Leczenie przepukliny rdzeniowej za pomocą akupunktury

Akupunktura - ta starożytna metoda leczenia powoduje prawdopodobnie największe zaufanie ze wszystkich nietradycyjnych metod leczenia. Chociaż jest ona oparta w pięknej chińskiej teorii o pewnej witalności, wędrując przez kanały komunikowania się ze sobą wszystkie nasze narządy, intuicja sugeruje, że jest to w ogóle - dla wyjaśnienia momencie ludzki umysł nie mógł zrozumieć całość. Ale niektórzy mędrcy posiadali już doskonałą wiedzę nie tylko o ludzkim duchu, ale także o ciele. Dowód to najbardziej skomplikowane atlasy starożytnych punktów akupunktura, które bardziej przypominają współczesne schematy unerwienia narządów wewnętrznych, tylko znacznie bardziej złożone. Bez znajomości struktury ludzkiego systemu nerwowego i połączenia systemu centralnego i peryferyjnego, do najbardziej powierzchownego poziomu, taka konstrukcja była prawie niemożliwa.

Rozważmy w związku z tym akupunktura z przepukliną kręgosłupa.

Czy można leczyć przepuklinę za pomocą akupunktury?

U niektórych lekarzy akupunktura powoduje sceptyczne recenzje i twierdzą, że niektóre ulepszenia po sesjach są inne niż efekt placebo, nie wyjaśniaj.Tutaj możesz się sprzeciwić: wielu sceptyków zostało wyleczonych z zespołu bólowego z przepukliną, kiedy nic nie pomogło.

Pojawiły się również doniesienia o poprawie i poprawie po 10 sesjach akupunktury. To prawda, że ​​niektórzy pacjenci przyznają, że po półtora miesiąca powtórzył się atak przepukliny.

Interesujące jest, aby dowiedzieć się na pewno, czy leczenie przepuklin kręgosłupa pomaga w akupunkturze czy jest mitem, przesadą, pobożnym życzeniem?

Niestety, nigdzie nie można znaleźć dzisiejszego oświadczenia, które pozwoli ci być w 100% pewnym skuteczności akupunktury, jak nie znaleźć czegoś przeciwnego - całkowite naukowe odrzucenie. Jest coś przeciętnego:

Akupunktura pomaga w przepuklinach międzykręgowych, ale jako niezależna metoda do końca nie goi się

Aby zrozumieć to sformułowanie, prawdopodobnie znowu warto pamiętać, jak powstaje przepuklina.

 1. Wygląd przepukliny międzykręgowej, jak pamiętacie, poprzedza osteochondroza, która stopniowo "zjada" dysk. Dystroficzny i odwodniony, coraz bardziej miażdży pod naszym ciężarem, a także z powodu częstych dodatkowych "niedźwiedzi" usług kręgosłupa, które często robimy z "bohaterskimi" wysiłkami, aby podnieść coś superheavy
 2. W rezultacie "kulkowe" podparcie dysku, rdzenia, raz (przy kolejnej próbie przesunięcia szafki) jest dosłownie wyciskane z dysku. Nie tylko jest segment kręgosłupa w tym miejscu traci swoje właściwości ochronne amortyzatora, wyjście rdzeń staje się prawdziwym źródłem problemów, a przede wszystkim, ból pleców, odwracając się od byłego nieszkodliwy jąderka w bolesnego przepukliny
 3. I to boli, gdy przepuklina dysku jest bardzo dużo wszędzie - niestety, ponownie ze względu na złożoną rozgałęzionej sieci nerwów, które dręczą nie tylko nasz kręgosłup, ale również wszystkie narządy, mięśnie powierzchowne i głębokie, skórę. Oczywiście, ból odnosi się tylko do tego konkretnego obszaru, który „steruje” dotyka przepukliny nerwów, ale wielkość tego obszaru, a nasze subiektywne odczucia niekiedy sprawiać wrażenie, że „wszystko boli”

Zasada leczenia przepukliny kręgosłupa przez akupunkturę

Po takiej mini-wycieczce w historii pojawienia się przepukliny międzykręgowej jedno zaskakuje:

W jaki sposób akupunktura z przepukliną kręgosłupa rzeczywiście rozwiązuje ten problem - przesunąć przepuklinę na miejsce i usunąć ból?

