Kiedy wykonuje się usunięcie przepukliny kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa jest chorobą, z powodu której osoba musi cierpieć wiele cierpienia. Jeśli jest już utworzona, nie pozwól przejść tak po prostu, jako prostego ataku rwy kulszowej i okresowo przypominać sobie w różnych objawów, ale przede wszystkim - ból i parestizii wynikające czasami w miejscach, „Bez ograniczeń” jest wyraźnie bardzo source. Jednak, znając naturę przepukliny kręgosłupa, to można twierdzić, że takie połączenie jest nadal istnieje, a jego przewody zostały naruszone, zaciskowych podczas rozwoju tej patologii korzeni nerwowych. W 70% przypadków z powstającym nerwowego korzeniowych zespołów nie może poradzić sobie przy pomocy środków przeciwbólowych i leków przeciwzapalnych, a następnie przystąpić do konserwatywnej terapii rehabilitacyjnych samej choroby. Jednak nie zawsze prowadzą one do pożądanego rezultatu. Jeśli problemy nie mogą być zarządzane przez długi czas, to Operacja usunięcia przepukliny kręgosłupa może być uznana za jedyną pozostałą opcję.

Kwestię usunięcia przepukliny stawia się w takich przypadkach:

1) Leczenie zachowawcze przez trzy miesiące nie działa.

2) Postęp choroby:

 • występuje uporczywy zespół bólowy i ograniczona mobilność
 • zwiększa ciśnienie krwi i pogarsza krążenie mózgowe
 • Słabość mięśni wzrasta i rozprzestrzenia się na nowe obszary
  W takim przypadku istnieje ryzyko spóźnienia się z operacją. Na przykład, jeśli dana osoba przestaje zginać stopę i nie odczuwa już bólu, usunięcie przepukliny nie pomoże przywrócić wrażliwości

3) Przepuklina kręgosłupa prowadzi do poważnych powikłań, w których normalna aktywność życiowa staje się niemożliwa:

 • paraliż kończyn
 • nieprawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych - w szczególności przy częstym lędźwiowo przepukliny paraliżujące narządów miednicy (np zwieraczy cewki moczowej i odbytu)

4) Pacjent nalega na operację. W tym ostatnim przypadku, usunięcie przyczyny przyszłości jest silny ból i ograniczenie przemieszczania się, że osoba trudniejsze do zniesienia. Ważne jest także, aby stan depresyjny, w którym prawie tacy pacjenci

Najczęściej operacja usuwania przez uciekania gdy lędźwiowo przepukliny, ponieważ w tym przypadku nie jest „końskiego ogona” zespół z uszkodzeniem funkcji miednicy i niedowład kończyn.Jednak przepukliny szyjki macicy jest bardzo niebezpieczne ze względu na jego bliskość do mózgu i ciasnoty kanału kręgowego. Z tych powodów, groźba ataków serca i udarów mózgu i paraliż kończyn wzrasta.

Sposoby usuwania rdzenia przepukliny

Chirurgiczne usunięcie przepuklina kręgosłupa dzisiaj przeprowadzane na kilka sposobów:

Radykalne dyscektomii - usuwanie przepukliny wraz z problematycznym rdzenia tarczy
Metoda ta stosowana jest coraz rzadziej:

 • z powodu operacji na dużą skalę, ponieważ wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji
 • Po wyjęciu korpusu pozostaje blizna

Laserowe usuwanie -, w którym wiązka laserowa skupia się na ukierunkowane i odkształconego pierścienia płyty, wilgoci oddestylowuje się, przy czym płyta jest zwrócony do ograniczonej przestrzeni.
Jednak przy tej metodzie, istnieją pewne trudności z dostawą wiązki laserowej, a także ryzyko zadzierać inne narządy.

Endoskopia - microoperation wykonywane przy użyciu rdzenia endoskop z kamerą i źródłem światła oraz specjalnych instrumentów endoskopowych. Otwór, który sumuje się do pacjenta i nerwów sekwestracji przepuklina, 6 mm.Minimalizuje to traumatyczne konsekwencje w największym możliwym stopniu i pozwala pacjentowi opuścić łóżko szpitalne następnego dnia po usunięciu.
Ta metoda jest stosowana głównie w przypadku tylno-bocznych przepuklin tylno-bocznych. Ale usunięcie środkowej przepukliny kręgosłupa w ten sposób jest problematyczne ze względu na trudność dostępu.

Mikrodiscektomia - Operacja neurochirurgiczna, przeprowadzona za pomocą mikroskopu o dużym powiększeniu, a jedynie przepuklina usunięta.
Dzisiaj ta metoda jest uważana za najbardziej akceptowalną:

 • Nadaje się do usuwania przepuklin o dowolnej lokalizacji (tylno-boczne, środkowe itp.)
 • W tym przypadku bardzo mała możliwość uszkodzenia innych nerwów i kręgów
 • Z powodu małego nacięcia (do 5 cm) przywrócenie funkcji kręgosłupa przebiega dość szybko

Okres rehabilitacji po usunięciu przepukliny

Po każdej operacji zawsze następuje okres rekonwalescencji i możliwe konsekwencje w postaci komplikacji. Stopa pooperacyjnych powikłań przepukliny jest spowodowane faktem, że pacjenci prowadzonym przez długi czas musi spełniać sparing schematu przy minimalnym wysiłku.Prowadzi to do ogólnego osłabienia fizycznego i osłabienia mięśni pleców, a ponadto do zaopatrzenia w krew, a zatem odżywianie kręgosłupa w miejscach gojenia występuje w pełni. Wszystko to jest obarczone pojawieniem się nowej przepukliny.

Dlatego już od pierwszych dni po zabiegu faktycznie trzeba zacząć robić ćwiczenia na rozwój kręgosłupa, jednak aby uniknąć konsekwencji w postaci przesunięcia wciąż niezagojone napędów i innych urazów, powinno odbywać się pod nadzorem doświadczonego lekarza-rehabilitanta.

Rehabilitacja powinna przebiegać kompleksowo:

 1. Leki są stosowane w celu łagodzenia bólu i stanu zapalnego w operowanych obszarach, poprawy krążenia krwi i metabolizmu
 2. Ćwiczenia terapeutyczne dla kręgosłupa z zestawem specjalnych ćwiczeń rehabilitacyjnych
 3. Zaleca się leczenie fizjoterapeutyczne - indywidualnie, biorąc pod uwagę anamnezę i możliwe przeciwwskazania
 4. Zaleca się noszenie sztywnego gorsetu mocującego grzbiet zgodnie z harmonogramem godzinowym
 5. Wymagana jest specjalna dieta, której celem jest zmniejszenie masy ciała lub utrzymanie na tym samym poziomie, jeśli nie przekracza normy.
  Po tak złożonej operacji, lepiej jest mieć niewystarczającą wagę niż nadmiernie. Jest to bardzo ważny warunek dla pacjenta cierpiącego na taką patologię, jeśli nie chce nawrotu.

Podstawą kompletnego wyleczenia jest cierpliwość i niestrudzona praca dla własnego zdrowia.

Bądź zdrowy!

Obejrzyj wideo: Jak w 5 minut zrzuciłem 3 cm w pasie i wyleczyłem kręgosłup? (Grudzień 2019).

Loading...