięte w kolanach, ręce - rozciągnięte wzdłuż tułowia. W tej sytuacji, obciążając mięśnie brzucha, oddychanie jest dozwolone.
 • Pozycja wyjściowa jest taka sama jak w pierwszym przypadku, tylko nogi powinny być wyprostowane. W takim przypadku konieczne jest podniesienie obudowy nieco powyżej podłogi.W tej pozycji powinieneś pozostać nie dłużej niż 10 sekund, a następnie zrobić krótką przerwę i powtórzyć ćwiczenie. Całkowita liczba powtórzeń jest do 15 razy na podejście.
 • Przyjmij pozycję poziomą, nogi są lekko ugięte w kolanach. Musisz wyciągnąć rękę do przeciwnego kolana, uprzednio zginając nogę. W następnym etapie kończyny górne i dolne opierają się wzajemnie. Następnie powtórz ćwiczenie drugą ręką / stopą. Liczba powtórzeń - nie więcej niż 10 razy w jednym podejściu, pod warunkiem, że gimnastyka odbywa się z przerwami (około 15 sekund).

Masaż

Pozytywne właściwości tej metody oddziaływania na kręgi i dyski, a także otaczająca kręgosłup tkanki:

 • normalizacja mikrokrążenia w obszarze dotkniętego obszaru, przepływ limfy;
 • przywrócenie procesów metabolicznych;
 • przyspieszenie dostarczania tlenu do tkanek;
 • zmniejszenie intensywności bólu;
 • eliminacja skurczów;
 • zmniejszenie kompresji korzeni nerwowych.

Masaż przepukliną kręgosłupa pomaga zmniejszyć intensywność bólu.

Masaż w domu można wykonać tylko po konsultacji z lekarzem. Ta metoda terapii ma wiele przeciwwskazań.W ostrym okresie rozwoju przepukliny niemożliwe jest zastosowanie techniki masażu. Ta metoda jest stosowana przez terapeutę manualnego, aw domu można użyć poduszki do masażu lub małej piłki (guma, tenis). Technika masażu:

 1. Konieczne jest zajęcie pozycji poziomej.
 2. Piłka powinna znajdować się pod grzbietem. W takim przypadku należy zmienić pozycję ciała, przesuwając się na boki, do przodu / do tyłu.

W tym przypadku masowane są różne punkty biologicznie aktywne, co przyczynia się do przyspieszenia odzyskiwania.

Dieta

W przepuklinach kręgowych zaleca się przyjmowanie witamin z grupy B. Aby utrzymać elastyczność tkanek, należy pić więcej wody. Jeśli płyn nie jest wystarczający, krążki międzykręgowe wysychają, a ich amortyzacja zmniejsza się, co prowadzi do stopniowego odkształcania. Aby temu zapobiec, racja powinna obejmować warzywa, owoce, zboża, chleb pełnoziarnisty.

Dieta w takiej patologii pomaga zmniejszyć wagę, co zmniejszy obciążenie kręgów i krążków.

Ponadto odpowiednio dobrane przepisy i potrawy zmniejszą ilość soli w stawach. Dzięki temu ich mobilność wzrasta, a bolesne odczucia znikają.

W przypadku przepuklin kręgowych zaleca się przyjmowanie witamin z grupy B.
W diecie pacjenta muszą być obecne świeże warzywa i owoce.
Wskazane jest wprowadzenie do diety chleba pełnoziarnistego.