Nie bój się - nikt nie ruszy się i nie dotknie przepukliny za pomocą igieł, ponieważ niektórzy mogą błędnie myśleć.

Ale możesz też zrobić to w inny sposób: próbuj podnieść kręgi, które trzepoczą i trzymają naszą przepuklinę. Ale ta akupunktura jest całkiem możliwa, ponieważ rolę dźwignika odgrywają mięśnie kręgów i więzadła.

Wyjście przepukliny z zespołem bólowym spowodowało, że mięśnie zareagowały i odruchowo odskrzydły, aby chronić kręgi, zszyte, bez umożliwienia ich ruchu. Skurcz mięśni i doprowadził do jeszcze większego ucisku przepukliny i nerwu.

Teraz możesz zrozumieć, jak pojawia się znieczulenie w akupunkturze:

Akupunktura działając na odpowiednie punkty akupunkturowe (punkty unerwienia) prowadzi do

 • rozluźnienie zestresowanych mięśni
 • zmniejszenie kompresji kręgów sąsiadujących z dyskiem
 • uwolnienie nerwu i zniknięcie bólu

Podczas korzystania z akupunktury

Możemy wyciągnąć pierwszy wstępny wniosek:

Akupunktura jest doskonałym lekarstwem na likwidację zespołu bólowego, który można z powodzeniem zastosować jako alternatywę dla innych tradycyjnych leków:

 • NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne)
 • Kortykosteroidy
 • Midokalmu

I w związku z tym jest całkiem możliwe zastosowanie go na pierwszym etapie rozdrażnienia, z jednym ważnym warunkiem:

Aby przeprowadzić sesję akupunktury, należy skorzystać z pomocy doświadczonego, doświadczonego specjalisty, w przeciwnym razie można tylko skrzywdzić.

Ale tutaj jest dalszy udział akupunktury w leczeniu przepukliny kręgosłupa jako samodzielna metoda jest wątpliwa, jako główny leczenia zachowawczego w remisji mającej na rozciąganie i wzmacnianie mięśni, a to jest możliwe tylko w odpowiednich ćwiczeń fizykoterapii.

Kolejną ważną rzeczą jest noszenie gorsetu krępującego, który pozwala naprawić wynik.

Najwyraźniej więc wrócili do pacjentów po jednym lub dwóch miesiącach, ponieważ oni, mając nadzieję na kilka sesji akupunktury, nie byli traktowani dalej.

Drugi, bardziej zdecydowany wniosek będzie taki:

Akupunktura, stosowana w pierwszym etapie jako środek leczenia bólu w przepuklinach kręgosłupa, na drugiej może być stosowana w połączeniu z innymi tradycyjnymi metodami:

 • Ćwiczenia fizjoterapeutyczne
 • Terapia manualna
 • Noszenie gorsetów
 • Niektóre metody fizjoterapii

Przeciwwskazania

Podejście w każdym przypadku powinno być indywidualne. Nie wszystkie pasują do niektórych lub innych metod fizjoterapii, zwłaszcza z wykorzystaniem ciepła. Istnieją również przeciwwskazania do samej akupunktury:

 • Ciężkie infekcje
 • Później ciąży
 • Pre-zawał
 • Przełożony udar lub zawał
 • Guzy i przerzuty w kręgosłupie

Jak leczy się akupunkturę?

 1. Pacjent leży w poziomej zrelaksowanej pozycji
 2. Akupunktury delikatnie wstrzykują igły:
  procedura akupunktury nie powoduje bólu: w miejscu akupunktury można wyczuć jedynie niewielki kutas i przypływ ciepła
 3. Czas położenia igły w punkcie wynosi od 15 minut do 1,5 godziny
 4. Aby wzmocnić efekt, akupunktura jest połączona z dostarczaniem prądu o małej częstotliwości do igły: w ten sposób elektrostymulacja mięśni i bardziej kompletny relaks

Przed sesją ważne jest:

 • Nie przejedzaj
 • Nie pij alkoholu
 • Nie łącz sesji z innymi lekami
 • Ostrzeż lekarza o równoczesnym leczeniu
 • Bądź w dobrym nastroju i z ufnością traktuj to, co dzieje się podczas sesji

Wideo: Jak leczyć się akupunkturą?

Obejrzyj wideo: Dyskopatia ,chodzenie rdzeniowe i efekty rehabilitacji psa (Styczeń 2020).

Loading...