Jakie ćwiczenia należy wykonać z przepukliną kręgosłupa?

Ćwiczenia z przepukliną kręgosłupa, opracowane przez doświadczonych profesjonalistów, zalecane są w połączeniu z leczeniem uzależnień lub fizjoterapią. Gimnastyka zajęciowa pomaga poradzić sobie z następującymi czynnościami międzykręgowymi: wzmacnianiem gorsetu mięśniowego, normalizacją różnych grup układu mięśniowego, rozciąganiem dotkniętych mięśni i rozciąganiem kręgosłupa.

Kompleks ćwiczeń należy omówić z lekarzem prowadzącym lub specjalistą z zakresu fizjoterapii. Teoretyczne przygotowanie choroby powinno być przeprowadzone bez powodzenia, to znaczy, że specjalista powinien dokładnie przestudiować przyczyny i objawy choroby, określając jej stadium i wygląd. Po badaniach wykluczyć ewentualnych przeciwwskazań do ćwiczeń gimnastycznych, i jest określana przez najbardziej odpowiedniego zestawu zgodnie z obszaru, w którym zlokalizowany procesu chorobowego.

Gimnastyczne rozciąganie kręgosłupa zwiększa włókna mięśniowe w okolicy kręgosłupa, poprawia funkcjonowanie układu krążenia i normalizuje przemianę materii.

Rozciąganie kręgosłupa za pomocą przepukliny pomaga:

  • Wyładowanie kręgosłupa;
  • Zmniejszone napięcie mięśni;
  • Eliminacja obrzęków.

P. przepuklina działanie powinno być wykonywane codziennie, korzystniej wieczorem i stopniowo zwiększając zakres obciążenia ruchem. Powinna rozpocząć realizację, aż po objawy bólowe ustąpiły w przypadku braku przeciwwskazań.

Metody profesjonalnej gimnastyki stawowej

Profesjonalne ćwiczenia okazały się skuteczne i bezpieczne metody dzięki którym możliwe jest wyeliminowanie tej choroby i odzyskać od zabiegu.

Złożone metody wykonywania zawodu:

  1. gimnastyka Bubnovskaya (fizjoterapia) - unikatowy ćwiczeń w leczeniu przepukliny w kręgosłupie, opracowane na podstawie długoterminowego monitorowania pacjenta. Podstawą przystosowanym skomplikowanej pracy jest wpływ na strukturę układu mięśniowo-szkieletowego: stawów, mięśni, kręgosłupa i otaczających narządów wewnętrznych. Przeprowadzając swoje mięśnie są wzmocnione gorset mięśniowy i zmniejsza nacisk na dysk międzykręgowy obszarze, zmniejszając przepuklinowego występ;
  2. Fizyczne i skomplikowane ćwiczenia Dikulja - używany przez wielu neurochirurgów produkować kompleksowej terapii, dzięki której możliwe jest nie tylko wyeliminowanie stanu zapalnego, zmniejszenie bólu, ale także pozbyć się wybrzuszenia dysk międzykręgowy. Jego ćwiczenia przyczyniają się do aktywacji mechanizmów autoreparacyjnych, których skuteczność polega na niezależnym odtworzeniu układu mięśniowo-szkieletowego kręgosłupa. Kompleks ten obejmuje nie tylko niezbędne ćwiczenia fizyczne, ale także zasady jogi w połączeniu z gimnastyką oddechową;
  3. Połączona gimnastyka dr Pilyuyko opiera się na wynikach przeprowadzonych eksperymentów z zakresu fizjoterapii i terapii ruchowej. Technika łączona opiera się na trzech głównych punktach stosowania terapii: eliminacji stanu zapalnego i bólu, zmniejszeniu urazu zakończeń nerwowych i zmniejszeniu rozmiaru przepuklin.

Wybór najbardziej odpowiedniej techniki przeprowadzany jest zgodnie z wynikami badań klinicznych i wynikami badań neuroobrazowych (MRI i CT).Możesz zastosować te ćwiczenia tylko po usunięciu przepukliny kręgosłupa lub podczas remisji choroby.

Metody rozciągania kręgosłupa

Ekstrakcja kręgosłupa przepukliną jest procesem przymusowego powiększania dystansu między kręgami, co pomaga zmniejszyć mechaniczny wpływ na układ nerwowy. W rzeczywistości technika ta jest ambulansem w leczeniu wysunięcia dysków międzykręgowych i eliminacji zespołu bólowego.

Odpowiednio wykonana trakcja kręgosłupa przyczynia się do wydłużenia włókna mięśniowego, poprawia krążenie krwi i normalizuje procesy metaboliczne. Kaptur jest produkowany na dwa sposoby:

  1. Suche rozciąganie w poziomie lub w pionie to procedura przeprowadzana przy użyciu specjalnych tabel pionowych i poziomych lub profesjonalnych symulatorów, które zwracają prawidłową formę do kręgosłupa. Suche rozciąganie z przepukliną sprzyja wzrostowi odległości międzykręgowej pod obciążeniem ciężarem człowieka lub dodatkowymi środkami ważącymi, które są przeprowadzane pod kontrolą obciążenia mięśniowego;
  2. Nurkowania odcinek poziomy lub pionowy - Procedura kręgosłupa w połączeniu z działaniem na korpusie środowiska wodnego rysunku, za pomocą ugięcia (grawitacyjnie) lub specjalnego sprzętu (koła, poręcze, panele). Wpływ ogrzewa się do 37 ° C lub świeża woda mineralna ma działanie oszczędzające na korpusie, relaksujące struktur neuronowych i mięśni poprzecznie prążkowanych, zwiększenie międzykręgowych długości.

Pomimo skuteczności rozciąganie i wszystkie jego zalety, procedura ma szereg przeciwwskazań, zwłaszcza w ostrej fazie choroby, wyraźny bólu i zespołu zapalnego, niestabilność kręgosłupa, osteoporozę, nowotwory w rdzeniu kręgowym, nadwaga, zaawansowany wiek i słabe przenoszenia tej procedury.

Stosując metodę i procedurę złożonych gimnastyki przedłużeń kręgosłupa mogą być wyleczone z przepukliną kręgosłupa bez pomocy terapii zachowawczej i chirurgii. Pozwoli to wyeliminować występowanie powikłań po operacji i skutki uboczne leków.Nawrót choroby po zastosowaniu podobnych technik nie powstaje, jeśli pacjent sumiennie leczył i wykonywał wszystkie zalecenia lekarza.

Obejrzyj wideo: Zlikdiwuj ból pleców za pomocą jednego ruchu (Grudzień 2019).

Loading...