Zdjęcie linii brzucha spihelievoy przepukliny

Zdjęcie: przepuklina linii lunatycznej

Przepuklinę spigelicznej linii brzusznej tworzy się dość rzadko. Występuje w przypadku rozerwania tkanki łącznej włóknistej, która łączy różne mięśnie brzucha. Lokalizacja jego lokalizacji jest ściśle określona.

Zdjęcie wygląda występ przepukliny przez pępka - przedni górny biodrowej kręgosłupa - pochwy zewnętrzną krawędź mięśnia prostego. Innymi słowy, nazywa się to przepukliną szyjki brzusznej.

Jeśli wyjaśnić powszechnie, przepuklina pępkowa ma wyższą lokalizację, a przepuklina pachwinowa znajduje się niżej. Wybrzuszenie może być jednostronne lub dwustronne, to znaczy lewa i prawa strona linii pionowej dzielącej brzuch na dwie części. Wysokość przepukliny jest poniżej linii pępka, ale powyżej linii miednicy.

Przyczyny

Przepuklina tego typu nie powstaje sama. Pojawia się pod wpływem zwiększonego napięcia w otrzewnej i jednoczesnej słabości ściany. Czynniki, które wywołują początek przepuklinę spigelicznej linii brzusznej obejmują:

 • podnoszenie ciężkich przedmiotów i ciężka praca fizyczna;
 • dziedziczność;
 • zaburzenia metaboliczne, które mogą prowadzić do otyłości lub poważnej utraty wagi;
 • bóle porodowe, ciężkie ciąże mnogie, urazy, które złamały ścianę jamy brzusznej, w tym podczas nieprawidłowej operacji chirurgicznej;
 • stały silny kaszel i zaparcia, którym towarzyszy napięcie brzucha.

Niezależnie od przyczyn choroby wymaga leczenia. Co więcej, leczenie terapeutyczne i konserwatywne metody patologii przepukliny nie są istotne.

Rodzaje przepukliny linii lunaty

Tak więc osłabienie ściany brzucha jest główną przyczyną wszystkich przepuklin. Dla przepukliny linii spigelievoy znamienne tym, że ubytek następuje poprzez przerywaną stref półksiężycowatych linie przedstawiające w części przejściowej między powięzi mięśnia w granicach spigelievoy. Przepukliny jednostronne występują częściej, obustronnie rzadko występują.

Ten typ przepukliny dzieli się na podskórny, śródmiąższowy i przedotrzewnowy. Podskórne wybrzuszenie przechodzi przez potrójną warstwę mięśniową ściany otrzewnej.

W przypadku śródmiąższowego występu zachodzi przez mięśni brzusznych - wewnętrznego skośnego i poprzecznej, ale zamyka zewnętrzne ukośne rozcięgna mięśni.Worek przepuklinowy może wystawać nieznacznie lub stać się dość duży.

Zawartość wybrzuszenia może obejmować część jelita, w tym jelito cienkie, okrężnicę, poprzeczne i kątnicy. Pęcherz może być również w worku przepuklinowym wraz z innymi narządami, ale jest to rzadkie.

Funkcje diagnostyczne

Rozpoznanie linii spływowej przepukliny jest trudne. Jest to potwierdzone praktyką medyczną, niedoświadczeni chirurdzy popełniają czasem błędy z powodu objawów atypowych oraz z małymi przepuklinami przedotrzewnowymi i śródmiąższowymi, które są pokryte rozedmą. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne dla pacjentów, ponieważ naruszenie jest możliwe, co może prowadzić do martwicy tkanek, zapalenia otrzewnej i innych okropnych powikłań.

Jeśli przepuklina jest trudna do rozpoznania, wykonuje się USG i tomografię narządów jamy brzusznej. W pilnych momentach z naruszeniem, przeprowadzana jest pilna operacja. W każdym przypadku przepukliny brzusznej półksiężycowatych linii pracuje, a im szybciej to nastąpi, tym lepiej - mniejsze ryzyko poważnych powikłań.

Wypukłość narządów w przypadku tego typu przepukliny nie jest korygowana raz na zawsze i nie można jej wyleczyć na inne sposoby,Operacja przepukliny chirurgicznej jest jedynym sposobem na pozbycie się tej choroby.

To dlatego, że pierścień przepuklinowego w taki nonplastic występu na krawędzi i worka przepuklinowego wymaga obowiązkowego repozycję podczas wzmacniania otrzewnowej ściany.

Rodzaje operacji i materiałów

Współczesne kliniki wykonują zabieg chirurgiczny w celu usunięcia przepukliny linii spinki brzusznej za pomocą najnowszych technik przy użyciu innowacyjnych materiałów. Na przykład, trójwymiarowe endoprotezy są wykonane z elastycznych komponentów, które mają pamięć plastikową i są w stanie zginać się w różnych kierunkach.