Kąpiele lecznicze

Zewnętrzny wpływ środków na tę metodę ma działanie rozgrzewające, przeciwzapalne. Wspólne przepisy:

 • Wanny z nasionami lnu. W tym celu przygotowuje się nalewkę. Weź 0,5 kg nasion, 3 litry wrzącej wody. Surowiec wlewa się do wody i pozostawia na 2-3 godziny. Następnie weź kąpiel i dodaj gotowy produkt. Czas trwania leczenia - nie dłuższy niż 30 minut. Następnego dnia przygotuj kąpiel z musztardą (1 opakowanie na 3 litry wody). Czas leczenia wynosi 20-30 minut. Kurs ogólny trwa 10 dni. Każdy z przepisów jest używany 5 razy. Następnie zrób sobie przerwę na 1 miesiąc i powtórz tok leczenia.
 • Kąpiele terpentynowe. Zastosuj biało-żółtą terpentynę. Pierwsza z substancji ma charakterystyczny kolor, ponieważ rozcieńcza się wodą do uzyskania jednolitej konsystencji. Żółta terpentyna to połączenie kwasu oleinowego i oleju rycynowego. Kąpiele z tymi substancjami są naprzemienne. Po pierwsze, procedura trwa 5 minut, stopniowo okres leczenia jest zwiększany do 25 minut.Przepis na przygotowanie mieszaniny do kąpieli terpentynowej wynosi 250 g składnika aktywnego, połączony jest z roztworem mydła (10 g / 250 ml wody) i 100 g wódki.
 • Owies. Weź 1 kg słomy, 5 litrów wody. Składniki łączy się i gotuje przez 30 minut. Produkt musi być przefiltrowany i przelany do pełnej kąpieli. Czas trwania procedury wynosi 15 minut.

Kąpiel z nasionami lnu ma działanie rozgrzewające i przeciwzapalne.

Kompresuje

Użyj domowych maści, balsamów. Skuteczne przepisy:

 • Mrożony kompres na bazie tłuszczu końskiego. Należy go pokroić na małe talerze, dodać 2 żółtka (wziąć domowe jajko), 2 łyżeczki. jod. Mieszaninę należy umieścić na polietylenie i pozostawić na dotkniętym obszarze. Z góry obszar ten ogrzewa się wełnianą szmatką. Aby naprawić kompres, użyj bandaży, tkanego materiału. Wadą tej metody jest czas trwania leczenia - co najmniej 1,5 dnia. Kompres jest wykonywany każdego dnia. Jako alternatywę można użyć borsuka, tłuszczu psa. Jednak takie narzędzie musi być aktualizowane co 12 godzin.
 • Kompresuj z miodem i mumiami. Przygotowywana jest również woda (1 łyżka stołowa). Najpierw rozcieńczyć mumię (1 g). W tym celu stosuje się niewielką ilość wody. Następnie komponenty są połączone. Całkowita ilość substancji powinna wynosić 100 g.Przed użyciem produktu dotknięty obszar jest traktowany olejem jodowym. Leczenie odbywa się za pomocą specjalnej metody: smarowany w dłoni produkt nanosi się na miejsce z tyłu, a następnie gwałtownie odrywa. Po zakończeniu zabiegu konieczne jest leczenie bolesnego miejsca maścią rozgrzewającą.
 • Czosnek (300 g) i alkohol (1 szklanka). Wstępnie oczyszczone zęby są kruszone. Następnie kleik wlać alkohol. Pojemność jest zamknięta. Powinien być podawany w infuzji przez co najmniej 10 dni. Aby wykonać kompres, należy pobrać niewielką ilość leku, nanieść na zwartą tkankę i przyłączyć do dotkniętego obszaru. Poza tym miejsce jest pokryte polietylenem. Czas trwania procedury wynosi 1 godzinę.
 • Maść z korzenia żywokostu lekarskiego. Pomaga wyeliminować obrzęk, ból, aktywuje procesy regeneracyjne. W celu przygotowania należy wziąć korzeń żywej treści (0,5 kg), sosnowej gumy (60 g), tłuszczu wieprzowego (300 g), wódki (300 ml). Żywokost posiekany. Następnie stopić tłuszcz, w osobnym pojemniku - gumę. Do tłuszczu dodać żywokost, gotować przez 40 minut. Następnie mieszaninę łączy się z gumą. Gdy produkt schładza się, stosuje się go do leczenia dotkniętego obszaru.Maść należy nakładać 2 razy dziennie przez miesiąc.
 • Propolis i alkohol. Składniki są brane w stosunku 1:10. Roztwór traktuje się dotkniętym obszarem, który następnie pokrywa się wełnianą szmatką.
 • Kompresuj z Kalanchoe. Liście rośliny są kruszone, nakładane na obolałe miejsce, pokryte gęstą tkanką i utrwalone plastrem. Na wierzchu produkt ocieplał wełniany szalik. Kompres pozostaje na noc.

