Leczenie i objawy przepukliny w odcinku szyjnym kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa szyjnego - patologia ma objawy charakterystyczne, dzięki prawidłowej diagnozy nie jest trudne. To, że choroba ta jest najczęstszą przyczyną, wywołując ból szyi i przedramienia, co powoduje rozwój zespołu korzeniowego, patologii kręgowego tętnicy lub kompresję rdzenia kręgowego.

Przepuklina szczelina rdzenia płyty (chrząstki pierścienia włóknistego), który występuje wskutek nierównomiernego obciążenia i wymaga natychmiastowego leczenia, jest w stanie zapobiegać występowaniu określonych zdarzeń.

Przyczyny choroby

Przyczyny pojawienia się przepukliny w odcinku szyjnym są bardzo typowe. Pojawiają się ze względu na wpływ na organizm następujących czynników:

 • zmiany związane z wiekiem - prowokujące nieunikniony spadek tłumienia jądra miażdżystego i pierścienia włóknistego występuje wraz z wiekiem i prowokuje łez i zniszczenie struktur chrzęstnych nawet przy niskich obciążeń kręgosłupa;
 • Słabość układu mięśniowego - mięśni kręgosłupa szyjnego odcinka kręgosłupa stanowią stałe obciążenie, które jest każde naruszenie tonu prowadzi do zmiany w normalnym biomechaniki.Słabość gorsetu jest wywoływana przez różne zaburzenia postawy;
 • uraz kręgosłupa - ciężkie gimnastyka, nurkowanie lub upadku mogą doprowadzić do traumatycznych powierzchni rdzenia, co pociąga za sobą zmiany w kręgosłupie szyjnym;
 • Styl życia człowieka, niekorzystne czynniki środowiskowe i złe nawyki.

W większości przypadków niemożliwe jest ustalenie prawdziwej przyczyny, która powstała pod wpływem przepukliny kręgosłupa szyjnego. Mimo to specjaliści zalecają skuteczne leczenie przy użyciu nowoczesnych metod terapeutycznych.

Objawy choroby

Objawy przepukliny kręgosłupa szyjnego są głównie w wyglądzie ból w szyi i przedramienia, nieprzyjemne „dreszcze” w głowie, dłoniach, twarzy i szyi, a także osłabienie i drętwienie mięśni.

Główne objawy to:

 • Bóle głowy;
 • Niestabilne ciśnienie krwi;
 • Ograniczenie ruchomości szyi;
 • Zawroty głowy, niestabilność i niestabilność chodu;
 • Zaburzenia snu, dzwonienie i szum w uszach;
 • Redukcja odruchów i pojawienie się powolności;
 • Uwaga i zaburzenie pamięci;
 • Obecność przewlekłego zmęczenia.

Przepuklina dysku kręgosłupa szyjnego charakteryzuje wytłaczania galaretowatej substancji zewnętrznej krążka, który jest podstawą kręgu. W związku z tym, występuje zapalenie tkanek wokół oraz charakterystykę pęcznienia powstają i występowania bólu, zdrętwienia wyjaśnione kompresji zakończeń nerwowych.

Konsekwencje:

 • Pojawienie się procesów zapalnych zakończeń nerwowych, co prowadzi do rozwoju zapalenia korzeni i towarzyszy ograniczenie ruchliwości szyi i rąk;
 • Ściskanie naczyń krwionośnych, które transportują krew do mózgu, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia udaru;
 • Naruszenie zakończeń nerwowych, prowadzące do paraliżu kończyn, co prowadzi do utraty sprawności i niepełnosprawności.

Leczenie choroby metodą etiologiczną i patogenetyczną

Leczenie przepukliny odcinka szyjnego kręgosłupa jest złożone i zaczyna się z reguły od eliminacji patologicznych czynników, które prowokowały chorobę. Najbardziej skuteczna jest etiologicznym metoda, dzięki której możliwe jest korzeń przyczyn włóknistej płyty kapsułki pęknięcia lub przesunięcia.

Technika etiologiczna ma na celu stabilizację kręgosłupa poprzez wzmocnienie jego gorsetu. W tym celu przepisuje się leki poprawiające odżywianie komórek, a także leki poprawiające ogólną kondycję organizmu.

Leczenie regionu szyjki macicy odbywa się również za pomocą techniki patogenetycznej, dzięki której eliminuje się pojawiające się procesy patologiczne. Przede wszystkim właściwa pozycja wraca na dysk kręgowy (jeśli to możliwe). Pozostałe leki stosowane są wyeliminowanie zapalenia, uwalniając pułapki korzeni nerwów, i normalizacji funkcjonowania narządów wewnętrznych dotkniętych chorobą.

Główne metody leczenia

Usunięcie przepukliny kręgosłupa szyjnego jest konieczne tylko w ciężkich przypadkach choroby, to znaczy, aby przebić kapsułkę włóknistej lub znaczące przesunięcie jądra miażdżystego. W innych przypadkach doświadczony specjalista może wybrać najbardziej skuteczny sposób na wyeliminowanie ognisk choroby i przywrócenie pacjenta do normalnego stanu.

Główne metody leczenia:

 1. farmakoterapia - leki (Ortofen, diklofenak, Reopirin) mają tylko przeciwzapalne i przeciwbólowe w miejscu objętym chorobą, oraz sprostać przemieszczenie dysku, nie może sobie pozwolić. Chondropatią (Hondrotin, Chondroxide) zatrzymują proces przemieszczenia międzykręgowy dysk, poprawia stan chrząstki i poprawa metabolizmu. środki zwiotczające mięśnie (Mydocalm, Metaksalon) pomagają zwiotczenia mięśni szkieletowych i wyeliminować skurcze mięśniowe, co zapobiega dalszemu przemieszczeniu tarczy;
 2. Physical Therapy - ćwiczenia dla przepukliny w odcinku szyjnym dobierane są indywidualnie, w zależności od stopnia choroby i wymagają tylko sprawne i profesjonalne ruchy. W przeciwnym razie stan pacjenta może się pogorszyć, co prowadzi do konieczności operacji;
 3. Fizjoterapii - prądy Prądy diadynamiczne (zmniejszenie pobudliwości zakończeń nerwowych, poprawę przepływu krwi i ma działanie przeciwbólowe), akupunktura (poprawia odżywianie tkanek i przepływ krwi i ból), elektroforezy (przywracania uszkodzonej tkanki, poprawia krążenie krwi i odżywiania, a także zmniejsza przepuklinowego występ);
 4. Leczenie chirurgiczne - laminektomię (usuwanie międzykręgowego części łukowej i otwierania kanału kręgowego) mikrochirurgiczne operacji (usunięcie jakiejkolwiek przepukliny płyt z minimalnym uszkodzeniem tkanki otaczającej) endoskopii (operacja niewielki wpływ odbywa się poprzez przebicie).

Wypukły kręgosłup w szyi jest poważną chorobą, której leczenie należy poświęcić szczególną uwagę. Najważniejsze w tym przypadku jest terminowość i właściwy dobór terapii.

Obejrzyj wideo: Uszkodzenie kręgów szyjnych / Uraz kręgosłupa szyjnego - Objawy i leczenie? (Styczeń 2020).

Loading...