Takie materiały pozwalają na wzmocnienie ściany otrzewnej, dzięki czemu siatka staje się podobna do własnej tkanki. Poliester, politetrafluoroetylenu, Prolene, marleks posiada niezwykłą właściwość, rosną w tkance naturalnego, biologicznie zgodny z tym, co sprawia, że ​​możliwe jest stworzenie trwałego wzmocnienia otrzewnej ściany i zapobiec powtarzającym uchyłka.

Przepuklina lub operacja usunięcia przepuklin mogą być inne. Lecz interwencja chirurgiczna jest zawsze nieunikniona, ponieważ wrota przepuklinowe są podatne na poszerzenie, a wypadnięcie narządów staje się coraz bardziej.Zamiast drobnych części, takich jak jelito cienkie w worka przepuklinowego są całych pętli jelit i innych narządów.

 1. Hernikoplastyka jest otwartym typem obturacji - jest to instalacja trójwymiarowych endoprotez przez zewnętrzne nacięcie ściany brzusznej, która może mieć znaczny rozmiar. Przeprowadzane są następujące zabiegi chirurgiczne:
 • jest przeznaczony do kierowania upadłych narządów do jamy otrzewnej do ich pierwotnego miejsca,
 • sam torebka przepuklinowa zostaje usunięta;
 • otwór wyjściowej bramy przepuklinowej jest ścięty,
 • Osłabione odcinki ściany otrzewnej są wzmacniane za pomocą trójwymiarowych endoprotez, które są instalowane podczas operacji.
 1. Hernioplasty obturacyjna ogrodzony jest endoskopia, czyli otwarcie dostępu do worka przepuklinowego przez trzy małe nakłucie. Podczas tej operacji sprzęt wideo i manipulatory są wstawiane do nakłuć. Za ich pomocą podejmowane są niezbędne zabiegi mające na celu zmianę zawartości worka w otrzewnej, usunięcie worka, usunięcie wady w ścianie i wstawienie siatki, aby wzmocnić ściany.
 2. Napinanie hernioplasty - działanie, gdy otwór i osłabienie naprężenia ściany brzusznej jest wyeliminowane metodywłasne tkanki. Jest to bolesna operacja wymagająca cierpliwości od pacjenta w długim okresie pooperacyjnym. Ale główną wadą jest to, że po rozciągnięciu przepuklin, często dochodzi do nawrotów przepukliny. Powód ten wiele zatrzymuje, pacjenci wybierają bardziej praktyczną opcję z użyciem trójwymiarowych endoprotez.

Zdjęcie: Implanty do przepuklin

Lekarze i pacjenci preferują drugi typ operacji, a mianowicie laparoskopowe nakłucia, które przynoszą minimalne szkody dla organizmu. Ta preferencja opiera się nie tylko na niewielkim traumatycznym charakterze tej metody, chociaż jest to główna kwestia. Ważna i estetyczna zaleta takich operacji. Dość powiedzieć, że po laparoskopii nie ma śladów na skórze brzucha, a okres powrotu do zdrowia mija szybko i bezboleśnie.

Inne zalety metody obejmują zmniejszenie czasu samej operacji i obserwacji pacjenta po operacji, ponieważ wyklucza się nawrót i nawrót.

Hernioplastyka i abdominoplastyka

Ponieważ wysunięcie worka przepuklinowego zawsze towarzyszy rozciągnięciu skóry i tworzeniu się nadmiaru skóry na brzuchu,przerost worka z depozytami tłuszczowymi, następnie pacjentom oferuje się przepuklinę w połączeniu z abdominoplastyką. Oznacza to, że nie tylko usunięcie linii spihelievoy usunięcie, ale także modelowanie form żołądka, które mogą obejmować następujące manipulacje:

 • dokręcanie skóry - plastik nadmiaru skóry;
 • Liposukcja - usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej;
 • korekcja stref pokrytych cellulitem;
 • korekta rozstępów - rozstępów, które powstały w wyniku naprężenia tkanek skóry właściwej podczas formowania wybrzuszenia.

Rezultat takich korekt można zobaczyć na zdjęciach przedoperacyjnych i pooperacyjnych, ilustrujących wszystkie niuanse eliminacji przepukliny spigelicznej linii brzusznej. Cena za zabieg w klinikach jest dość adekwatna. Otwarta obturacyjna przepuklina bez powikłań może być wykonana w zagranicznych klinikach średnio za 35 000 rubli.

Im bardziej skomplikowana operacja, tym droższa, na przykład przepuklina nawrotowa operowana jest jawnie za 42 000 rubli, a laparoskopia za 85 000 rubli. Najdroższa jest hernioplastyka z abdominoplastyką. W zależności od rodzaju naprawianego plastiku, które będziesz robić, możesz zapłacić od 190 000 rubli.

Loading...