W leczeniu przepukliny kręgosłupa stosuje się kompres czosnku i alkoholu.

Działki

Folkowe leczenie przepukliny międzykręgowej za pomocą tej metody nie może być głównym kierunkiem terapii.

Najbardziej skuteczny jest spisek na wodę. Wystarczy jedna filiżanka. Lepiej używać wody z kościoła.

Powyżej należy przeczytać następujący tekst: "Przy takiej przejrzystości i czystości, ty sam, Vodichka, jesteś inny. Proszę o pomoc, wodę, raz na zawsze, aby pozbyć się mojej choroby, z przepukliny. Pozwól jej odejść i nigdy nie wracaj. Przynieś swoje uzdrowienie. Obym zawsze był zdrowy. " Tekst jest czytany 3 razy.

Napary i wywary

W przypadku przepuklin międzykręgowych pozytywny efekt daje fitoterapia. Typowe objawy:

 • Nalewka z korzeni szabli. Weź 300 g pokruszonych surowców. Wódkę przygotowuje się w dowolnej ilości, konieczne jest, aby ciecz całkowicie przykryła szablę. Infuzja powinna trwać co najmniej 3 tygodnie. Roztwór jest filtrowany i używany na 1 łyżkę. l. 3 razy dziennie. Pod koniec kursu zrób sobie przerwę - 1 miesiąc. Następnie musisz powtórzyć zabieg.
 • Rosół z dogrose. Jest to napój witaminowy, pomaga przywrócić strukturę tkanki chrzęstnej. Weź 4 łyżki. l. suszonych owoców. Surowiec wlewa się do zimnej wody (1 l). Następnie mieszanina jest podgrzewana na piecu, nie powinna być gotowana dłużej niż 15 minut. Następnie wylewa się produkt do termosu i pozostawia na 10 godzin. Użyj bulionu powinien być 3 razy dziennie podczas posiłków.
Przepuklina międzykręgowa. Leczenie metodą folkową.
Leczenie przepukliny rdzeniowej środkami ludowymi

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania środków agresywnych (terpentyna, alkohol, kalanchoe, czosnek) z naruszeniem integralności skóry. Leki oparte na tłuszczu, żywokostu, a także bulionach ziół praktycznie nie mają przeciwwskazań, zauważ tylko nietolerancję poszczególnych składników. Jeśli masz zamiar użyć rozgrzewających okładów lub ciepłych kąpieli, powinieneś wiedzieć, że takie leki są zabronione w przypadku krwawień, ostrych procesów zapalnych.

Recenzje

Ekaterina, 29 lat, wieś. Slavsky:

Gdy przepuklina była kiedyś sterowcem. Żywokost jest często stosowany w różnych chorobach, ponieważ jest to roślina uniwersalna i pożyteczna. Przy pomocy takich kompresów odejmuję ból, obrzęk. Przepuklina mały i nie ma potrzeby stosowania skomplikowanych schematów leczenia, jakkolwiek środków domu wystarczy.

George, 35 lat, Solnechny:

Regularnie pić wywar z biodra róży, zrób kompres na bazie miodu i mumii. Wiem, że rosół pomaga zwiększyć odporność, poprawia funkcjonowanie wielu układów ciała. Widoczne zmiany zapewniają kompres. Działa łagodnie, ale pomaga dobrze.

Loading...